reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

reklama
dziewczyny co sadzicie o tym jedzonku ze sloiczkow?mi pediatra powiedziala ze jesli nie mam sprawdzonego ogrodka to lepiej nie kupowac warzyw i owocow ze sklepow teraz kiedy nie ma sezonu tylko sloiczki, ze sa pewniejsze, ale czy naprawde warto im ufac???bo szczerze to boje sie dac jej teraz warzywa z supermarketu:sorry2:a ze sloiczkow sa teoretycznie z tych upraw BIO , ufac nie ufac??

Ja gotuję małemu sama zupki (czasem jak nie mam czasu albo mi się nie chce to daje gotowe ze słoiczka i też jest ok). Deserki i soczki narazie daję ze słoiczków.
My ziemniaki, marchewke itp mamy swoje z ogródka więc tym bardziej wole sama gotowac:tak:
Ale słoiczki tez czasem podaje
 
Karina a sprawdzałaś skład słoiczków?
Bo niewiem czy wiesz,ale nie wszystkie słoiczki są idealne.
Pisze jeszcze z koleżankami na innym forum i tam jedna z nich napisała coś takiego:

A wiesz co ja basiu zauważyłam (może juz o tym pisałyście tylko przeoczyłam) Krem ze szpinaki i ziemniaczków Hippa zawiera mleko krowie
evilmad.gif
ale bobowita jet ok - tam mleka krowiego nie ma> No i w ogóle - tak jak do tej pory opstawiałam na Hippa tak po przeanalizowaniu składu tych słoiczków zwątpiłam - do warzyw i owoców dodają mnóstwo zagęszczaczy - czy to dobrze? W bobowicie jest tegoduzo mniej - głównie owoce i warzywa.

tak samo jest z deserkami hippa, że mają doatki bodajze skrobii ryzowej, a np gerber ma same owoce i sok
hmmm.gif


Lepiej sprawdzajcie skład bo np.dzieci ze skazą bedą uczulać słoiczki z zawartością melka krowiego ( choc nie jest to regułą) :tak:;-)
 
Kathe ja uwazam jak twoja lekarka
Milena urodzila sie latem wiec pierwsze pokarmy dostawala tak od pazdziernika...wolalam kupowac sloiczki
ja preferuje bobovite....szkoda ze tu jej nie ma :-(

Anineczka ja Hippowi nie ufam od 2005 roku,jak byla ta afera w niemczech ze robili jedzonko dla dzieci ze zgnilych warzyw i owocow
wiec zostaje mi Nestle i Tina (taka norweska firma)
choc przyznam szczerze ze tez nie do konca ufam tym wszystkim sloiczkom....
ale z drugiej strony teraz wszystko jest pryskane,zwiarzeta pasione chemia wiec wierze ze te sloiczki to jednak mneijsze zlo.....:sorry2:
 
Karina a sprawdzałaś skład słoiczków?
Bo niewiem czy wiesz,ale nie wszystkie słoiczki są idealne.
Pisze jeszcze z koleżankami na innym forum i tam jedna z nich napisała coś takiego:

A wiesz co ja basiu zauważyłam (może juz o tym pisałyście tylko przeoczyłam) Krem ze szpinaki i ziemniaczków Hippa zawiera mleko krowie
evilmad.gif
ale bobowita jet ok - tam mleka krowiego nie ma> No i w ogóle - tak jak do tej pory opstawiałam na Hippa tak po przeanalizowaniu składu tych słoiczków zwątpiłam - do warzyw i owoców dodają mnóstwo zagęszczaczy - czy to dobrze? W bobowicie jest tegoduzo mniej - głównie owoce i warzywa.

tak samo jest z deserkami hippa, że mają doatki bodajze skrobii ryzowej, a np gerber ma same owoce i sok
hmmm.gif


Lepiej sprawdzajcie skład bo np.dzieci ze skazą bedą uczulać słoiczki z zawartością melka krowiego ( choc nie jest to regułą) :tak:;-)

Dzieki ze to napisalas. Niby czytam te etykiety na sliczkach a ozywisie tego ze krem ze szpinaku ma mleko modyfikowane nie doczytalam i mialabym kolejny problem bo moj jest uczulony na to napewno.
Jezeli chodzi o obiadki to ja narazie musze kupwac Hippa ale tam gdzie jest Bio ( tzn ta firma ma chyba wszystkie z tym bio) ale tez gdzie jest literka A czyli malo alergizujace.
Jeszcze nie wiem czy sa inne firmy ktore maja takie obiadki czy deserki musze poszukac.
Moj dostal dzisiaj w koncu od tylku tygodni dynie z ziemnieczkami wlasnie Bio+A i modle sie zeby jutro nie bylo zadnych wysypek bo buziolek ladnie zagoil sie ( tylko wyszlo na cialku a szczegolnie na raczkach i nozkach takie czerwone suche plamy??!!)
Zobaczymy........
Ja bede chciala gotowac sama moze w tym tygodniu pojade do innego miasta tam jest podobno gospodarstwo ekologiczne to pokupuje co maja i zrobie sama ale jak na razie musze bazowac na sloiczkach.
Jak dalam malemu dzisiaj obiadek jadl jak szalony mam nadzieje ze bedzie dobrze bo nie chcialabym znowu odstawiac jemu wszystko.
 
Witam wszystkie mamy!
Jestem listopadówką, od niedawna na forum, i tak czytam, i czytam i widzę, że wasze dzieciaczki mają już bardzo bogate menu, i tak się zastanawiam czy karmicie jeszcze piersią czy tylko mlekiem modyfikowanym?

Ja karmię cały czas piersią, jedynie na noc Młody dostawał mleczko z butli (ma spory apetyt i musi sobie porządnie dojeść, przed snem:-D), a od 1,5 tyg tą wieczorną butlę zagęszczamy "kaszką".

Aha i jeszcze jedno pytanko, czy kaszkę dajecie z mlekiem z butelki, czy łyżeczką?
Pozdrawiam
 
Witam wszystkie mamy!
Jestem listopadówką, od niedawna na forum, i tak czytam, i czytam i widzę, że wasze dzieciaczki mają już bardzo bogate menu, i tak się zastanawiam czy karmicie jeszcze piersią czy tylko mlekiem modyfikowanym?

Ja karmię cały czas piersią, jedynie na noc Młody dostawał mleczko z butli (ma spory apetyt i musi sobie porządnie dojeść, przed snem:-D), a od 1,5 tyg tą wieczorną butlę zagęszczamy "kaszką".

Aha i jeszcze jedno pytanko, czy kaszkę dajecie z mlekiem z butelki, czy łyżeczką?
Pozdrawiam
Witamy Mokka!

Ja karmię tylko mlekiem modyfikowanym.
Ja podaje kaszke i kleik z butelki.
Zupki i dereski łyżeczką. :tak:
 
reklama
women-musze ci podziekowac za przepis na deserek ten z biszkopcikami-NO REWELACJA!!!! maly sie zajadal jak szalony no i syte to jest :)
tylko ja zamiast deserka dodalam banana, bo w sloiczkach i tak nie kupuje tylko robie sama
buzka!
 
Do góry