reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

reklama
Kinguś w końcu jakieś racjonalne zalecenia od lekarza :-)
Mam do Ciebie pytanie w związku z naczyniakiem - Ania też ma, na ramieniu naczyniaka jamistego - jak malinka rozpłaszczona... Ostatnio jak byłyśmy z Anią u lekarza na szczepieniu dowiedziałam się że to raczej samo nie schodzi i że możliwe że trzeba się będzie tym zająć chirurgicznie... Na razie mam masować i obserwować czy się nie powiększa.:dry:
 
Abeja- to faktycznie Twoja mama chyba przekarmiła, moja mama jak była i ja gdzieś wychodziłam to tez sie martwiła ze nie zjadla Asia wszystkiego, ale nie pchala w nia jedzenia.Dzwoniła do mnie i pytała czy ma jej dawać czy zostawiać? Babcie chca dobrze,tylko czasami za dobrze;-)
Asia zjada 150ml co 4 godz. , wieczorem ok 120ml. Jak zje tak kolo północy to potrafi do 5 lub 6 przespać, a dziś nawet do 7 spala, ale wczoraj P karmił ja o 1:tak:
Ja wybiorę sie z Asia na ważenie we wtorek zobaczymy ile wazy i poproszę o sprawdzenie ciemiączka.
 
Kingus jak przeczytałam twojego posta to utwierdziłąm sie w pzrekonaniu ze koniecznie po Nowym Roku musze poszukac innego pediatry.Wymyśliłlam sobie młoda lekarke albo młodego lekarza;-)Bo teraz mamy taka wiekowa juz kobiete.
 
martwię się bo moja Maja nie podnosi główki leżąc na brzuchu:baffled: tzn przewróci ją z boku na bok ale nie unosi do góry:no: jak ją noszę w pionie to ładnie trzyma główkę:baffled: 21 idziemy na szczepienie może cos pani doktor coś doradzi
 
martwię się bo moja Maja nie podnosi główki leżąc na brzuchu:baffled: tzn przewróci ją z boku na bok ale nie unosi do góry:no: jak ją noszę w pionie to ładnie trzyma główkę:baffled: 21 idziemy na szczepienie może cos pani doktor coś doradzi

Może z niej mały leniuszek. A lubi leżeć na brzuszku?
Może spróbuj tak ja położyć na czymś, żeby główka jej zwisała w dół, wtedy nie będzie miała wyjścia i będzie musiała ją unieść.

Ja walczę "z leżeniem" na brzuszku. Serce mi pęka, że znęcam się nad dzieckiem.
 
właśnie sprawdzałam ile tyg miała Natalka jak pierwszy raz uniosła głowę i okazuję się że 9,5 tyg czyli Maja jest teraz kilka dni starsza :tak: więc może wkrótce podniesie. Starsza córcia późno podnosiła głowę a zaczęła chodzić jak miała 10 miesięcy:szok:
Izaa właśnie z tym leżeniem jest różnie bo Maja jest bardzo spokojna i dużo śpi:tak: mało noszę ja na rękach :tak:podczas snu odwracam ją na brzuch :tak: muszę ją dzisiaj pomęczyć troszkę i poćwiczyć:tak:
 
Mam do Ciebie pytanie w związku z naczyniakiem - Ania też ma, na ramieniu naczyniaka jamistego - jak malinka rozpłaszczona... Ostatnio jak byłyśmy z Anią u lekarza na szczepieniu dowiedziałam się że to raczej samo nie schodzi i że możliwe że trzeba się będzie tym zająć chirurgicznie... Na razie mam masować i obserwować czy się nie powiększa.:dry:
Moja ma naczyniaka w miejscu intymnym ;-) mamy smarować grubo alantanem i uważać żeby nie zadrapać. U nas jest to w linii środkowej(cokolwiek by to znaczyło)- i podobno takie mogą znikać. Naszej urósł ale na razie jakby zwolnił-
podobno do 3 roku życia mogą naczyniaki się powiększać.
Nam pediatra powiedziała, że lepiej być pod kontrolą specjalisty i dostaliśmy skierowanie.
Kingus jak przeczytałam twojego posta to utwierdziłąm sie w pzrekonaniu ze koniecznie po Nowym Roku musze poszukac innego pediatry.Wymyśliłlam sobie młoda lekarke albo młodego lekarza;-)Bo teraz mamy taka wiekowa juz kobiete.
Warto zawsze się skonsultować :tak::tak:
martwię się bo moja Maja nie podnosi główki leżąc na brzuchu:baffled: tzn przewróci ją z boku na bok ale nie unosi do góry:no: jak ją noszę w pionie to ładnie trzyma główkę:baffled: 21 idziemy na szczepienie może cos pani doktor coś doradzi
Mi się wydawało, że moja ładnie główkę podnosi trzyma prosto jak ją nosimy a okazuje się, że wcale tak nie jest. Ma duże napięcie w rączkach a głowy nie podciąga jak ją lekarz za ręce ciągnie.
Pytałam czy w takim razie mam dużo na brzuchu ją kłaść a ona stwierdziła, że to nic nie da i tylko jeszcze nasili napięcie rączek:baffled: Co pediatra to opinia:dry:

Mam pytanko ile trwa usg przezciemiączkowe?
Bo moja nienawidzi jak jej ruchy ograniczają i nie może głową ruszać :sorry2:
 
Kinguś my co jesteśmy u pediatry to ciągnie małą za rączki i mówi że wszystko ok:tak: także to lenistwo chyba:baffled:
 
reklama
Jestem kompletnie nie w temacie, sorki, ze sie wtryniam ale...
o co chodzi z tym podciagniem za raczki?
Chyba ne chodzi o lapanie za raczki, zeby sie dziecko podciagalo?
Bo chyba na to nie czas jeszcze :szok:
Objasnijcie mi... i kiedy jest robione usg ciemiaczka? Czy to rutynowa kontrola?

Edit : i jeszcze jedno... moj Damian je ostatni raz o 12 w nocy, i spi do mniej wiecej 10.
Czy to nie odbije sie mu na wadze?
 
Do góry