reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózki-zmiany wózkowe co mam i co planujemy kupić

cieszę się, że mogłam pomóc, u nas już mają taki wózeczek i są zadowoleni :) też mi się spodobał dlatego wkleiłam linka, bo czytałam, że poszukujecie takiego wózka
 
reklama
ja oglądałam rózne wozki w roznych sklepach ale narazie nie kupuje,. na pewno na wiosne wejdzie jakas nowa kolekcja i o wiele pewnie ciekawsza, więc wolę poczekać. a o 2 termin mam na 1 maja ;-) więc mam jeszcze troszkę czasu:-)
 
Temat wózka ostatnio spędza mi sen z powiek:-) Wiem,ze zostalo jeszcze sporo czasu ale orientowalam sie co nieco w tej kwestii i troche sie zmartwilam.
Tu,gdzie mieszkam popularne sa bardzo tzw "travel systems".Do wozka sportowego montuje sie fotelik samochotowy i tum sposobem powstaje co na wzor wozka "glebokiego"
Ale czy to takie zdrowe dla dzidzi,ze nie jest w pozycji lezacej tylko pod katem?
Co myslicie o tym???
 
Ostatnia edycja:
Droga Anmo wcale niepotrzebnie sie tym martwisz :) , travel system nie tylko w Stanach jest populary, poprostu teraz jest na to moda.Oczywiscie maluszek moze pojezdzic w takim foteliku wczepionym do wozka ale nie wiecej niz 2 godz, tak samo jak jazda zamochodem tez przeciez dziecko musi byc w foteliku.Przy czym jezeli travel system to fotelik musi posiadac specjalne wklady dla noworodkow,niemowlat, ktore powoduja ze dziecko bardziej jest w pozycji lezacej niz siedzacej (najlepsze foteliki z tym wkladem taka wyprofilowana gabka ktora znajduje sie pod kregoslupem dziecka to MAXI COSI CAR SEAT lub BEBE CONFORT CAR SEAT ). Niektore foteliki poprostu nie posiadaja tego wkladu i na to trzeba zwracac szczegolna uwage, bo gdy fotelik tego nie posiada to wtedy niemowlakowi ktory sam nie potrafi siedziec meczy sie kregoslup.Lecz gdy dziecko ma okolo 4,5 miesiecy to wtedy wyjmuje sie ten wklad i jest ok.Niektorym travel system odpowiada i gdy odpowiednio przestega sie tych zasad uzytkowania to dziecko sie nie meczy i jest mu wygodnie.Natomiast w sklepach rowniez sprzedaja wozki wielofunkcyjne, w Stanach tez sa.Jak dziecko jest malutkie jezdzi w tak zwanym Carry cot ( gondola ), gdy dziecko wyrasta z gondoli to wtedy przechodzimy na Seat Unit ( tzw siedzisko).Moge poradzic jeden z najlepszych wozkow to BUGABOO CAMELEON,owoczesny wyglad ale i rowniez jaki funkcjonalny,wozeczek plynie a nie jedzie,prowadzi sie jedna reka,pojemny kosz na zakupy,ma mozliwosc wpiecia samego fotelika samochodowego MAXI COSI, lub gondoli a potem siedzisko.Amortyzacja regulowana,wspaniala.Siedzisko bardzo wygodne i duze dziecko szybko nie wyrosnie z tego.Bo np Quinny Buzz mimo tego ze jest ladny i posiada te same funkcje wpiecia fotelika,gondoli i siedziska ale co z tego skoro amortyzacji brak,kolo z przodu po pewnym czasie blokuje sie,ciezko prowadzi sie ten wozek.Siedzisko samo w sobie jest male i plytkie nawet te XXL, a pasy krotkie,takze nie polecam.
Mam nadzieje, ze mniej bedziesz sie juz matwic :)
Pozdrawiam
 
Natella,bardzo Ci dziekuje.Bardzo bardzo mi pomoglas:-)
Niestety cena wozka o ktorym wspominasz (bugaboo cameleon) jest dosc wysoka:-( Bede musiala chyba polowac na okazje:-)
 
anma- nam starsznie podoba się x-lander xa, 3 w 1, nie jest cenowo az tak drogi, ale dowiedziałam się że ma wiele zalet :)
 
katarzynak83- ja już go oglądałam na żywo i dlatego mi się spodobał, probowałam nim pojezdzic w sklepie jest bardzo zwrotny i latwo sie prowadzi!
patusia44- uzywa tego wózeczka i oto co napisała:
Ankzoc - X -landera kupiłam jako drugi wózeczek dla mojego synka i była to już spacerówka ponieważ poprzednia miała za waskie siedzisko po zdemontowaniu gondoli.Jestem bardzo zadowolona z niego radzi sobie z każdą nawierzchnią pompowane koła amortyzują wstrząsy a samo siedzisko obszerne dziecko ma dużo swobody ruchowej, wielostopniowa regulacja nachylenia siedziska aż do leżacej - bo są pasy. Cięzka jest więc zazwyczaj schodziłam z nią i z synkiem na 2 razy z drugiego piętra, a nie dawno odkryłamze w bloku mam mozliwosc skorzystania z suszarni i tam bede parkować. teraz dokupiłam gondolę. Wiesz sądze ze duzó zależy od tego jak długie sie urodzi dziecko i do wtedy posłuzy gondolka jest to tak mniej wiecej 5-6 mcy. nasz synek szybko podnosił sie sam w gondoli wiec ja opuścił w 5 miesiącu. jak bedziesz miała jeszcze jakieś pytania chetnie odpowiem natomiast polecam ten wózeczek z całego serca mimo ze cieżki jego inne zalety przewyszają ten fakt !!!!
 
reklama
ankzoc,mnie rowniez podoba sie x-lander.Niestety problem polega na tym,ze nie wszystkie modele wozkow sprzedawanych w Polsce sprzedawane sa na rynku amerykanskim:-(Musze dobrze poszukac,moze po prostu ma tu inna nazwe:-)
 
Do góry