reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wojtuś 23/24 hbd 600 gram 32 cm

Masz rację. Czytałam sporo wątków i teraz wiem, że mielismy bardzo dużo szczescia, ze trafilismy własnie tam. Szcześcia w nieszczesciu, ale dzięki walce lekarzy mielismy dla siebie chociaż 5 tyg. i 4 dni. Tak długo żyła nasza nadzieja. I zawsze będę wdzięczna położnym, że jak tylko była mozliwość mogła Wojtusia dotykać, kangurować, kapać. Te chwile są bezcenne...Podejscie lekarzy również. Pan profesor przyjechał nawet na pogrzeb Wojtusia, w piatek jedziemy na spotkanie z nim, aby porozmawiać...na spokojnie. Ale nie wiem, czy to się uda. Muszę wejść na oddział, przejść obok sali Wojtusia...Ale pojadę. Profesor to cudowny człowiek, tak jak cały jego zespół. Poza tym chcę usłyszeć to, co chce nam powiedzieć.
 
reklama
Też rodziłam na Pomorzanach i chociaż nie wszystko w moim przekonaniu odbywało się idealnie to całosciowo jestem bardzo zadowolona z podejścia zespołu medycznego, który opiekował się moim szkrabem.

Wiola trzymaj się!
 
Doczytałam wczoraj dokładnie protokół z sekcji. Profesor nam to wszystko powiedział, ale w szpitalu, w całym otoczeniu niby słuchałam, a jednak parę rzeczy mi umknęło.
Większosć pozycji nie zaskoczy mam wcześniaków. Jako przyczynę śmierci podali niedojrzałość wszystkich narzadów i niewystarczajacą pracę wszystkich narządów.Poza tym:
przewód tętniczy otwarty
perforacja otworu owalnego serca
martwica bon jelita grubego
stłuszczenie i atrezja całkowita w niższej cześci jelita
zwłóknienie trzustki i scian jelita grubego
niedojrzałość płuc
niedodma płuc
rozedma płuc
obrzęk wątroby
obrzęk nerek
niedojrzałość i obrzęk mózgu, pnia mózgu
Sporo tego jak na jedno malutkie ciałko...Za dużo...Reszty problemów, które go spotkały podczas krótkiego zycia nie będę wypisywać. Sił już brak.

Syneczku kochany
[*]
[*]
[*]
 
reklama
Ponizej wklejam link do biuletynu wydawanego dla personelu medycznego, na str. 7 artykuł profesora o stracie dziecka i leczeniu dzieci płodowych:
PDF Flash

W artykule cały profesor, cały czas powtarzał nam, ze trzeba leczyc, aby pomóc, a nie leczyc dla sztuki leczenia i dokładać cierpień.
Cały czas powtarzał nam, ze nie ważne ile trwa życie dzień, miesiac, rok czy dłużej, każde jest wartosciowe, każde ma sens i jest bezcennym darem. Rozmowa z profesorem zawsze mnie uspokaja. Po tej piątkowej widzę ile serca wkłada w uswiadamianie personelu medycznego, aby dbał o sferę psychiczna pacjentów i rodziców, a nie tylko cielesną, ze jedno i drugie jest nierozerwalne. I taki jest cały oddział, oby udało sie przekazać te energię dalej.
 
Do góry