reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózki-zmiany wózkowe co mam i co planujemy kupić

lecimy od początku. wybacz ale nie mam za bardzo czasu na cytowanie ciebie więc dopiszę w twoim tekście. moje uwagi będą pogrubione.. ;-)
1.Rodzaje wózków.
Domyśliłam się już, że gondola jest dla malucha leżącego, a spacerówka dla starszego dziecka (tzn. gdzieś tak od 1,5 roczku??).
nie do końca: są wózki 3 funkcyjne w których spacerówki można używać gdy dziecko skończy 6 miesięcy. jednak wydaje mi się, że najlepiej jest zmienić gondolę na spacerówkę jak dziecko siedzi. są też inne spacerówki, tzw parasolki: małe kółka, bez amortyzacji i czasem z pozycją półleżącą i siedzącą. te właśnie są dla dzieci trochę starszych.

A to takie coś, co wygląda jak koszyk na zakupy i w tym sobie dzidzia leży? To jest też gondola, tylko jakaś taka doczepiana? :confused2:
??????nie umiem sobie czegoś takiego wyobrazić.

2. 3w1 czyli... gondola, spacerówka i... fotelik samochodowy? Warto kupić takie all-in-one?
tutaj musisz się zastanowić. u mnie się nie sprawdziło. mam mały samochód i stelaż nie wchodzi mi do bagażnika (chyba, że zdejmę koła i na "kopach" go wcisnę :-)). z tego też powodu mała rzadko ze mną podróżuje :-(. no ale bezwzględnie dziecko musi jeździć w foteliku. moja mała jest dość dużym dzieckiem i pomimo, że nie przekroczyła jeszcze wagi 13 kg (do takiej wagi mamy fotelik), musimy go wymienić na kolejny. za moment też będziemy musieli zmienić gondolę na spacerówkę, no i mam dylemat: gdzie to wszystko przechowywać. :baffled:Wpadliśmy na genialny pomysł żeby sprzedać wózek i kupić inny - samą spacerówkę. tak sytuacja się przedstawia u mnie.. ja bym nie kupiła ponownie wózka 3funkcyjnego. jak byłam w sklepie i chciałam kupić sam wózek głęboki to facet zaśpiwała mi taką cenę, że taniej wyszło za ten mój:-)


3. Co wózek powinien posiadać, czyli kilka słów na temat akcesoriów typu folia przeciwdeszczowa, torba na pieluchy... pompka do kół?:-p
ja nie mam pompki do kół (używałam zwykłej rowerowej;-)), folia przeciwdeszczowa jest przydatna, moskitiera, torba pielęgnacyjna z przewijakiem, do tego fajnie żeby wózek miał okrycie na nóżki i parasolkę przeciwsłoneczną (ja do swojego zamontowała uniwersalną i to był błąd. ciągle się ześlizgiwała). jeśli kupujesz 3funkcyjny to możesz się zapytać o śpiworek na zimę do spacerówki (ja mam złe doświadczenia z oryginalnymi dodatkami: na parasolkę czekała 3 miesiące, a na śpiwór-2)

4. Waga - tzn. winda od półpiętra i ja, mała biedna kobietka, uginająca się pod ciężarem 5-litrowego baniaka z wodą Żywiec... :-D Ile taki wóz ważyć powinien, żeby moje dziecko nie zostało samo na świecie? ;-)
ojjj. nie przesadzaj. kobieta po porodzie dostaje mega siły ;-)ja swój wnoszę na 1 piętro a waży ok 15kg. oczywiście najpierw mała ląduje w domu, a potem wózek. ja bym dziękowała najwyższemu gdyby u mnie w bloku była winna od półpiętra. a tak na poważnie: moi rodzice mieszkają na parterze i jakoś tam małą wnosiłam razem z wózkiem. łatwo nie było, ale dawałam radę :-)

5. Co tam jeszcze Wam przyjdzie do głowy.
ważne: koła powinny mieć amortyzatory. mój kumple kupił chicco - stelaż spładany jak spacerówka parasolka i do tego gondolę. dziecko na wybojach latało po wózku. super są przednie koła skrętne, ale... słyszłam, że jak są 4 koła to są problemy ze skręcaniem. ja mam 3kołowca (podwójne przednie koło przez co wózek jest bardzo stabilny. looknij sobie na Implast Bolder 3), świetnie się prowadzi tylko pokonać te podjazdy dla 2śladów...:sorry: radzę :-)
To by było chyba na tyle. jak masz jakieś pytania to pisz. wiem jak trudno jest wybrać odpowiedni wózek.
 
reklama
Oj, ja także deletant w tym temacie, więc czytam z ochotą co piszą te bardziej doświadczone. I tymczasem zebrałam to co ważne dla mnie czyli:

- mała waga - widziałam wózki, których stelaż waży ok. 10 kg, myślę, że to ok.
- stelaż musi być mały po złożeniu i ma się łatwo składać - będzie często ze mną jeździł w bagażniku
- chcę by stelaż miał funkcję łatwego wkliknięcia fotelika samochodowego - na pewno się przyda np. na zakupy w markecie, ale krótki spacer
- spacerówka, w której oparcie rozkłada się tak, aby dziecko mogło spać
- spacerówka, którą można montować w obydwie strony tj. przodem lub tyłem do kierunku jazdy
- amortyzatory oczywiście
- gondoli nie chcę chyba, bo przecież rodzimy w maju, będzie już pewnie ciepłi, gdy ruszymy na pierwsze spacery
- folia do przykrycia w razie deszczu - widziałam gdzieś taki wózek gdzie ta była ukryta w rączce spacerówki, która jest przy dziecku, chyba fajne rozwiązanie?
- może też fajnie, gdy budka spacerówki ma okienko, tak by widzieć dziecko gdy wózek zamontowany przodem do kierunku jazdy, prawda?
- torba na zakupy - jasne!

No i to chyba tyle wymagać mam na dziś do wózka:-) Chyba da się spełnić, prawda?

Aha! No i może te bardziej doświadczone powiedzą czy są wózki, z których wszystkie pokrowce można zdjąć i wyprać? Byłoby to chyba fajne, prawda?
 
Karjoka ja też urodziłam w maju. Do dnia dzisiejszego korzystam z gondoli. Małej jest po prostu w niej wygodniej.. ale napiszę Ci co ja bym kupiła, gdybym mogła cofnąć czas:
wózek emmaljunga z nosidłem, które może służyć za gondolę, a po okresie niemwlęcym może być także śpiworkiem na zimę.
wózek typu parasolka do którego można wpiąć fotelik samochodowy.
Takie rozwiązanie ma jedną wadę: słyszałam, że takie nosidła do wózków spacerówych są węższe niż tradycyjna gondola

Jeżeli wózki 3funkcyjne to zerknij na modele Implasta. Mój z gondolą waży 15kg, ale do Opla Corsy do bagażnika stelaż nie wchodzi.
 
Do wypowiedzi Karjoki dodam, że warto zwrócić uwagę lub poczytać opinie innych rodziców na temat wyważenia wózka. W wózkach np. 2 w 1 zwróccie uwagę, czy po przełożeniu siedziska tył na przód i odwrotnie wózek się nie przewraca. W wózku koleżanki dopóki córcia jeździła przodem do niej było dobrze, po zmianie okazało się że wózek leci do tyłu. Tragedia.
Oczywiscie, że są wózki z których zdejmuje się całą tapicerkę. Warto zwrócić na to uwagę bo ułatwia życie. W emmaljundze mam zatrzaski i zamki ale w parasolce to tragedia - jest przykręcana na śrubki, mnóstwo śrubek. Ostatnio siedziałam i zdejmowałam. Porażka.
Poza tym rzeczywiście wózki 3in1 lub 2in1 sporo ważą i niektóre zajmują dużo miejsca. Ale dla mnie najważniejsza jest wygoda dziecka i nie zrezygnuję z porządnego wózka z pompowanymi kołami i solidnymi resorami. Ja wózek wciągałam po schodach na pierwsze piętro (oczywiście bez dziecka).
 
Kinna... wrzucam w google "emmaljunga" i mam ok. 10 modeli!:-) Oj, trudno się w tym połapać... Napisz proszę coś więcej nt. dlaczego uważasz, że gondola wygodniejsza. Są spacerówki, które rozkładają się tak, że dziecko wygodnie w nich lezy (chyba?). A może po prostu najlepiej kupic dobry stelaż, do którego da się zamontować wszystko i wtedy ewt. mamy możliwość rozbudowywania opcji?

I czy mam rację, jeśli dużo jeżdżę samochodem, że łatwe wkilkiwanie fotelika na stelaż jest ważne? Czy to się jednak nie sprawdza w życiu?
 
U mnie się nie sprawdziło. My mamy mały samochód - opel corsa- i na kopach wsadzałam stelaż do bagażnika, ale do samochodu teściów - volkswagena - wchodził spokojnie.. a do kombiaka mojego ojca to cały wózek wlazł (razem z gondolą) i jeszcze dużo miejsca było. wybór zależy od samochodu
spacerówki mają szerokość ok. 34cm. pamiętaj, że one w pewnym miejscy nie mają boków (nawet jak podnóżek leży na płasko). bezpieczniej jest jak do takiego wózka można dokupić miękkie nosidło, ale... ale wtedy zmniejsza się jeszcze szerokość. ja mam gondolę o szerokości ok 38cm. mała nawet ubrana w kombinezon ma full miejsca. jak przesadziłam ją do spacerówki - był ryk... no ale moje dziecko jest bardzo ruchliwe :-)
u mnie wózek 3funkcyjny się nie sprawdził: nie korzystaliśmy za dużo z fotelika, ze spacerówki prawie w ogóle. niunia wyrosła już z fotelika, a ja nie mam gdzie tego przechowywać.
emmaljungi mają jedną wadę: są ciężkie. nie wiem gdzie mieszkasz, ja muszę nosi wózek po schodach. mi waga wózka nie przeszkadza. teraz planuję kupić emmaljungę scooter, ale to jest wersja typowo spacerowa:-)
mam nadzieję, że się połapałaś w moim wywodzie... :sorry:
 
ania_77 masz emmaljungę tak?? a jaki model. i jak się nim jeździ?? ja zastanawiam się nad kupnem emmaljungi scooter lub city cross.
 
Kinna ja mam emmaljungę classic (w wersji bez gondoli). Model z 2005 roku i jestem z niego bardzo zadowolona. Prowadzi się lekko, miękko (zresztą ma możliwość zmiany tzw. twardości zwieszenia dostosowanej do terenu) bez problemu podjeżdża pod krawężniki, nie straszny mu śnieg czy chlapa. Dużą zaletą jest regulowana wysokość rączki. Wózek jest bardzo stabilny i ma mocny hamulec, pompowane koła. W wyposażeniu ma moskitierę, torbę z przewijakiem, osłonkę na nóżki, śpiwór. Dokupiłam osłonę przeciwdeszczową i parasolkę. Jestem bardzo zadowolona, Marcin jeździł w niej ponad dwa lata i teraz wózek czeka na narodziny kolejnego malucha. Wadą napewno jest waga ok 15 kg i wymiary przy przewożeniu samochodem (poprzednio mieliśmy seicento i dopiero po odpięciu kółek udawało się go włożyć do bagażnika). Ale wózek jest bardzo obszerny, wygodny, siedzisko rozkładane na płasko i nawet dziecko 3 letnie spokojnie i wygodnie pośpi.
 
reklama
wow, dzięki za te linki, strasznie mi się podoba ten wózek, no i cena niska!
jesli miałabym pieniądze i dwa maluchy zostaną ze mną, kupiłabym tego
dsp_kol_duo_9.jpg
 
Do góry