reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

reklama
Na ciemiączko trzeba i nawet dłużej uważać, nawet roczne dziecko może je jeszcze mieć. A uważać na główkę trzeba nawet i do 4 r.ż. Bo te miejsca mogą nie być jeszcze całkowicie skostniałe.
Na wychowaniu fizycznym z maluchami trzeba uważać, szczególnie jak robimy raczkowanie, żeby się nie zderzyły głowami właśnie z tego powodu.

Kms a nie kupowaliście tych woreczków do łapania moczu? my nimi łapiemy siuśki u Ani :tak::tak::tak:
Właśnie mi się przypomniało że w tym tygodniu nie złapaliśmy, a mieliśmy co tydzień :zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Izaa 3w1 to Pentaxim ?

Tak Pentaxim.

Pentaxim, jak sama nazwa wskazuje to 5 w 1. A w ogóle jest 3 w 1?

3 w 1 i 5 w 1, zależy czy mówimy o ukłuciach (to właśnie miałam na myśli). A 5 w 1 to choróbska (chociaż pierwsze szczepienie to 4 w 1, nie ma IPV)


Amelkowa, a dlaczego łapiesz mocz i jak to robisz?:shocked2:
 
Na ciemiączko trzeba i nawet dłużej uważać, nawet roczne dziecko może je jeszcze mieć. A uważać na główkę trzeba nawet i do 4 r.ż. Bo te miejsca mogą nie być jeszcze całkowicie skostniałe.
Na wychowaniu fizycznym z maluchami trzeba uważać, szczególnie jak robimy raczkowanie, żeby się nie zderzyły głowami właśnie z tego powodu.
Bo ciemiączka są dwa:-), jedno przednie powinno zarosnąć do 3 miesiąca, a drugie później. Na główkę obowiązkowo trzeba uważać:tak:
 
Asiu nas na studiach uczyli że ciemiączko przednie może zarastać do 15 miesiąca nawet :eek: tylne jest malutkie i ledwo wyczuwalne...

Izaa Ania ma układ kielichowo-miedniczkowy nerki lewej, na usg to wyglądało tak, że w nerce jest taka mała bańka, na szczęście jej rozmiary są jeszcze w granicach normy, ale że jest zauważalna to dostaliśmy skierowanie do nefrologa i mamy kontrolować mocz. A siuśki się łapie do takiego specjalnego woreczka, przykleja się do pisi i można na to normalnie założyć pieluchę. Przyznam że jest to trochę trudne, bo dużo siuśków ucieka między pośladkami, ale coś tam zawsze naleci... U chłopców jest o niebo łatwiej... :sorry:
 
od kiedy Wasze dzieci zaczęły wodzić wzrokiem za przedmiotami? Moja ma 4 tygodnie i jeszcze tego nie robi... :-(
tylko na światełko się gapi:cool2:
 
U chłopców jest o niebo łatwiej... :sorry:[/QUOTE]


Hmm moze i tak ,ale ile razy Jasiowi przykleiłam tem woreczecz to siusków nie było.w koncu jak juz odklejałam(zby sie od kleju nie odparzył bo zawsze był z tym problem)to sikał momentalnie!!;-):tak::-D
 
reklama
Kobiety, mam 2 pytania.

Co do witaminy D, maly ma przypisany Vigantol.
Niewiem skad mi sie to wzielo, ale myslalam, ze musi dostawac jedna kropelke dziennie... jednak po przeczytaniu Was widze, ze sa rozne dawkowania.
Skąd mam wiedziec, ile powinnam dawac swojemu Damianowi? :zawstydzona/y:

i druga sprawa... od kiedy powinno sie, i jak sciagac napletek [?] ?
Niewiem dokladnie na czym to polega i jak to robic, w kazdym razie chodzi o to, zeby sie stulejka nie zrobila...
juz kilka osob mnie pytalo, czy juz zaczelam to robic, a ja zonk, bo nie bardzo wiem co i jak... polozna nic o tym nie wspominala... czy to konieczne?
 
Do góry