reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki,mebelki, ciuszki, kosmetyki-czyli wszystko dla naszych maleństw!! :)

Cholera! Się wkurzyłam! właśnie zadzwonił facet ze sklepu gdzie zamówiliśmy wózek i powiedział, że Roan wycofał się z tego sztruksowego co go zamówiliśmy! Bo płowieją! No i teraz musimy się zdecydować na inny wzór, kurka wodna wrrrr... A tak mi się podobał, ale z drugiej strony to bym się dopiero sciekła jakby mi wypłowiał....
 
reklama
MJU dokładnie. Lepiej teraz niż potem miałoby się okazać że kolor wypowiał ::)

A ta Frida to nie wiem co to znowu za wynalazek, bez przesady :p
 
A ja mam pytanie do doświadczonych mamuś. Czytałam na stronce BB o pielęgnacji noworodków i pisze tam coś takiego "Pamiętaj że noworodek musi mieć zawsze czysty ręcznik, przeznaczony tylko dla niego..." tzn że po każdej kąpieli mam wyciągać czysty rącznik, a po wytarciu małej wrzucać do prania? ::) Bo wiadomo że nie będziemy z mężem używać ręczniczka dla dzidzi ::) jak było u was?



a to jest ta cała FRIDA
http://www.allegro.pl/item116030277_aspirator_do_noska_frida_filtry_wymienne.html
 
Ło matko, ale sprzęt wymyślili, chyba nie wiedziałabym jak tego używać ;D i jeszcze jakieś filtry wymienne. Jestem zdecydowaną zwolenniczką zwykłej gruszki, za którą zapłaciłam 5,50 a nie 30 zł. ;) ;D
 
ee Mycha.. co do tych ręczników, to ja co jakieś 3-4 dni zmieniałam.. bez przesady po każdej kąpieli miałabym zmieniać?? :p
ale jak już przestałam używać chusteczek do pupy - chigieniczniej jest myć pod kranem zamiast tymi chustkami wycierać, to miałam dwa ręczniki dla Ani - jeden do pupy - ten zmieniałam co dwa dni) a drugi do ciała - i ten co tydzień zmieniałam..
teraz zmieniam jej tak jak i nam - co dwa tygodnie.
 
na szkole rodzenia powiedziała nam położna, że tak naprawdę przy większych kłopotach z katarkiem u dzidzi Frida sprawdza się o wiele lepiej niż zwykła gruszka. Bardzo polecała - wkłada się jedną końcówkę  rurki do noska, a drugą końcówkę do swoich ust i ciągnie... jedno pociągnięcie i podobno nosek oczyszczony . Nie trzeba się martwić , że się coś połknie :) - jest zbiorniczek na zawartość :)))) no i mama sama reguluje siłę oczyszczania - takie cudeńko ;)
a co do majtek na oddziale to położna zwróciła nam uwagę, że jak musisz nosić wkładkę bez majtek to trzeba cały czas pamiętać o tym, by zaciskać nogi mocno - kolanka razem jak u gejszy - a to podobno pomaga regeneracji, pracy mięsni i kurczeniu się macicy ...
 
Ja już mam wszystkie zakupy za sobą.Dostałam liste w sklepie Wyprawka niemowlęca Spisze rzeczy może którejś z was się przyda.
1 wanienka+wkładka
2okrycie kąpielowe + myjka
3pieluchy tetrowe i flanelowe
4pieluchy jednorazowe
5woreczki na pieluchy
6kosmetyki:oliwka,puder,mydło,krem na odparzenia i do ciała
7szczoteczka do włosów
8termometr do wody
9nożyczki do paznokci
10gruszka do nosa
11podklad pod materac
12ceratki do pieluch
13smoczek gryzak
14pojemnik na smoczek
15szczotka do czyszczenia butelek
16butelka mała do mpicia
17 butelka duza do picia
18pojemnik styropianowy na butelke
19łóżeczko
20materac
21dwa prześcieradła
22kołdra + poduszka do łóżeczka
23poszewki na kołdre i poduszke
24dwa kocyki mały i duży
25bezpieczne wałeczki
26becik,rożek zapinany na rzep
27przewijak + pokrowiec
28bawełniane koszulki
29kaftaniki
30śpiochy
31pajace
32body
33czapeczki,skarpetki,rękawiczki
34termometr do pomiaru ciepła dziecka
DLA MAMY
1biustonosz do karmienia
2majtki jednorazowe
3wkładki laktacyjne
4silikonowe osłonki sutek
5 laktator
 
I ja nareszcie ruszylam za zakupami do przodu! ;D Juz mam dla siebie 3 opakowania podpasek poporodowych(pieluszek Bella) i reczny odciagacz do pokarmu-myslalam, ze bedzie drozszy a on kosztowal mnie tylko 8.90zl, i to jakas wersja lux. Dla dzidziusia kupilismy narazie jedna paczke pieluszek Pampers rozmiar 1(44szt), male opakowanie Sudocremu, chusteczki nawilzajace Bambino, mydelko Bambino w zestawie z kremem pielegnacyjnym Bambino. Chce dokupic jesczce krem ochronny Bambino i oliwke Bambino-wszystko w malych opakowniach aby zobaczyc reakcje skory dziecka i w razie czego wiedziec co uczula. A w ogole nie wiem, czy zwrocilyscie uwage, ze seria kosmetykow Bambino nalezy tez do Nivea? Z tylu na opakowaniach jest napisane. To znaczy, ze dobre kosmetyki, a zawsze troche tansze niz Nivea. Kupilismy tez proszek do prania Dzidzius(jutro zaczynam pranko)-ale sie nachodzilam po marketach za nim! Nigdzie go nie ma, ani w Kauflandzie, ani w Realu, ani w Carffurze! Ale znalazlam go w chemicznym pod domem ;D Jeszcze mam spora liste tego co trzeba dokupic, ale najwazniejsze, ze jest to co do szpitala trzeba miec! A gruszke do noska planuje kupic taka tradycyjna, z miekka koncowka.
 
reklama
Do góry