reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy

reklama
ale sie rozpisalyscie :) wasze dzieciaczki juz super jedza ...
moja kamilka sama to je tylko skorke od chleba i flipsy - wszystko pozostale dostaje z lyzeczki; cyc ciagle jest rano i wieczorem; a w dzien zupka/danie, deserek i kaszka - czyli razem 5 posilkow;
gorzej jest jak nie ma meza i mam pobudke w domu godzine wczesniej zeby malego do przedszkola zaprowadzic - wtedy musze wymyslec jakas drobna przekaske po porannym mleku a przed obiadem - do tej pory byla to skorka od chleba ale moze pomysle o jogurcie naturalnym ? poza tym mala juz sporo wcina ale w 99 % sa to posilki gotowe ze sloiczka - mi sie nie chce gotowac a mala je wszystko co jej kupie :) poza tym jak widzi ze my jemy to tez musi cos jej skapnac i tym sposobem dostaje tez czasami nasze jedzonko przyprawione;
mysle tez zeby malej zrobic wlasnie jajecznice - pediatra mi powiedziala zeby rozbeltac jajko w szklance i wlozyc ja do kapieli wodnej i takie sciete podac - moze w weekend sie skusze :)

jezeli chodzi o kaszki to my tylko bobovite jemy ... a pszenna nam nie smakuje wiec mleczno-ryzowa sie zapychamy :)

no i wlasnie mi sie przypomnialo ze mala ostatnio jadla ogorka kiszonego (domowej roboty) - maz wlasnie zajadal a jej slinka ciekla - wiec dostala do polizania i tak jej smakowalo ze nawet se odgryzla kawalek ... nic jej nie bylo :)

irlandia mam nadzieje ze u was sie wszystko unormuje ...
 
Joaśka ja co prawda zrobilam małej jajeczniczkę, ale ona jej nie chciała jeść, ale dwa razy do zupki dałam całe jajko i jak na razie nic jej nie było, zresztą mała je juz biszkopty i inne rzeczy zawierające białko.

Moja malutka uwielbia świeży chlebek z masełkiem, czasem z dżemikiem, kroję jej na małe kawałki i daję po 2-3 sztuki na talerzyk a ona sama wcina (tak samo od czasu do czasu wcina kiełbaski-winerki) Potrafi tak zjeść dwie całkiem spore kromki :szok: :-) Czasem mnie zadziwia swoim apetycikiem, a czasem ma taki dzień że je niewiele.
 
A ja właśnie wczoraj to sobie drukowałam i leży obok mnie na biurku :)

Ale nie wiem od kiedy takie ze słoiczka. Pewnie zależy od marynat, przypraw, czy czego tam...
 
Tu widziałam już świeże,drogie ale są.Nam zrobiłam wczoraj zupę krem ze słoiczkowych i tak się zastanawiałam kiedy mogę małemu dać bo my uwielbiamy.
 
Eh, Wy to macie dobrze, mozecie sie rozkoszować razem z Waszymi pociechami nowymi smakami. Ja czasem przemycę małemu do polizania jakiś biszkopcik lub coś innego. Ostatnio lizał lizaka owocowego pod nadzorem mamy i babci, oczywiście nawet sam nie trzymał. jak byłam w pracy u koleżanek to zrobiły mi cappuccino czekoladowe,mniam, mniam i Mateuszowi tak ślinianki chodziły, ze dałam mu posmakować-mniam ale mu smakowało:)
 
reklama
Irlandia ja tez sie wczoraj cieszylam ze Majka pierwszy raz wypila mleko modyfikowane i kaszke mleczna ale juz dzis mi nie do smiecu bo mamy biegunke :zawstydzona/y: :zawstydzona/y: :zawstydzona/y: No i po dzisiejszej rozmowie z pediatra (bylismy u kontroli) moze to byc ta skaza bialkowa bo jakis czas temu dostala czerwonych policzkow i na nozkach suche placki. Od jakiegos czasu pomalu dostawala jogurcika i smietanki do zupy i moze to byc ten alergen. Ale mnie zastanawia jedno ze do tej pory ja jadlam normalnie nabial i nic jej nie bylo a caly czas jest na cycu. MOze toleruje mala losc bialka :dry:
No ale jest jeszcze jeden powod biegunki prawdopodobnie moze tez byc efekt brania antybiotyku.
Wiec za tydzien mamy zaczac jeszcze raz jej podac mleczko i wtedy sie przekonamy.
 
Do góry