reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

Żużaczku!!! Jeśli kupicie nowy Viaggio to stracicie na nim ok. 200zł. Bo na Allegro schodzą te foteliki po ok. 350zł - wiem bo przez kilka miesięcy obserwuję wybrane aukcje. Np. w chwili obecnej jest tylko jeden w "beznadziejnym" kolorze. Z fotelikami jest też inny problem - jest ich bardzo dużo i są przeróżne :) ciężko coś wybrać.

... i jeszcze jedno bo może nie wyszyscy wiedzą, że Primo Viaggio sprzedawany jest razem z bazą na stałe montowaną w samochodzie i tym przypadku nie trzeba "żonglować" pasami i montaż fotelika zajmuje chwilkę, a Maxi Cosi nie posiada bazy :( - m.in. dlatego jest tańszy. Z bazą są też foteliki Graco - cena ok 260zł
 
reklama
Vader, my juz kupilismy cały zestaw. ;D wózek, gondole i fotelik z bazą. Fotelik jest zaczepisty!!!!!!!!!!!! A co do ceny to zgadza sie , własnie za 350zł bedziemy go opychac na allegro - jak Witek z niego wyrosnie. Akucje tez obserwowałam, przez parę miesięcy ale podobnie jak Ty nie mogłam znalesć fajnego koloru (chcielismy tylko peg perego). W 2 przypadkach licytowałam ale cene minimalna była za wyskoka - 400zł i ponad - to juz wolalam kupic nowy na gawrancji (róznica 150zł)
 
Widziałem, że Licytowałaś :). Masz rację za ponad 400zł nie warto kupować. My mamy jeszcze trochę czasu i jeszcze się rozglądamy za fotelikiem, bo wózeczek to już sprawa przesądzona. Byliśwy w weekend w kolejnym sklepie i cena PP Atlantico - 250zł drożej niż w Calineczce :)
 
w calineczce, w zestawie do wózka jest swietna folia przeciwdeszczowa, dopinana na zamek do budki. Nie wiem czy to standard czy tylko tam dodaja, bo jakos nigdzie nie doczytałam. Folia ma wszyte takie struny jak budka - fajnie się rozpina i ma oslonięte wywietrzniki po obu stronach. Pisało tylko o tym pokrowcu na nogi - oczywiscie tez dostaliśmy (bardzo cieply).
 
Foli przeciwdeszczowa i pokrowiec na nóżki jest w standardzie wózka. Jedyny minus to brak przekładanej rączki, ale można do kupić parasolkę i problem znika.

W piątek jak oglądaliśmy Atalntico - składaliśmy, rozkładaliśmy - rozłożyłem wózek na czynniki pierwsze, potem złożyłem na czas :) - obok nas stało małżeństwo przyglądając się co to za wózek - spodobał im się, ale póżniej obserwująca nas kobieta też chciała go sprawdzić i zaczęła od podnoszenia wózka i doszła do smutnego wniosku, że jest baaardzo ciężki. Trochę to śmiesznie wyglądało, bo sama nie wyglądała na słabą kobietę i chyba wcześniej nie sprawdzała innych wózków np. Graco Delux coś tam - wózek fajnie wygląda ale SWOJE waży. PP jest naprawde lekki jak na te 9kg.
 
Dzięki Ilinka!
Ale mam teraz innego zgryza... wiedziałam, że wózki firm tako i adbor są ciężkie, ale byłam w końcu w sklepie żeby je pooglądąć i ich waga mnie trochę przeraziła w rzeczywistości. Mam jeszcze trochę czasu do zakupu, więc sprawdzam te wózki na 10-stronę...  ;D
Ja jestem raczej drobną osobą, mieszkam na II piętrze, a na męża jak będzie cały dzień w pracy nie będę miała co liczyć, że mi wózek wytarga na górę lub zniesie... Zaczęłam się zastanaiwć czy nie warto kupić droższy wózek, a mieć komfort używania jednak przez dłuższy czas. No i zaczęłam rozważać drugą opcję: peg perego lub bebe confort??? O peg perego dużo piszecie, a co sądzicie o bebe confort (ten sam przedział cenowy 2400zł kosztuje stelaż+gondola (która może służyć do przewożenia dziecka do ok. 6 m-ca - ma specjalne pasy do montażu)+spacerówka+fotelik (który chyba w tym pierwszym okresie jak jest ta gondola to nie jest potrzebny) - łatwo montowane części na stelażu, łatwy do złożenia. Całość w najcięższej opcji (stelaż + gondola) waży ok. 11-12kg. Ma do wyboru pompowane koła lub nie (przednie są skrętne z możliwością blokady).
Macie może jakieś opinie na temat tego wózka???
 
Cześć FUCZAKU!! Zastanów się nad zakupem gondoli. My z niej zrezygnowaliśmy bo do PP jest droga (w sklepie kosztuje do 799zł - jest super ale w cenie samej gondoli można kupić spacerówkę). Gondolę i tak używa się średnio do 7 miesięcy i czy to warto ??
 
Myślałam nad tym Vader, ale ja mam termin na zupełny koniec grudnia, a to oznacza, że będę gondoli używała do czerwca/ lipca - a nie potrafiłabym sobie odmówić spacerów z pociechą (myśle że już tak od marca/kwietnia to będą to dłuższe i częste spacery). A później kto wie, może będzie druga pociecha i się gondolę wykorzysta lub sprzeda się na allegro...?
 
Nasz termin to koniec września i też nie mamy zamaru siedzieć w domu z maleństwem. Ile zajmie ci taki spacer z maluszkiem w chłodny dzień ?! Nam wystarczy 15 - 30min. Wezmę malucha w foteliku - może to nie jest zbyt dobry pomysły bo wtedy maluch bedzie cieplutko ubrany zajmie więcej miejsca w fotelu i nie bedzie niczym osłonięty, ale przecież wózek Altantico jest bardzo duży w środku i oparcie wózka można rołożyć na płask - na te 15 min. spaceru. Gondola jest zbędna - ale opinie są różne.

P.S Zresztą porozmwiaj ze znajomymia mamami, bo moje znajome wogóle nie używały gondoli - wszyskie chwalą spacerówki - typowo spacerówki. Zresztą to wszystko zależy od ilości gotówki :)
 
reklama
Ja jak pisałam wczesniej nie wyobrazam sobie wózka bez gondoli. Poprzednio wozilam synka w gondolce az do momentu kiedy zaczał sam siadac, wtedy dopiero przerobilam wózek na spcerówke.
Vader, 15 min na spacer to sie nie opłaca malucha przebierac. Ja ze swoim od poczatku chodziłam na godzine - synek spal slodko przez cały czas a zobaczysz jaki to horror ubierac takiego zabola ;D
 
Do góry