reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wózki

Coooo? xD
Ja miałam quinny buzz i bugaboo kupione jako 3w1 i oba były kupowane z fotelikami które mają crahtesty (maxi cosi i britax romer) - były to najlepsze wtedy (10 i 6 lat temu) foteliki na rynku
Tylko że to nie jest wózek 3w1. Po prostu kupiłaś zestaw. Wózek jednego producenta, fotelik drugiego Niektóre sklepy mają takie oferty, że sami kompletują.
 
reklama
Tylko że to nie jest wózek 3w1. Po prostu kupiłaś zestaw. Wózek jednego producenta, fotelik drugiego Niektóre sklepy mają takie oferty, że sami kompletują.

No dla mnie jak opisane jako 3w1 na stronie to jednak 3w1 :) ale okej. Uznajmy, że 3w1 jest tylko wtedy kiedy wszystko jest od jednego producenta.
Choć też np. cybex ma swoje foteliki i nie są one raczej tragiczne, a wózki też spoko
 
Coooo? xD
Ja miałam quinny buzz i bugaboo kupione jako 3w1 i oba były kupowane z fotelikami które mają crahtesty (maxi cosi i britax romer) - były to najlepsze wtedy (10 i 6 lat temu) foteliki na rynku
Ale to nie jest fotelik z zestawu 3w1. To jest fotelik który za pomocą adapteru można wpiac do każdego stelaża. Kiedy pójdziesz do sklepu z wózkami i powiesz, że chcesz 3w1, to zaproponują ci z fotelikiem od producenta wózka.
 
Ale to nie jest fotelik z zestawu 3w1. To jest fotelik który za pomocą adapteru można wpiac do każdego stelaża. Kiedy pójdziesz do sklepu z wózkami i powiesz, że chcesz 3w1, to zaproponują ci z fotelikiem od producenta wózka.

Okej - tylko że wyższe półki rzadko mają swoje foteliki tzn. przynajmniej jak byłam w temacie to nie miały więc siłą rzeczy i tak proponowano od razu dobry. No i wyżej podałam przykład cybexa gdzie masz wszystko jednej marki i owszem może to nie jest najlepszy fotelik w 2021r. (bo się jeszcze nie orientuję więc nie wiem), ale nie będzie to totalne ***** bez testów
 
My kupiliśmy 3,5 roku temu adamexa barlette z fotelikiem maxi Cosi. Z perspektywy czasu jak teraz bym miała kupić wózek to szukałabym takiego który zajmuje mniej miejsca w aucie, co prawda chwale sobie ten wózek, bo jest wytrzymały, ale co są teraz bardziej mi się podobają to raz, a dwa że można o połowę taniej kupić fajny wózek niż ja kupowałam.
 
Fotelik osobno, żaden z zestawu 3w1. Ci do wózka. Z perspektywy czasu, nie kupiłabym drugi raz wózka 2w1. Tylko porządną spacerówkę i możliwością wpięcia gondoli.
A powiem Ci, że rozważałam taką opcję i lipa. Bo za słabe amortyzatory. Jak amortyzatory dobre, to wózek trzykołowy, terenowy, sama spacerówka 2.5 tys. lub więcej dużo.
To chyba lepiej kupić porządny 2w1 z dobrymi amortyzatorami i super gondolą (po prostu nawet używany) dla samej gondoli i po tych 3-6 miesiącach po zmianie z gondoli na spacerówkę, sprzedać 2w1 i kupić sobie fajną spacerówkę. :)
Słabe amortyzatory przy noworodku to nie za bardzo. Chyba, że zamierzamy jeździć tylko po centrum handlowym i tyle. :)
 
A powiem Ci, że rozważałam taką opcję i lipa. Bo za słabe amortyzatory. Jak amortyzatory dobre, to wózek trzykołowy, terenowy, sama spacerówka 2.5 tys. lub więcej dużo.
To chyba lepiej kupić porządny 2w1 z dobrymi amortyzatorami i super gondolą (po prostu nawet używany) dla samej gondoli i po tych 3-6 miesiącach po zmianie z gondoli na spacerówkę, sprzedać 2w1 i kupić sobie fajną spacerówkę. :)
Słabe amortyzatory przy noworodku to nie za bardzo. Chyba, że zamierzamy jeździć tylko po centrum handlowym i tyle. :)
Szczerze? Jak to wygląda w praktyce niestety nie wiem. Nie miałam okazji sprawdzić. Pierwsze dziecko miało wózek 2w1. Spacerówka z zestawu okazała się pomyłką. Natomiast z racji małej różnicy wieku przy kolejnym kupiliśmy wózek podwójny. 🙂
 
A powiem Ci, że rozważałam taką opcję i lipa. Bo za słabe amortyzatory. Jak amortyzatory dobre, to wózek trzykołowy, terenowy, sama spacerówka 2.5 tys. lub więcej dużo.
To chyba lepiej kupić porządny 2w1 z dobrymi amortyzatorami i super gondolą (po prostu nawet używany) dla samej gondoli i po tych 3-6 miesiącach po zmianie z gondoli na spacerówkę, sprzedać 2w1 i kupić sobie fajną spacerówkę. :)
Słabe amortyzatory przy noworodku to nie za bardzo. Chyba, że zamierzamy jeździć tylko po centrum handlowym i tyle. :)
I trzeba zwrócić jeszcze uwagę na koła, żeby były duże, z praktyki wiem że łatwiej się prowadzi wózek po hardcorowym podłożu 😉
My przy zakupie naszego patrzyliśmy żeby spacerówka z 2w1 miała szerokie siedzisko po roku kupiliśmy spacerówkę z lionello anette
 
reklama
Szczerze? Jak to wygląda w praktyce niestety nie wiem. Nie miałam okazji sprawdzić. Pierwsze dziecko miało wózek 2w1. Spacerówka z zestawu okazała się pomyłką. Natomiast z racji małej różnicy wieku przy kolejnym kupiliśmy wózek podwójny. 🙂
No ja właśnie rozważałam tak zrobić, że dobra spacerówka plus do niej gondola, ale zapisałam się na grupę na FB wózkowa i mi odradzono. Bo to jest kosztem amortyzacji, a ja będę po wertepach trochę jeździć autobusem i ewentualnie chodzić po nierównej kostce. Starsze dziecko już tak amortyzacji nie potrzebuje i ok, ale dziecko w gondoli bardzo potrzebuje. Także albo rezygnacja z dobrej amortyzacji, albo trzeba prawie że z 4 tys wydać na spacerówkę z gondolą. A i 2w1 jeszcze ma ten plus, że można sobie obrócić spacerówkę do siebie, czego często osobne, szczególnie terenowe wózki nie mają. A większość maluszka koło 6 miesięcy woli mieć przodem do siebie niż do świata, żeby go widzieć. Plus nawet tak jest zdrowiej. :)
 
Do góry