reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Moj maluszek dzisiaj cos marudzil,poplakiwal - wiec rozpoczelam "gre w ciemno" z rozpoznaniem ocb..Przebralam,nakarmilam,odbeknelam,ponosilam,polozylam,przytulam i nic..az w koncu sprobowalam go polozyc na brzuszek i..zasnal w minute:-) Kladlismy go tak na chwile czasami (glowke sam obraca takze bez strachu) ale spac mu tak nie dawalam..ale skoro lubi;-):tak:Podobno mozna?
 
reklama
Moj maluszek dzisiaj cos marudzil,poplakiwal - wiec rozpoczelam "gre w ciemno" z rozpoznaniem ocb..Przebralam,nakarmilam,odbeknelam,ponosilam,polozylam,przytulam i nic..az w koncu sprobowalam go polozyc na brzuszek i..zasnal w minute:-) Kladlismy go tak na chwile czasami (glowke sam obraca takze bez strachu) ale spac mu tak nie dawalam..ale skoro lubi;-):tak:Podobno mozna?


w dzień chyba tak, bo jesteś w domu i masz nad Maluchem kontrolę, w nocy bym nie ryzykowała jeszcze, za dużo się naczytałam o bezdechach nagłej śmierci łóżeczkowej itp.
 
Szkoda, że dziecko nie uwzględnia potrzeb mamy :-p:-D:-p:-D

:-D:-D:-D. Ale Izaa, twoje maleństwo skończyło 4 tyg = 1 miesiąc, więc może spać mniej:-D:-D:-D. Nie zazdroszczę. Mój śpi po 20 h.

Ja mojej córeczce podaje wit K co drugi dzień jedną kapsułke ( ponieważ jest dokarmiana modyfikowanym mlekiem- preparat VITA-K) oraz codziennie wit D 1 kropla preparat DEVIKAP i wit C 5 kropli preparat CEBION. Tak nam zaleciła pediatra. Dodajemy to do mleka. :tak:

Kiedyś u nas podawali w szpitalu VIT K, a teraz kazali podawać, ale od 2 tygodnia życia, a VIT D, nie ważne w jakiej postaci, czy Devikap, VitaD czy Vigantol (to jest dla dzieci które źle przyswajają noramalną Vit D, zawsze kazali mi podawac dopiero po ukończeniu 3 tygodni!
Hm... ciekawe, każdy lekarz inaczej...

Kobiety, mam 2 pytania.

Co do witaminy D, maly ma przypisany Vigantol.
Niewiem skad mi sie to wzielo, ale myslalam, ze musi dostawac jedna kropelke dziennie... jednak po przeczytaniu Was widze, ze sa rozne dawkowania.
Skąd mam wiedziec, ile powinnam dawac swojemu Damianowi? :zawstydzona/y:

i druga sprawa... od kiedy powinno sie, i jak sciagac napletek [?] ?
Niewiem dokladnie na czym to polega i jak to robic, w kazdym razie chodzi o to, zeby sie stulejka nie zrobila...
juz kilka osob mnie pytalo, czy juz zaczelam to robic, a ja zonk, bo nie bardzo wiem co i jak... polozna nic o tym nie wspominala... czy to konieczne?

Tylko od lekarza, tak jak pisały dziewczyny, dawka zależy m.in. od wielkości i szybkości zrastania się ciemiączka.
Z napletkiem polecam posta Gemelo, też mi tak tłumaczyli. Większą uwagę kazali zwracać na to czy mu się jąderka nie cofają, bo w szpitalu mieli wrażenie że jedno się chowa.
Dla mnie to ciemna masa. Dobrze że M ma doświadczenie:-D:-D:-D.

Gemelo - Dzieki za wyczerpujace info :shocked2:
Ja witaminy K nie podaje chociaz wydaje m isie to dziwne.. polozna zakazala dawac Damianowi Witaminy K bo jest dokarmiany butla jednak teraz pokarmu mam spokojnie, ze mi wystarcza i nie musze go dokarmiac, jedynie 6 dni w miesiacu po jednym razie [kiedy jestem na zajeciach] dostaje butelke jednak mimo tego nie mam mu dawac witaminy K... ale przeciez to tylko 6 dni, a mimo to w pozostale 24 nie ma dostawac, czy uwazacie to za w porzadku?
[ale zamotalam, sorry]

Podawanie Vit. K zalezy tylko od tego czy dostało w szpitalu czy nie a nie od tego jak jest karmione. To Vit. D od tego zależe. Przy pełnym karmieniu butlą nie trzeba co do zasady podawać.
 
Na marginesie - jestem w szoku - mój Smok śpi 4,5 godziny :szok: hmmm, to będziemy miały tańcowanie w nocy ...
Nasz maluszek potrafi wieczorem (dlaczego nie w środku nocy???) przespać właśnie 4-5 godzin. fajny to czas oprócz tego, że zbiorniki z mlekiem mi się wtedy przepełniają... ostatnio go aż wybudziłam po 5,5 godzinach..

Moj maluszek dzisiaj cos marudzil,poplakiwal - wiec rozpoczelam "gre w ciemno" z rozpoznaniem ocb..Przebralam,nakarmilam,odbeknelam,ponosilam,polozylam,przytulam i nic..az w koncu sprobowalam go polozyc na brzuszek i..zasnal w minute:-) Kladlismy go tak na chwile czasami (glowke sam obraca takze bez strachu) ale spac mu tak nie dawalam..ale skoro lubi;-):tak:Podobno mozna?

ja odkryłam jakiś tydzień temu, że Krzyś lepiej śpi na brzuszku. Za dnia prawie zawsze go tak kładę. W nocy staram sie czasem też na boczku jednym lub drugim - by się nie przyzwyczaił. Mam wrażenie, że jak sobie tak na brzuszku leży to później lepiej z kupkami sobie daje radę.
Już jest duży i silny (w miesiąc przybył ponad kilogram:rofl2: ) i ładnie główkę obraca. tylko jak się denerwuje, to próbuje zjeść prześcieradło ;-);-):rofl2:
 
Ignaś dostał po porodzie wit K i kazali podawać od razu po wyjściu ze szpitala, my stosujemy vitaD i vitaK, jutro mamy wizytę u pediatry to może zmieni vitaD na kropelki, bo ona kazała nam kupić te witaminy bez recepty i dawać jak mały miał 2 tygodnie a powiedziała, że potem zmieni na te na receptę.

Ignaś brzuszkować lubi, jak go położę sobie na brzuchu, wtedy pięknie główkę unosi, przekręca też bez problemu, ale ogólnie nie lubi brzuszkowej pozycji.
 
Ostatnia edycja:
U nas wit.k jest podawana od 8 doby i ma być przy karmieniu piersią do 3 miesiąca życia:tak: wit. d3 jedna kropla:tak:
 
Emisia tez tylko na brzuszku u mamy:tak:I głowke wysoko pieknie unosi,kreci nia na boki a babcia zawału dostaje:-D
Wiecie co zastanawiam sie co z wit A teraz sie nie daje???Jas dostawał A i D ale za to nie było K.Dziwnie jakos az sie zapytam pediatry.Idziemy we czwartek z małą na wazenie i umówic sie na szczepienie(pewnie wypadnie 24 do zdrowe jest u nas tylko we wtorki)i zJasiem do kontroli bo oczywiscuie znów chory0jakies paskudne przeziębienie gho dopadło:-(
 
Emisia tez tylko na brzuszku u mamy:tak:I głowke wysoko pieknie unosi,kreci nia na boki a babcia zawału dostaje:-D
Wiecie co zastanawiam sie co z wit A teraz sie nie daje???Jas dostawał A i D ale za to nie było K.Dziwnie jakos az sie zapytam pediatry.Idziemy we czwartek z małą na wazenie i umówic sie na szczepienie(pewnie wypadnie 24 do zdrowe jest u nas tylko we wtorki)i zJasiem do kontroli bo oczywiscuie znów chory0jakies paskudne przeziębienie gho dopadło:-(

Klusko mamy teraz taki dziwny okres przeziębieniowo grypowy. A moja siora ma epidemię w domu- OSPA!!! najpierw jej córka, teraz 2 letni synek a na koniec na dobitkę jej M się zaraził. Jazda na maxa!
 
Kluska80 Krystian 4,5 roku temu dostawał tylko D w kropelkach, nie dawano dzieciom ani witaminy A ani K, więc to się widocznie co chwila zmienia. Za to wtedy pediatra zalecała jeszcze cebion a teraz nic nie mówiła.

My po wizycie u pediatry i pierwszych szczepieniach. Ignaś nie najlepiej zniósł wkucie, za to szczepionka na rota mu smakowała ;-). Zdecydowaliśmy że najpierw zaszczepimy go na rota, bo on jest do pół roku a potem na pneumokoki, żeby na raz tyle szczepionek nie dawać. Ogólnie pediatra nie była za daniem wszystkich, bo on jest kruszynka (25 centyl wagi teraz ale rośnie od poniżej 3 centyla) i że ona by zaczekała z takim obciążaniem aż jeszcze troszkę nadgoni.
Ogólnie nie jest źle, waży 4690g, ma 37cm główkę i klatkę piersiową.
urodził się 3280g ale spadł najniżej do 3000g, główkę 34cm, klatkę piersiową 32cm.
W 20 dniu życia miał 3500g, więc przez 4 tygodnie teraz utył 1200g, co by dawało 300g na tydzień, jakby zachował taką tendencję to może by się i klopsik w przyszłości zrobił ;-).
Zobaczymy, choć Krystian jechał na 25 centylu i jakoś nie wierzę, że Ignacy go prześcignie wagowo.
 
reklama
My po szczepieniu Igorek dobrze to zniósł, nawet nie zdążył zapłakać, a myślałam że będzie histeria, ach chyba nie wierzę we wlasne dziecko;-)
Waży 5300, obwód główki 39 cm, klatki piersiowej 41 wzrost 62 cm.....:eek::szok::-D:-Dduzy chłopak.....
 
Do góry