reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki,mebelki, ciuszki, kosmetyki-czyli wszystko dla naszych maleństw!! :)

Ja też mam narazie jedną paczuszkę pampersów new born 2 - chyba 38 szt i zaczętą Huggies którą dała mi koleżanka ;) dziewczyny spoko, pampersów w sklepie dostatek ;)
 
reklama
Aga Tobie to wszystkiego dwa razy więcej będzie trzeba ;)

Moja przyjaciółka ma bliźniaki i biedna nie miała pokarmu,więc pomyśl ile musiała mleczka w puszkach nakupować ::) zresztą wszystkiego,bo potem sloiczki,soczki itp.,itd ;)
 
Mnie siostra właśnie mówiła że jej córce starczałay 98 szt na dwa tygodnie.Teraz dostaje ok 700zł pozniej moge tylko400 niecale ,więc wolę kupic teraz więcej.
 
Mija79, moja mała urodziła sie 3000 g ale była malutka bo 52 cm (jak ją mierzyli w przychodni z rościągnietymi nóżkami to miła 46 cm- w szpitalach mierzą dotykając centymetr do dziecka czyli dochodzi pare centymatrów- podobno nie można dziecka mierzyc rościagajac mu nóżki)
W rozmiarze 56 chodziła jeszcze tydzien temu  :)
PAMPERSY - najlepiej mieć jedną paczkę jedynek, bo moja sie topiła w dwójkach na początku. Powiem z doświadczenia i zapytajcie tez inne mamusie, pampersy są do kitu, prawie wcale nie wchłaniają siuśków a juz kupy absolutnie. Jesli uda wam sie gdzies kupić PAMPERSY TOTAL CARE (to sa takie jak kiedyś były) to one sa rewelacyjne, po całej nocy Oliwka miała jeszcze linomag na pupci, rewelka, ale kupiłam je w jakiejś saterj hurtowni bo nigdzie ich dostac nie można.
DO PUPCI- Linomag z zieloną nakretka (szukajcie w aptekach) rewelka, jak czytam ze dziewczyny maja problemy z odparzona pupcią to dla mnie to szok, moja mała nie ma żadnych problemów ze skórą po linomagu i swietnie sie rozsmarowuje.
UBRANKA - najlepsze na świecie i nic innego jak pajace bawełniane rozpinane od samej góry do samego dołu na zatrzaski, suuuper, wygoda straszna, i body (dla was z długim rękawem)
Pajace u mnie i koleżanek sprawdzają się bompa, łatwo ubrać, Oliwce wygodnie i cieplutko.
JAK COŚ TO PYTAJCIE NA MAILA ALBO GG aroter@o2.pl , gg 1833540, BO ŻADKO ZAGLĄDAM DO WAS- MAM SWÓJ WĄTEK I TAM NIE NADĄŻAM ODPISYWAĆ  :) :)BUZIAKI - AHA I JEŚLI MOGĘ POLECIC PORÓD TO CESARKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! REWELACJA, JA WYBRAŁAM I NIE ŻAŁUJE !!!!!!!!! KOLEŻANKA Z MAMUS CZERWCOWYCH BYŁA PRZECIWNA ALE WYSZŁO ŻE MUSIAŁA (zapytajcie Ania76) ZROBIĆ CESARKE, POTEM MI NAPISAŁA, ZE REWELACJA, ZE DZIEWCZYNY W SZPITALU NIE MOGŁY CHODZIĆ JAK ONA JUZ BRYKAŁA, MAŁA BLIZNA POD BRZUCHEM, ZE W BIKINI NIE WIDAĆ ITD
JA CHODZIŁAM JUZ PO 10 GODZ, A BO 24 ZAPOMNIAŁAM ZE MIAŁAM CESARKE, DZIŚ JESTEM BARDZO SZCZEŚLIWA ZE TAK WYBRAŁAM !!! POLECAM KLINIKE W WARSZAWIE W KTÓREJ RODZIŁAM - www.iatros.pl
 
Potrzebuje Waszej rady - a wlasciwie tych, co malowaly lozeczka dla dzieci. ja musze polakierowac szafki do pokoju maluszka i nie wiem czym, zeby dzidzi nie zaszkodzic. mam taka lakierobejce, ale nie wiem, czy ona jest ok. Czekam na Wasze rady :D
 
Agaciulka28 pisze:
[PAMPERSY -  Powiem z doświadczenia i zapytajcie tez inne mamusie, pampersy są do kitu, prawie wcale nie wchłaniają siuśków a juz kupy absolutnie.

Ja jestem właśnie doświadczoną mamą (Krzyś ma sklończone 1,5 roku) i nie mogę zgodzić się z tym zdaniem.
Włąśnie na poczatku kiedy maluszki robią takie kupeczki, które mi przypominały wyglądem jajecznicę  :laugh: to wszystko co było rzadziutkie to rewelacyjnie wsiąkało w pieluszkę a o siusiu to już nie wspomnę.
I do tej pory wiem jaką ilość siuśków moga one pochłonąć - po całym dniu upałow i picia z nocki Krzyś wstaje z kilogramowym pampersem (jak nie lepiej) i nic nie przecieka a i skóra jest w porządeczku.
 
reklama
Ja tez juz mam prawie wszystko dla mojej Córeczki do szpitala (poza imieniem :) ). Kupiłam pampersy 1 tylko, że tą małą paczkę, żeby w razie co strata nie była za duża. Poza tym to krem przeciw odparzeniom nivea, chusteczki nivea, szampon do włosów i ciałka w żelu... nivea i oliwkę bambino :)
Zostało nam jeszcze do kupienia łóżeczko z zawartością i wszelkie przybory kosmetyczno - higieniczne jak obcinacz do paznokci, szczotka itd..
Dziewczyny powiedzcie mi co kupujecie normalną gruszkę do noska czy Fridę? I jeszcze jedno pytanko zaopatrujecie się w elektryczną nianię?
Dla siebie do szpitala nie mam kompletnie NIC! Musze się za to wziąc....
Straszny metlik w głowie robi mi Allegro bo z jednej strony to tam taniej ale jak doliczyć koszt przesyłki to to juz nie jest takie oczywiste i nie wiem gdzie kupować!
Pozdrawiam :)
 
Do góry