reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Ja Boozqowa Ci nie doradzę co do napięcia...Ale słuchaj dziewczyn...
Wczoraj jeszcze w szpitalu ważyłam Małą...6220. Czyli jakieś 500gram w 3 tyg to chyba niezły wynik?? ja się nie przejmuję wagą, bo wg siatki centylowej Bianka jest w normie.
 
reklama
Jutro już będzie ortopeda. Zobaczymy co powie. W sumie byłam w takim szoku że zachowywałam się jakbym nie miała języka w gębie na wizycie. Kiwałam tylko na wszystko co mówiła i skupiłam sie na tym by wszystko zapamiętać.Na NFZ rehabilitacje mamy na koniec marca....
Ehhh... Jeszcze za tydzień mamy wizytę na patologii noworodka bo musimy dostać skierowanie na kolejne usg główki ze względu na tą torbiel co mała ma...czekamy już miesiąc na wizytę po skierowanie, a potem na usg trzeba będzie czkeać kolejny... Aż strach się bać po dzisiejszym...
jakoś tak mam wyrzuty bo nie zauważyłam by było z małą coś nie tak... według mnie wszystko było jaknajbardziej w porzadku...
Czuję, że ją zaniedbałam:-(
 
Jutro już będzie ortopeda. Zobaczymy co powie. W sumie byłam w takim szoku że zachowywałam się jakbym nie miała języka w gębie na wizycie. Kiwałam tylko na wszystko co mówiła i skupiłam sie na tym by wszystko zapamiętać.Na NFZ rehabilitacje mamy na koniec marca....
Ehhh... Jeszcze za tydzień mamy wizytę na patologii noworodka bo musimy dostać skierowanie na kolejne usg główki ze względu na tą torbiel co mała ma...czekamy już miesiąc na wizytę po skierowanie, a potem na usg trzeba będzie czkeać kolejny... Aż strach się bać po dzisiejszym...
jakoś tak mam wyrzuty bo nie zauważyłam by było z małą coś nie tak... według mnie wszystko było jaknajbardziej w porzadku...
Czuję, że ją zaniedbałam:-(

przestań!!!a co ja mam powiedzieć o sobie?? 4 miesięczny maluch z ostrym zapaleniem gardła?? na szczęście lekarze mi wybili z głowy obarczanie się winą!
Wszystko z Majcikiem będzie ok, czasami dzieci tak mają-napięcie lub jego brak! wyluzuj.
 
Booqowa nic się nie martw:tak: Majak już dostała skierowanie od pediatry na rehabilitacje, ale że na nfz trzeba rano lecieć o 7 rejestrować, by popołudniu iść na wizytę i jeszcze nie wiadomo czy zostałaby przyjęta:confused2: to umówiłam do pani doktor prywatnie i obejrzała Majkę z każdej strony i powiedziała, że wszystko jest ok:tak: nie ma co rehabilitować:-) czasami pediatrzy w przychodniach przesadzają:sorry: spokojnie sama zobaczysz co powie ortopeda:tak: nam tylko doradziła jak prawidłowo nosic dziecko i na co zawracać uwagę:tak:
i nic nie zaniedbałaś głuptasie;-):-) jesteś najlepszą mamą na swiecie:-)
 
Dostaliśmy 2 skierowania. Do ortopedy z podejrzeniem wzmożonego napięcia stawów biodrowych i na rehabilitację na wzmożone napięcie mięsniowe. Pediatra położyła małą na brzuszku i ona ręce i nogi w górze trzymała i lekko ją znosiło na prawą stronę. Trochę mnie to zdziwiło bo w domu bardzo ładnie trzyma... no i zaciśniete piąstki miała.
Boozqowa mój Adaś też czasami tak robi i też go znosi na jedną stronę. Ale tak nie zauważyłam nic niepokojącego. Ale zapytam za tydzień pediatry na szczepieniu. Nie wyrzucaj sobie,że czegoś nie dopatrzyłaś.. jeśli konieczna będzie rehabilitacja to chyba nic strasznego - po to jest żeby pomóc, a może tylko skończy się na strachu... Głowa do góry :-)
 
a co do ciemiaczka... wyobrazcie sobie, ze dopiero kilka dni temu zauwazylam, jak mocno ono pulsuje :szok: to normalne, ze golym okiem tak bardzo to widac?
U nas mało włosów i widać, że pulsuje;-)

Jestem w pozytywnym szoku, bo zapisałam Ignaśka do CZD dziś na przyszły czwartek, a ta onkolog ze mną od razu rozmawiała i zaleciła właśnie smarowanie naczyniaka linomagiem jak tu któraś pisała.
To dobrze, że tak szybko się udało. My smarujemy alantanem.

Co do przybierania na wadze, to moja mama ostatnio mi powiedziała, że "za jej czasów" standardowo mówili, że dzieci w miesiąc około 800 gram powinny przybierać. W sumie ciekawa jestem jakie są teraz normy. W czwartek chyba zapytam naszej neonatolog.
Nam mówili, że min.500gram miesięcznie

Jeszcze za tydzień mamy wizytę na patologii noworodka bo musimy dostać skierowanie na kolejne usg główki ze względu na tą torbiel co mała ma...czekamy już miesiąc na wizytę po skierowanie, a potem na usg trzeba będzie czkeać kolejny... Aż strach się bać po dzisiejszym...
Będzie dobrze:tak::tak:
Mnie się też wydaje, że teraz to jest już prawie moda na rehabilitację dzieci, nawet tych, które tego nie wymagają. W ośrodku, do którego chodzę z Filipem prawie każe dziecko ma asymetrię i osłabione/wzmożone napięcie.. Wszystkie zaczynają rehabilitację około 4-5 miesiąca. Może po prostu normy rozwojowe są trochę zawyżone?
Dokładnie nam pediatra mówił, że teraz co 2 dziecko jakby się trzymać sztywnych norm trzeba ny rehabilitować.

My chodzimy na rehabilitację a raczej babka ogląda postępy Kingi i pokazuje jak mamy ćwiczyć w domu.
Zastanawiam się czy Kinga robiła by też postępy gdybyśmy nie ćwiczyli w domu:eek: dziecko się rozwija i nie wiem na ile ćwiczenia a na ile czas pomaga w rozwoju.
Oczywiście ćwiczymy w domu ale takie mnie myśli nachodzą.
 
Kinguś pewnie by robiła postępy ale może wolniej :sorry::tak:Fajnie , że widzisz postępy i ćwiczycie:-)

Asheara ja też dopiero niedawno zauważyłam jak czasem ciemiączko mocno pulsuje:eek:

Boazqowa jesteś suuuuuuuuuuuuuuuuuupper mamą , najlepszą jaką Majcia może mieć:tak::tak::tak:
 
Mnie się też wydaje, że teraz to jest już prawie moda na rehabilitację dzieci, nawet tych, które tego nie wymagają. W ośrodku, do którego chodzę z Filipem prawie każe dziecko ma asymetrię i osłabione/wzmożone napięcie.. Wszystkie zaczynają rehabilitację około 4-5 miesiąca. Może po prostu normy rozwojowe są trochę zawyżone?

Chyba tak jest, bo zauważcie, że u większości z Was stwierdzili albo wzmożone albo obniżone napięcie.

Nam Ania przybiera około 500 gram miesięcznie i tutaj mówią, że nie jest źle

Boozqowa, bo wirtualnego kopa dostaniesz
 
Ostatnia edycja:
reklama
Boozqouwa- no co Ty zwariowałaś? Ani tak nie myśl!!!

Ashera- ja też nie zauważyłam,że tak pulsuje, w chrzciny teściowa zwróciła uwagę na to, byłam w szoku.

Kinguś- pewnie woli ćwiczyć z mamuśką :)

We czwartek jedziemy na badania- morfologia może już w końcu ta anemia pójdzie precz... i odstawimy to żelazo Filipowi... A w przyszłym tyg. szczepienie.
 
Do góry