reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe dania do jadłospisu

My co prawda nie mamy, ale ma moja znajoma i bardzo sobie zachwalała szczególnie jak jej synek był mały i nie bardzo umiał sobie poradzić np z wyślizgującym się co chwilę jabłkiem :-)
 
reklama
Aga_q jak walczyłam ze swoim, żeby jadł obiadki to podawałam mu tylko jabłko. On później i w sumie do dziś dnia na jabłko nie chce patrzeć. Soczków z jabłka tez nie chciał i nie chce pić.
Ja mam taki gryzaczek do owoców, ale u mnie się nie sprawdził.
 
To u nas chyba nie ma z tym kłopotu:-D, ale ja samo jebłko to tylko ze 2 razy dałam, a tak, to z czymś i wszystko było z brzuszkiem OK. Po zupkach miał tylko zatwardzenie:wściekła/y::szok::sorry2:, ale z tym też sobie radzimy, bo podaję hippa pół słoiczka i kaszkę na 3 miarki mleka (ledwo zjada, taki z niego "łakomczuch" - coś mi ostatnio słabiej je:baffled::dry:)
Wczoraj dałam Matiemu tę kaszkę "5 zbóż" pół łyżeczki do kaszki ryżowej. Na razie OK;-), brzuszek w porządku, w nocy ładnie spał, dziś kupa była dośc luźna, tzn. taka jak zawsze, tylko kolorek fajniejszy, bo po nutra ma zielone. Dziś też dam pół łyżeczki:tak:.
 
Przy Janku miałam ten wynalazek, bo on był miłośnikiem połykania w całości bez pomniamania. Fajna rzecz, ale czyści się masakrycznie. No i szybko robi się mało atrakcyjna wizualnie. Zdaje sie ze jeszcze jakas firma takie robi.
 
No ja chyba także sobie takie sprawie bo mój mały uwielbia jeść jabłko i gruszkę gryząc je a ża bardzo mu się wyślizgują albo za dużo ugryzie :-p
 
jak tylko Natalci wyjdą ząbki to się zaopatrzę w to sprytne urządzonko:tak:
Pysia mam pytanie do Ciebie bo twój Matinek tez jest alergikiem-ile razy Mały zjada Ci mleka i po ile ml???Moja Natalka wykluczyła sobie kolejna butle i martwię się o jej zapotrzebowanie na wapń...za tydzień mamy wizytę u dietetyka ale jakoś spędza mi to sen z powiek...ja od niepamiętnych czasów mieszam kaszkę z deserkiem-wtedy dopiero staje się to dla Buby z jadalne:-p
 
Mamusie kochane ja najmocniej przepraszam że wcinam się Wam w rozmowę ale potrzebuję Waszej pomocy... :zawstydzona/y: :zawstydzona/y:
szukam jakieś dobrej, sprawdzonej książki na temat żywienia niemowląt, wprowadzania nowych produktów (co w jakiej kolejności wprowadzać itp). czy któraś z Was mogłabym mi coś doradzić? będę ogromnie wdzięczna :tak:

(p.s. ja wiem że mam jeszcze dużo czasu by zacząć wprowadzać nowe produkty u synka, ale niestety nie przebywam w kraju, a mam możliwość by rodzina przywiozła mi tą książkę - tylko muszę powiedzieć jaką ;-))

z góry dziękuje i pozdrawiam :-)
 
Princess, Mati zjada 5 razy mleko z butli, średnio po 140ml, ale robię mu z 5 miarek i zostaje w butli 40ml, to mu podaję za ok. pół godzinyi czssem wypija. No i do tego ok. 14 kaszkę na 3 miarki mleka.
 
reklama
Kurde Buba je tylko 3 posiłki mleczne w ciągu dnia-resztę wyeliminowała "nie zjem i już" więc daj jej w zamian tego słoiczki (obiadek i deserek).Lepsze to niż nic:zawstydzona/y:A jeszcze jedno-cały czas podajesz Matiemu Nutramigen czy zmieniłaś na pepti lub comfort:confused:
 
Do góry