reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózeczki, łóżeczka i inne akcesoria :)

Jaś jeszcze jeździ w tym najmniejszym ale już powoli wyrasta z niego...a w 0-18 jeździ Jula jeszcze i jesteśmy na etapie poszukiwania fotelika dla niej...

Mamy starszaków, możecie polecić jakieś foteliki 15-36, albo 9-36 ??

ja mam dla Jaska Ramatti model to chyba Jupiter ale nie jestem pewna bo znalazłam taki na necie --> 259 zł Ramatti, JUPITER Lekki, łatwo się składa, ma uchwyt ułatwiajacy przenoszenie i regulowana wysokość oparcia. - zdjęcie a nasz ma jeszcze podstawki na napoje po bokach - może na tym zdjęciu są ukryte???

to ten :-) tu lepiej widać - http://rumcajs.pl/product_info.php?manufacturers_id=18&products_id=372
 
reklama
Dziewczyny czy już któryś bejbik jeździ w tym większym foteliku? np 9-18kg? bo ja nie wiem czy mam już kupować... boję się że Zosia mi się utopi w nim ;-)

Fotelik powinno się zmienić gdy dziecko ma powyżej 13 kg (w przypadku maxi cosi) lub głowa wystaje ponad fotelik. Długość nóg nie ma znaczenia - najważniejsza jest głowa i/lub waga.
 
Ostatnia edycja:
To zależy chyba jaki fotelik bo mój na pewno nie był aż do 13 kilo. :tak:
Dziewczyny nie mówcie że długość nóg nie ma znaczenia bo w komforcie jazdy na pewno ma. :tak:
Ja nie mogłam patrzeć jak Adrianek miał nóżki zarzucone na oparciu i jechał w pozycji prawie świecy :baffled:
 
Karincia :-) to jest dylemat między komfortem a bezpieczeństwem - każda z nas musi sama dokonać wyboru :-)

ja jestem zwolniona z tego obowiązku bo:

1. foteliki mam po Jaśku - Ramatt Venus czeka na swoją kolej
2. Monia ostatnio jechała autem jakoś w połowie marca - mieszkamy w centrum i wozimy się wózkiem albo motamy w chustę ;-) bo Opole jest takie małe że z centum w godzine dotrę pieszo do rogatek :-) co w godzinach szczytu autem byłoby niezłym wynikiem :-) ;-)
 
To zależy chyba jaki fotelik bo mój na pewno nie był aż do 13 kilo. :tak:
Dziewczyny nie mówcie że długość nóg nie ma znaczenia bo w komforcie jazdy na pewno ma. :tak:
Ja nie mogłam patrzeć jak Adrianek miał nóżki zarzucone na oparciu i jechał w pozycji prawie świecy :baffled:

Chodzi oczywiście o górną granicę wagi danego fotelika.

Długość nóg nie ma znaczenia jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa fotelika ponieważ najważniejsza jest ochrona głowy. Więc jak głowa wystaje to fotelik się już nie nadaje. Jeśli nogi wystają a głowa nie to fotelik jest być może mniej komfortowy dla dziecka ale nie jest mniej bezpieczny.
 
Chodzi oczywiście o górną granicę wagi danego fotelika.

Długość nóg nie ma znaczenia jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa fotelika ponieważ najważniejsza jest ochrona głowy. Więc jak głowa wystaje to fotelik się już nie nadaje. Jeśli nogi wystają a głowa nie to fotelik jest być może mniej komfortowy dla dziecka ale nie jest mniej bezpieczny.

Dokładnie się zgadzam. Zresztą rozmawiałam z jednym gosciem co się zna na fotelikach i mówił mi, że najwcześniej dziecko do tego większego zalecają przełożyć jak ma 9-10 m-cy bo to że maluch sam siedzi nie ma znaczenia. Dziecko musi byc naprawde sztywne w kręgosłupie.
Zresztą tak jak napisała rubi im dłuzej tyłem do kierunku jazdy tym lepiej.
My niestety musimy też już zakupić fotelik i się do niego przesiąść bo Zosia już jest głową prawie przy granicy, także ostatnie podrygi w foteliku 0-13:-D
 
dzięki za odpowiedzi :-D
my mamy maxi cosi i główka Zosi jeszcze nie wystaje - ale za miesiąc pewnie będzie ;-) nóżki niestety trzyma już na oparciu.. ale wydaje mi się tak właśnie jak mówiłyście że pozycja tyłem jest najbezpieczniejsza. boję się że przy mocnym hamowaniu w tym większym foteliku główka Zosi poleci do mocno przodu.. i ją zaboli...:baffled:
ok to chyba za miesiąc zmienimy ;-)
ale już nosić jej nie daję rady w tym foteliku... fotelik 3,5kg + Zosia 9 z hakiem to jest troche :-p fotelik siedzi w samochodzie a my do domu na rączkach idziemy :-)
 
reklama
Wlasnie przed chwila wylicytowalam na e'bayu fotelik Maxi-Cosi | Priori SPS dokladnie ten szary za 90 € plus przesylka 10 -wyjdzie rowne 100 :-) czyli jakies 400 zeta

Do tej pory Maja jezdzila w pozyczonym bo myslalam,ze wystajace nogi sa wyznacznikiem by zmienic fotelik :zawstydzona/y:

Nie dokladnie ten...jak wejsc w kollektion tam sa kolory :) Podoba mi sie czerwono-bordowy,ale coz...jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry