reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Karolinusia dobrze że z małą lepiej, życzymy Bianeczce powrotu d zdrowia..
u nas do wtorku zastrzyki. dalej 2x dziennie. Jest mała poprawa.. w oskrzelach już nie furczy teraz wszystko jest w górnych drogach oddechowych ale ciężko jej to wykaszleć.
Młoda jak juz tylko w pionie pampers ma rozbierany to wie że bedzie kłuta i płacze.. eh...teraz szczepionki to będzie pikuś.
 
reklama
Karolinusia - wspoluczuje i duzo zdrowka,
Dziewczyny a ja mam klopot taki: Asia wczoraj zjadla wczoraj moze 1 lyzeczke jablka z dynia, nie chciala jesc wiec nie pchalam w nia. W nocy budzila sie z placzem co 3 godz. ale to raczej na zabki, smarowalam dentinoxem i usypiala mi na rekach. Dzis rano dostala wysypki, ale na czole i wokolo oczu ma takie plamy czerwone, a jak jest za cieplo to robia sie straszne:szok:.Na cialku ma na brzuchu i na pleckach, raczki i nozki czyste. Nie wiem czy to moze od tej dyni czy to moze byc jeszcze reakcja po szczepionce. Nie mam tu wapna dla dzieci, posmaruje ja chyba mascia Linomagiem i poczekam do jutra, jak nie przejedzie chociaz troszke to jade do leakrza.:-(

Nam mówiła nurse, że może być po szczepionce wysypka. Miejmy nadzieję, że to tylko to.

Abeja dobrze, że z dziewczynkami już lepiej:-). Agatka bidulka:-(
 
hej,
my bylismy na szczpieniu wczoraj Igi wazy 6800g i ma 66cm, pierwszy raz go zmierzyli na linijce, chłopaki odpukac zdrowe, Krystian wreszcie od poniedziałku zaczal chodzic do przedszkola\
No pięknie:tak:

W ogóle to odczuwam już bardzo te moje małe 7kg... Szczególnie w nocy jak ja trzymam do odbicia :confused2::confused2:
Ładnie już malutka waży:-)

A i z tym naczyniaczkiem to pediatra powiedziała, że da nam skierowanie do onkologa, bo te naczyniaczki się naogół wchłaniają ale dobrze, żeby był pod opieką specjalisty.
My też mamy naczyniaka mamy grubo alantanem smarować.
Jagoda bo naczyniak to nowotwór niezłośliwy...
Nasza pediatra stwierdziła że zbladł Ani naczyniak i że w środku się zrobiły prześwity... Dla mnie on cały czas taki sam... Albo kobita ma super pamięć, a dla mnie nic się nie zmienia bo go oglądam codziennie, albo gada dla zasady...
Mam nadzieje, że jednak blednie:tak:

JUlka jest troche blada i za 2 tyg mamy skierowanie na badania krwi:baffled:. Powiedziała że pewnie taka jej uroda ale lepiej profilaktycznie sprawdzić/ Teraz mała odsypia stres. :sorry:
Trzymam kciuki za wyniki;-)

My w poniedziałek idziemy na usg brzuszka i kolejne pobranie krwi. Szczepienia wstrzymane, czekamy jeszcze własnie na usg brzyszka, wyniki moczu i morfologie.
Jakie mieliście poprzednie wartości ALT i AST?
Mam nadzieje, że już wyjdą lepsze.

NIKOMU nie życzę szpitala!!!
Straszne:szok::szok:

My byłysmy 2 tygodnie i miałam dosyć, ale cóż jak trzeba...
Tragedia te nasze szpitale:no::no:

Dzis rano dostala wysypki, ale na czole i wokolo oczu ma takie plamy czerwone, a jak jest za cieplo to robia sie straszne:szok:.Na cialku ma na brzuchu i na pleckach, raczki i nozki czyste. Nie wiem czy to moze od tej dyni czy to moze byc jeszcze reakcja po szczepionce. Nie mam tu wapna dla dzieci, posmaruje ja chyba mascia Linomagiem i poczekam do jutra, jak nie przejedzie chociaz troszke to jade do leakrza.:-(
To niedobrze kurcze ciężko stwierdzić na co to reakcja. Mam nadzieje, że już lepiej.

My po badaniu usg brzuszka i wszystko jest dobrze.
Badania krwi są trochę podwyższone.
Rozmaz krwi

gran.kwasochłonne 6% norma 1 - 5

Morfologia
Limfocyty 9,77 norma 2,50 - 8,50
Monocyty 1,98 norma 0,20 - 1,30
I tu nie wiem o co chodzi
AST 61 U/l norma 31
i tak jest pod spodem napisane
noworodki 25-75
niemowlęta 15-60

Czy ma przekroczone o 1 czy o 30?

Wapń 2,88 norma 2,20 - 2,65
 
Ania ślicznie się rozwija, waga piękna :-D a co problemów ze skórą nam pediatra polecił Emolium Krem Specjalny - Olga ma też jakąś suchą skórkę na udach,niby tego nie widać ale ja czuję, do tego ma wysuszone ramionka i cały czas coś na jednym pultynie wyskakuje. Stosujemy od poniedziałku i widzę małą poprawę :tak:
to chyba ten krem kupię, a emulsję do ciała zostawię dla siebie ;-)
U nas szczepionek nie można zabierać do domu. W gabinecie lekarskim dzieci zdrowych stoi lodówka ;-)

Karolinusia, współczuję i super że mogłyście zmienić szpital - nie wszędzie się da.

Kinguś a po co sprawdza się poziom wapnia we krwi?
Co do wyniku o który pytasz - jak dla mnie przekroczone o 1. :tak::tak:

Abeja super że Agatka już lepiej :tak::tak:
 
Dzięki Dziewczyny, właśnie czekam na obchód. Bianusi już jest dużo lepiej...
szpital zmieniłam, bo nie wyobrażałam sobie tam spędzić nocy, teraz jakby co odpukać tfu tfu tfu tylko wojskowy.
 
Karolinusia super że jest poprawa :tak: dobrze, że miałaś możliwość zmienić szpital, masakryczne warunki :no:

kms a co jest Oldze, że tak często? My też byliśmy prywatnie u dr Werner w luxmedzie, bardzo na mnie pozytywne wrażenie kobieta zrobiła.

Jakie mieliście poprzednie wartości ALT i AST?
Mam nadzieje, że już wyjdą lepsze.

Mam nadzieje, że nic jej nie jest :happy: ostatnie wyniki wyszły źle (aż z przychodni dzwonił lekarz opisujacy, że mamy się pilnie stawić z Małą). Usg brzuszka będziemy robili 1-wszy raz (jutro), wczesniej miała 2x usg serducha i tętnic.
Ostatnie AST 94,6 norma : 9 - 48
ALT 93,7 norma: 5 - 37
jutro kolejne kłucie, mam nadzieję, że po tygodniu cucuchy + butla + kaszka wyniki będą wzorowe.


to chyba ten krem kupię, a emulsję do ciała zostawię dla siebie ;-)
U nas szczepionek nie można zabierać do domu. W gabinecie lekarskim dzieci zdrowych stoi lodówka ;-)

Nam ten krem na ramionka i uda pomógł ale już buźka fatalnie zareagowała :eek:
Szczepionki mieliśmy z zewnątrz - kupowane w aptece, w przychowni zapłacilibyśmy 200pln więcej. Dobrze,że apteka przyjeła je od razu na przechowanie, bo w tygodniu długo prądu nie było a w aptece lodówy na zasilaniu awaryjnym :tak::-)
 
karolinusiu - obyscie jutro wyszly.. Bianka musiala sie wycierpiec, bardzo Wam wspolczuje... mnie niemal do lez doprowadza zwykla szczepionka kiedy Damian placze... a weflon w głowke ... nawet nie chce sobie wyobrazac :no:
dobrze, ze mialas mozliwosc zmiany szpitala :tak:
abeja - kurcze ja myslalam, ze wy juz wyloczone a tu sie okazuje, ze sie dalej kurujecie po tych sankach? :szok:
Rany... zdrowka dla Was!:tak:
 
My po badaniu usg brzuszka i wszystko jest dobrze.
Badania krwi są trochę podwyższone.
Rozmaz krwi

gran.kwasochłonne 6% norma 1 - 5

Morfologia
Limfocyty 9,77 norma 2,50 - 8,50
Monocyty 1,98 norma 0,20 - 1,30
I tu nie wiem o co chodzi
AST 61 U/l norma 31
i tak jest pod spodem napisane
noworodki 25-75
niemowlęta 15-60
Czy ma przekroczone o 1 czy o 30?

Wapń 2,88 norma 2,20 - 2,65

Przekroczone o 1 ale to można uznać za wynik w normie , błąd statystyczny +/- 1.
 
reklama
AST i ALT to próby wątrobowe, kms nie miałaś problemów np. z cholestazą w ciąży, dzieci nie miały silnej żółtaczki? Bo to może być jeszcze jakaś pozostałość.
Bo podwyższone transaminazy to coś z wątrobą się dzieje, to może być np. jakiś rodzaj zapalenia wątroby.
Ale jak jest do 100 to nie jest jeszcze źle. Ja jak trafiłam do szpitala pod koniec ciąży miałam prawie 200 i prawie 300 i tam słyszałam, że to jeszcze nie tragedia bo te transaminazy mogą i 1000 w skrajnych wypadkach wynosić :nerd:.
Choć oczywiście ich podwyższenie oznacza, że dobrze nie jest i trzeba dziecię pokazać lekarzowi koniecznie.

kinguś u małej to w normie można uznać. Bo norma dla niemowlaków jest większa, a 1 to tak jakby nic, rzeczywiście błąd pomiaru jest większy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry