reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry

bo z tymi lekarzami tak jest trudno natrafic naprawde na fachowca:crazy:
a moj Patryk ma dzisiaj rozwolnienie normalnie sama woda co ja moge podac takiemu 3 latkowi zeby zaprzestac tym wizyta w kiblu:confused2:poradzcie dziewczyny bo ja nie mam pojecia
 
reklama
bo z tymi lekarzami tak jest trudno natrafic naprawde na fachowca:crazy:
a moj Patryk ma dzisiaj rozwolnienie normalnie sama woda co ja moge podac takiemu 3 latkowi zeby zaprzestac tym wizyta w kiblu:confused2:poradzcie dziewczyny bo ja nie mam pojecia
Jeżeli jeszcze ma te problemy, to najbezpieczniej dziecku jest podać węgiel.
 
Byłam z Marysią w poniedziałek u pediatry, bo malutka dostała na udach i ramionach tak jakby liszaje. Nie widac ich za bardzo, bardziej jest to wyczuwalne. I nasza doktorowa od razu stwierdzila że to skaza białkowa - nasza p.doktorowa na wszystkie dolegliwości ma jedno wytłumaczenie SKAZA BIAŁKOWA :szok:
Zastanawiam się czy to może AZS :-( Co prawda wprowadziłam Marysi mleko modyfikowane NAN2, bo zaczeła chodzi do żłobka i raz dziennie dostaje kleik ryzowy na mleku modyfikowanym, ale nie wiem czy to jest powód tej wysypki. Jeszcze może od mojego antybiotyku, bo chorowałam i 10 dni brałam antybiotyk :szok:
Dziewczyny, czy któraś z Was miała podobne uczulenie po podaniu mleka modyfikowanego?
A na dodatek Marysia od dłuższego czasu ma ciągle zapchaną jedną dziurkę od noska i żadne krople nie pomagają. Może to też jakies uczulenie ???
 
Edzia_81: tak, moja Milenka ma identyczne objawy nietolerancji mleka. Takie suche placki na rączkach i nóżkach. Przy AZS te placki bywają swędzące i umiejscowione są raczej w zgięciach łokci i kolanek, niż na ramionkach czy udach... tak przynajmniej wyczytałam. Pomógł nam Nutramigen, po plackach już ani śladu :tak:
 
Byłam z Marysią w poniedziałek u pediatry, bo malutka dostała na udach i ramionach tak jakby liszaje. Nie widac ich za bardzo, bardziej jest to wyczuwalne. I nasza doktorowa od razu stwierdzila że to skaza białkowa - nasza p.doktorowa na wszystkie dolegliwości ma jedno wytłumaczenie SKAZA BIAŁKOWA :szok:
Zastanawiam się czy to może AZS :-( Co prawda wprowadziłam Marysi mleko modyfikowane NAN2, bo zaczeła chodzi do żłobka i raz dziennie dostaje kleik ryzowy na mleku modyfikowanym, ale nie wiem czy to jest powód tej wysypki. Jeszcze może od mojego antybiotyku, bo chorowałam i 10 dni brałam antybiotyk :szok:
Dziewczyny, czy któraś z Was miała podobne uczulenie po podaniu mleka modyfikowanego?
A na dodatek Marysia od dłuższego czasu ma ciągle zapchaną jedną dziurkę od noska i żadne krople nie pomagają. Może to też jakies uczulenie ???
Edzie moja Zosia tez ma takie liszaje na pleckach i nózkach nie jest ich duzo jak poprzednio ale są, ja podawałam Zosience deserki z jogurtem zbyt czesto bo codziennie ( zosia tak je polubila) i nja wysypało, no i jeszcze podałam troszke smietanki do zupki dalam troszke bułeczki i wystapila reakcja, no teraz musze uważać, ale to nie powód zeby juz martwic sie o AZS
Aco do noska to ja uzywam disnemar- ładnie przetyka nosek.
 
Jeszcze zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem od mojego antybiotyku :szok: Zawsze przecież z cycka coś wyssała :zawstydzona/y: Na dodatek Marysia zaczeła jeśc chrupki kukurydziane i chlebek i nie wiem czy przypadkiem nie od glutenu :confused2:
 
Edzia mozliwe, że to reakcja alergiczna, ale raczej na AZS mi to nie wygląda - mój synek ma AZS i są to raczej zaczerwienione place, czasem suche, czasem sączące, a przede wszystkim swędzące:wściekła/y: i to c h o l e r n i e swędzące:wściekła/y:na początku miewał tez takie place suche których nie było widać, ale zeszły po zastosowaniu emolientu, np.Oilatum
 
Moim zdaniem to też reakcja na białko. Tosia miała identyczne placki i wtedy musiałyśmy przejść na Nutramigen. Po 2 miesiącach wróciłysmy do normalnego Bebilonu. Teraz tez miała takie placki i wydaje mi się że to od Danonka. Tak więc zaprzestałam podawania jogurtów itp. Musze trochę poczekać jeszcze....

A Tosia jest na antybiotyku juz trzeci dzień. Katar wodnisty przerodził się w zielone gluty, ma kaszel i jedną noc miała gorączkę. Na szczęście płuca i oskrzela czyste. Ucho tez w porządku...
Nie cierpię takiej pogody!!!!Już tęsknię za latem. To ubiranie swetrów, kurtek, czapek, doprowadza mnie już do szału. A to dopiero początek:-:)szok:
 
reklama
No i byłyśmy wczoraj u p.doktorowej i kazała odstawic Nan i zamiast kaszki na mleku modyfikowanym kupic Sinlac.
Po 2 tygodniach mamy zacząc znowu po troszku wprowadzac Nan i zobaczymy czy to jest uczulenie na to mleko. Przypisała nam jeszcze 2 maści robione w aptece, jedna z hydrokortizonem na bardzo zaognione pierścieniowate wysypki :-(I jeszcze mamy kupic sobie maśc Aqualan firmy Orion żeby nawilżac całe ciałko Marysi, teraz skóra jest wysuszona bo zaczął się okres grzewczy i tak w ogóle.
Czy któreś dzieciątko je tą kaszke?
 
Do góry