reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Ashareo nie pomogę z vitaminą D, ja daje Agatce VitaD - wyciskam jej do pyszczka całą kapsułkę (jedna dziennie) - tak samo z VitaK.
 
reklama
Asheara podobno tak,
ja ściągam zawsze po kapieli- leciutko ściągasz skórke w dół tak jakbyś chciała troszke odsłonić "grzybka":-D:rofl2: nie na siłe tylko tak delikatnieile sie da tylko:tak: ot cała filozofia:-p:-p
 
Dziewczyny, nie ściągajcie teraz napletków. To jest "stara" szkoła, która nijak się ma do tego czy będzie stulejka czy nie, a może być to wręcz niebezpieczne. Do końca pierwszego roku życia chirurdzy wręcz zabraniają ściągania napletka. Poniżej wytyczne co do tego:

  1. Do ukończenia pierwszego roku życia chłopca w żadnym przypadku nie próbujemy odsuwać napletka. Przez pierwsze miesiące lub nawet lata życia chłopca mastka sklejająca napletek z żołędzią powinna ulegać powoli samoistnemu wymywaniu i rozpuszczaniu. Zabiegi higieniczne ograniczamy do codziennej kąpieli, obmywania prącia z zewnątrz (bez ściągania napletka) i dbania o to, aby nie doszło do zakażenia napletka lub cewki moczowej resztkami kału.
  2. Po ukończeniu 1 roku życia co dwa, trzy miesiące próbujemy w czasie kąpieli ściągnąć chłopcu napletek. Uważamy, żeby czynność tę wykonywać bardzo delikatnie i nie sprawiać dziecku bólu. Jeżeli ściągnięcie napletka powiedzie się, żołądź wymywamy dokładnie z resztek mastki.
  3. Jeżeli do ukończenia 3 roku życia nie uda się zsunąć chłopcu napletka, powinno się zasięgnąć porady urologa lub chirurga dziecięcego. Wyłącznie specjalista może ocenić, co jest powodem zaistniałego stanu - sklejenie napletka z żołędzią czy stulejka. W pierwszym przypadku lekarz dokona odklejenia napletka, a w drugim prawdopodobnie zaproponuje leczenie chirurgiczne. Oba zabiegi wykonuje się u dzieci w znieczuleniu, zabieg usunięcia stulejki - bezwzględnie w znieczuleniu ogólnym. W niewielkim procencie przypadków lekarz może zadecydować o próbie podjęcia leczenia stulejki sterydami (podawanymi w maści). Leczenie takie jest możliwe wyłącznie u małych dzieci (odpowiednia podatność skóry na leki hormonalne) i tylko z lekką stulejką (niewielkim zwężeniem ujścia napletka). Mimo, że pozwala uniknąć stresującego dla dziecka zabiegu chirurgicznego, nie daje jednak gwarancji pełnego wyleczenia i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tej patologii w późniejszym wieku. Pamiętajmy, że im wcześniej poddamy dziecko zabiegowi, tym będzie on dla niego mniej stresujący i bolesny.
  4. Bez względu na wiek chłopca powinniśmy natychmiast udać się do urologa lub chirurga dziecięcego w przypadku wystąpienia stanu zapalnego (opuchnięcie prącia, zaczerwienienie). Lekarz prawdopodobnie dokona odklejenia napletka i zleci dalsze leczenie antybiotykiem w maści.
 
Gemelo - Dzieki za wyczerpujace info :shocked2:

Ashareo nie pomogę z vitaminą D, ja daje Agatce VitaD - wyciskam jej do pyszczka całą kapsułkę (jedna dziennie) - tak samo z VitaK.

Ja witaminy K nie podaje chociaz wydaje m isie to dziwne.. polozna zakazala dawac Damianowi Witaminy K bo jest dokarmiany butla jednak teraz pokarmu mam spokojnie, ze mi wystarcza i nie musze go dokarmiac, jedynie 6 dni w miesiacu po jednym razie [kiedy jestem na zajeciach] dostaje butelke jednak mimo tego nie mam mu dawac witaminy K... ale przeciez to tylko 6 dni, a mimo to w pozostale 24 nie ma dostawac, czy uwazacie to za w porzadku?
[ale zamotalam, sorry]
 
witam październikowe koleżanki.

zostało mi 5 buteleczek SAB SIMPLEX z Niemiec- na kolki.Jesli ktos byłby zainteresowany to serdecznie zapraszam.odsprzedam w niskiej cenie.Pozdrawiam.

Przepraszam ze sie w trące do postu kolezaki powyzej,co do vit.K to mi nie kazala podawac dopiero jak dziecko je 3 razy i wiecej dziennie butle sztucznego. więc ja podaje vit.K.bo dokarmiam 2 razy dziennie butlą.

pozdrawiam
 
witam październikowe koleżanki.

zostało mi 5 buteleczek SAB SIMPLEX z Niemiec- na kolki.Jesli ktos byłby zainteresowany to serdecznie zapraszam.odsprzedam w niskiej cenie.Pozdrawiam.

Przepraszam ze sie w trące do postu kolezaki powyzej,co do vit.K to mi nie kazala podawac dopiero jak dziecko je 3 razy i wiecej dziennie butle sztucznego. więc ja podaje vit.K.bo dokarmiam 2 razy dziennie butlą.

pozdrawiam

Ot co, chyba bardzo slusznie wydawalo mi sie to NIELOGICZNE zeby nie podawac dziecku witaminy K...
 
Asheara a nie masz ulotki do tej wit. D?
My mamy devikap i podajemy tylko jedną kropelkę :tak:
A co do wit. K, kiedy masz wizytę u pediatry? Podpytaj. Chociaż ja uważam że raczej powinnaś podawać, bo Damianek rzadko dostaje mleczko modyfikowane.
 
Asheara a nie masz ulotki do tej wit. D?
My mamy devikap i podajemy tylko jedną kropelkę :tak:
A co do wit. K, kiedy masz wizytę u pediatry? Podpytaj. Chociaż ja uważam że raczej powinnaś podawać, bo Damianek rzadko dostaje mleczko modyfikowane.


co do k to uwazam tak samo...
a jesli chodzi o d to jest ulotka ale "dawkowanie wg zalecen lekarza"...ktorych nie dostalam...
 
Asheara ja mam ta samą witD i podaję 1 kropelkę dziennie... tak nam pediatra kazał jak wychodziliśmy ze szpitala... podczas każdej wizyty u lekarza, sprawdza jak zrasta się ciemiączko i jeśli jest ok, to dawki nie zwiększa, ale jeśłi zarasta zbyt wolno to wtedy każe zwiększyć dawkę...

My do roku nie ściągalismy Kubie napletka... dopiero po ukończeniu roczku, ale widze, że chyba czeka nas wizyta u lekarza, bo do końca mu się nie odkleiło...
 
reklama
Ja mojej córeczce podaje wit K co drugi dzień jedną kapsułke ( ponieważ jest dokarmiana modyfikowanym mlekiem- preparat VITA-K) oraz codziennie wit D 1 kropla preparat DEVIKAP i wit C 5 kropli preparat CEBION. Tak nam zaleciła pediatra. Dodajemy to do mleka. :tak:
 
Do góry