reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Agatapa,z tym skręcaniem główki,ja niestety nie pomogę :no::no::no:
Nasza Malutka czasami trzyma grzechotkę,ale raczej bezwiednie :tak::tak::tak:.Ale tak jak Wiola napisała,na to też przyjdzie czas :tak::tak::tak:
 
reklama
sa chyba w sprzedaży takie specjalne poduszki w kształcie rogala, które mają sprawić by dziecko trzymało główkę prosto. na allegro takie coś widziałam

moja Maja nie trzyma grzechotek, ale sama jakoś nie specjalnie jej daje. za pieluszkę chwyta, ale też nie wiem czy to świadome.

My walczymy z leżeniem na brzuszku, niestety nie bardzo jej się chce główkę podnosić, a niedawno jeszcze to robiła:sorry2:
 
Dzięki Amelkowa. Jutro będziemy łapać:-)
I jak ??
A my już po wizycie u pulmonologa.Malutka była grzeczniutka :tak::tak::tak:,no i doztaliśmy zaświadczenie,że możemy Małą szczepić :tak::tak::tak:
No to super wieści.
Dziewczyny,mam prośbę do Was o radę:-)
I trzecie sprawa,czy której z Was dzidzia nie trzyma grzechotki? Miki łapie się wszystkiego ale grzechotkę ma w głębokim powazaniu:sorry2:
pzodrawiam
Na rehabilitację nas skierował pediatra.
A może te wszystkie zabiegi synek traktuje jak zabawę. Spróbujcie nic "interesującego" nie stawiać po prawej stronie.
A mały śpi na boczku? Może starajcie jakoś bawić się leżąc na boczku na lewej stornie.
Leżenie 2 godziny na brzuchu to strasznie długo:dry: Ja bym się jeszcze skonsultowała z innym lekarzem.
A co do trzymania grzechotki to może uważa, że inne rzeczy są ciekawsze ;-)
a sama mam pytanie czy wasze dzieci już zaczynają chwytać przedmioty moja nie i nawet nie wiem kiedy powinna zacząć to robic ??
Moja też nie łapie chyba, że coś jej włożę w rączkę. Tylko my ćwiczymy na dużych przedmiotach żeby rączka się bardziej otwierała niż w piąstkę zaciskała,


Nasza Malutka czasami trzyma grzechotkę,ale raczej bezwiednie :tak::tak::tak:.Ale tak jak Wiola napisała,na to też przyjdzie czas :tak::tak::tak:
Dokładnie:tak:
 
Agatapa, delikatnie odchylaj główkę na drugą stronę i masuj mięsień szyjny. U nas Max miał lekki przykurcz, ale mu minęło już właśnie po takich zabiegach i zawieszeniu lusterka z drugiej strony. Teraz ładnie kręci główką w obie strony.
Co do leżenia na brzuszku, to nie przesadzaj z tym. Przepuklina pępkowa to nic na tyle poważnego, żeby dziecko aż tak męczyć. Lepiej kłaść go na krótko ale częściej. Alex z kolei na brzuszku leżeć nie chciał nigdzie indziej niż na przewijaku, bo tam mógł oglądać sobie misie na nim narysowane. Może to będzie sposób na Twojego maluszka - położyć go na jakiejś macie bądź kolorowym przewijaku. Dodam, że najlepiej się Alexowi leży na tym przewijaku jak pralka chodzi (bo mamy go położonego właśnie na pralce). Aha i jeszcze jedno. To na czym leży nie może być też zbyt pstrokate bo za dużo bodźców dla dziecka też jest deprymujące.
Edit: Co do grzechotki to zależy jaką się ma. Po prostu musi podpasować do ręki maluszka. U nas dwie nie zdały egzaminu, bo chłopcy nie potrafili zacisnąć na nich paluszków i denerwowali się jak im wypadały. Mają za to dwie, które bardzo lubią, bo właśnie mogą je normalnie utrzymać. Zaciskają paluszki na takiej chudszym pałąku i jest zabawa na całego
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny
agatapa współczuję ale niestety nie znam innych metod oprócz tych co sama podałaś:zawstydzona/y:
a sama mam pytanie czy wasze dzieci już zaczynają chwytać przedmioty moja nie i nawet nie wiem kiedy powinna zacząć to robic ??
moja zosia to już jak tylko dotknę ją za dwie rączki to sama się podnosi do siadania czy tak powinno być tzn tak szybko ??

Ania chwyta, ale jak jej się chce:-). Wczoraj od moich przyjaciół dostała takiego gryzaczko- grzechotkę z kolorowymu rybkami i tak jje podpasowała, że nawet podczas snu ja trzyma,:-D:-D:-D. Ale Gemelo ma rację- dziecku musi podpasować, żeby w rączce ładnie się mieściła i żeby sobie krzywdy nie zrobiła.
 
witam mamuski:-D
U nas jest problem ze snem, od czterech nocy o 4 nad ranem jest pobudka, najpierw wiercenie w łóżeczku, lulanie i śpiewanie do snu nic nie daje, noszenie na rekach tez pomału przestaje pomagać:-(. Asia sie pręży, a potem puszcza baki, usypia z reguły na mojej klatce piersiowej jak tylko probuje ja odłożyć to jest płacz. Dodam ze jak ja usypiam wieczorem i w ciągu dnia śpi bardzo ładnie. Nie wiem może to jest związane ze skokiem? :szok: Poza tym po szczepionce na gruźlicę zrobił sie taki mały ropień jutro idziemy coś na to poradzić. Jeśli chodzi o łapanie w rączkę to nie ma problemu pod warunkiem ze jest to małe i okrągłe:-) .Ma taki stojak z grającymi zabawkami i to łapie sobie bez problemu. Podnoszenie glowy jak jej sie chce, ale wczoraj bardzo ładnie. Mi tez lekarz poradziła żeby kłaść malucha częściej a na krócej
 
witam mamuski:-D
U nas jest problem ze snem, od czterech nocy o 4 nad ranem jest pobudka, najpierw wiercenie w łóżeczku, lulanie i śpiewanie do snu nic nie daje, noszenie na rekach tez pomału przestaje pomagać:-(. Asia sie pręży, a potem puszcza baki, usypia z reguły na mojej klatce piersiowej jak tylko probuje ja odłożyć to jest płacz.
próbowałaś termofor (ciepła woda ale nie wrzątek) położyć na brzuszku lub włożyć do łóżeczka i zakryć kocykiem ?? u nas to działa:tak:
 
reklama
Do góry