reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

shenkoka domyślam się jak bardzo się zdenerwowałaś, aż brak słów na takie zachowanie (no może słowa bym znalazła, ale raczej niecenzuralne):wściekła/y:
U nas tez się dziecko rozbiera do ważenia nawet z pampka i zazwyczaj jest podkład położony, ale pediatra zawsze mówi, żeby jeszcze podłożyć pieluszkę. Tak samo na kozetke zawsze kładziemy jeszcze pieluszkę albo kocyk. To samo jak byliśmy na USG...
Co do witamin, to faktycznie są w mleku modyfikowanym i zazwyczaj już nie podaje się ich dzieciom butelkowym, chyba że wypijają go za mało żeby zaspokoi zapotrzebowanie na witaminki.
Ja Szymonowi wit.D podaję raz na jakiś czas, bo nie wypija jeszcze tyle żeby w pełni pokryć zapotrzebowanie. Zazwyczaj liczę ile wypił i ile jeszcze mu potrzeba (ale to takie moje małe zboczenie;-))


dziwie się że u tylu specjalistów już byłyście,my tylko na szczepieniu

My zaliczamy kogo i co się tylko da. Wizyty mamy już do końca kwietnia poumawiane.
Mieliśmy oczywiście poza ortopedą USG brzuszka, główki, testy na alergię- łącznie z testami skórnym, scyntygrafię. Jesteśmy pod stałą kontrolą gastrologa i teraz jeszcze musimy iść do endokrynologa, kardiologa i neurologa no i oczywiście okulisty.
Ale u nas jest to też spowodowane bezdechami.
Aa... i mały miał jeszcze robioną punkcję :-(
 
reklama
Ja pierniczę, Shenkoka, też bym się wściekła. My mamy 8 kwietnia drugie usg bioderek u Maxia, bo ma nierówno fałdki na nóżkach i musimy je skontrolować.
Co do lekarzy, to my standardowo mieliśmy skierowania ze względu na to, że to bliźniaki, u których częściej niż w "jedynkach" pojawiają się asymetrie, wzmożone/obniżone napięcia itp itd.
 
A my dostaliśmy pełno skierowań przez tę moją ferelną ciążę :sorry:. Ja i tak dziękuję Bogu, że on taki zdrowiutki i ładnie się rozwija po tym wszystkim co ze mną przeszedł w ciąży i jakieś tam błahe problemiki wychodzą z tych kontroli w sumie :-).

Czarodziejka a po co wy robicie testy na alergię, przecież one dopiero u przedszkolaków wychodzą i to też nie zawsze.
Ja robiłam owszem testy - ale Krystianowi. A skórne i tak mu nie wyszły, zobaczymy jak z krwi bo jeszcze wyników nie mamy.
Nasza alergolog twierdzi, że do 4 lat testy to wogóle strata czasu i niepotrzebne męczenie dziecka.
A moja kuzynka mi ostatnio powiedziała, że jej synkowi dopiero po 6 roku wyszły wiarygodne testy i zgodne z tym co obserwują. Wszystkie wcześniejsze bez sensu wychodziły.
 
Ostatnia edycja:
hej
my też kontrolujemy bioderka byliśmy na pierwszym tragicznym badaniu w grudniu co wyszła nam jakaś wada teraz nie pamiętam nazwy i strasznie się rzestraszyłam ale po wizycie u naszej ortopedy zostaliśmy uspokojeni i kazała nam powtórzyć badanie w innej placówce i tam było bez płaczu strachu i wogóle inaczej niż za pierwszym razem i okazało się że wszystko w normie, ale dla spokoju mamy kontrol za 8 tyg od poprzedniej wizyty co wypada na 5 marca

Nina się obudziła:sorry:

byliśmy też u neurologa i na usg główki 2 razy bo pierwszy raz w szpitalu wyszło że miała wylewik i do kontroli ale za drugim razem żadnych zmian czyli wszystko ok więc też spokój mamy do neurolog\a mamy na 9 marca na kontrol

byliśmy też na badaniu słuchu bo siostra mojego M ma problemy ze słucham więc kontrolujemy ale jest wszystko ok:-) następna kontrol w kwietniu
jeszcze do okulisty:tak: musze nas zapisać
usg brzuszka też miała robione w listopadzie jak byliśmy w szpitalu
przynajmniej wiadomo że wszystko jest ok i spokojniejsi jesteśmy:tak:
dobra muszę wziąść małą
 
No i po wizycie... Maja chyba czuła, że dziś wcześnie wychodzimy bo wstała zaraz po mnie przed 8. Ortopeda obejrzał bioderka, mówił, że jest oki, ale dał skierowanie na usg i za tydzień do kontroli. Troszkę zapłakała, ale nie długo. Była w szoku, a może też bolało jak ją badał bo wyginał te nóżki tak dziwnie. No, ale na szczęście stwierdził, że jest dobrze.
Teraz będziemy dzwonić na usg do jednego lekarza, który robi i prywatnie i na kase chorych, ale na NFZ dzieci do 10 lat o ile dobrze pamiętam. Jak byłam w ciąży to poszłam właśnie do niego to tak mówił. popołudniu będziemy dzwonić to się dowiemy. Jeżeli będzie na kase to super. Bo w szpitalu trzeba na usg około miesiąca czekać... i wtedy usg główki też zrobimy u niego jak za tydzień dostaniemy skierowanie.
Ale było dziś dzieciaczków... i to takich maleńkich... Maja mi się mała wydawała, ale przy nich to wyrośnięta;-) Aż zatęskniłam za tym okresem gdy była takim bobaskiem. Ale szło wszystko ekspresem mimo wielkiej kolejki. Za tydzień mam 2 wizyty i mam nadzieję, że mi się nie nałożą... bo od 9 ortopeda,a od 10 do 11 mamy patologię noworodka. Całe szczęście, że budynki sa obok siebie.
A rehabilitacje mamy pierwszą na 24 marca i 10 wizyt metodą Vojty...
Orientuje się może któraś z was jak ta metoda wygląda?
 
shenkoka - ja bym na Twoim miejscu na nastepna wizyte przyniosla pieluszke tetrowa i sama ja polozyla, a wrazie jakis protestów powiedziala, ze po pierwsze to jest niehigienicznie itd... a pozatym, jak mozna polozyc dziecko na taka zimna, metalowa wage? :no:

dziewczyny... wszystkie dzieciaczki mialy robione usg bioderek?
do kiedy ewentualnie powinno sie je zrobic? Pamietam, ze Gemelo chyab mowila, ze najlepiej do 7 tyg zycia? A ewentualnie do 4 miesiaca?
 
Ashera, my nie mieliśmy. dopiero dziś dostaliśmy skierowanie od ortopedy. I to dlatego, że pediatra wczoraj miała jakieś wątpliwości i nas skierowała.
 
dziewczyny... wszystkie dzieciaczki mialy robione usg bioderek?
do kiedy ewentualnie powinno sie je zrobic? Pamietam, ze Gemelo chyab mowila, ze najlepiej do 7 tyg zycia? A ewentualnie do 4 miesiaca?

najlepiej jest zrobic do miesiąca czasu po urodzeniu malca żeby jak najszybciej wykryc nie prawidłowoście jeśli takie sa i podjąć leczenie ale wez i zrób jak miesiąc czeka się na wizyte:eek: ale jak zrobi sie później to też niema tragedii najważniejsze żeby w ogóle zrobić ja mam to szczęście że mam ciocię w szpitalu więc tego samego dnia co urodziłam to juz mnie z małym zarejestrowała na bioderka i bylismy 12 stycznia a teraz mamy na 4 maja oczywiście u małego wsio oki 4 maja tylko kontrolnie ale obserwuję fałdki na nóżkach i widze że narazie nic złego się nie dzieję ale za to jestem w szoku że tak biegacie od lekarza do lekarza:szok: wy tak same z siebie czy macie od lekarza prowadzącego takie zalecenia???
 
reklama
U nas są całkiem inne praktyki, do ortopedy na pierwszą wizytę kieruja w 3 m-cu, w 4 m-cu jest wizyta druga i na niej robią rtg bioderek a trzecia wizyta jak dziecko zaczyna chodzić. My właśnie jutro mamy drugą wizytę u ortopedy, jestem ciekawa czy jest poprawa bo musiałam Lankę pieluchować.

Co do pediatry to nasz pamięta wszystkie przebyte choroby Damianka, wie na co go szczepiłam, jak sie nazywa i to wszystko bez zaglądania w kartę:tak:Jak jest potrzeba to daje skierowania do specjalistów, ale z Laneczką na szczęście nie muszę nigdzie chodzić. Miała trochę wzmożone napięcie i lekką asymetrie ale o rehabilitacji nic lekarz nie wspomniał i może dobrze bo już jest wszystko ok a ja sie tak nie denerwowałam
 
Do góry