reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Ja wczoraj zaszczepiłam Majkę trzeci raz, ale nie wiem czy pielęgniarka źle dała zastrzyk, czy tak po prostu ale miejsce po szczepionce jest twarde i zaczerwienione, poza tym płacz i 38,5 ..... ale do czego zmierzam wczoraj mówię lekarzowi, że ulewa może by zmienić mleko, a on jak pani uważa to decyzja należy do pani, więc dziś po analizie wszystkich informacji w necie zakupiłam zwykły Bebilon 1 i Bebiko 1 i spróbujemy, skład ten sam tylko cena rózna i opinie mam .... mam mętlik, myślałam że pediatra coś podpowie ale chyba zmienię doktorka:-)
 
reklama
Gemelo mojej koleżanki synek jest grubasek Majka przy nim wygląda jak zagłodzone dziecko:szok: nie jest karmiony ponad program:no: je tyle co moja:tak: po prostu taka uroda dziecka:tak: w starszym wieku można zapaść dziecko np słodyczami:confused2:
 
Kinguś pewnie by robiła postępy ale może wolniej :sorry::tak:Fajnie , że widzisz postępy i ćwiczycie:-)

Kinguś,dobrze,że Kinia dobrze się rozwija,nie ma to jak z Mamą ćwiczyć :tak::tak::tak:

Kinguś- pewnie woli ćwiczyć z mamuśką :)
Moje dziecko znowu jest naleśnikiem :-:)-:)-( nie chce się dźwigać na rączkach:no: ale za to potrafi sobie sama włączyć karuzelę

My tez po szczepieniu..nie ma co szukam nowego lekarza albo bede chodzic prywatnie na szczepienie gdzieś indziej..najpierw wyklóciłam się żeby połozyć pieluche na wadze
U nas zawsze sami proszą o pieluchę
ale dla spokoju mamy kontrol za 8 tyg od poprzedniej wizyty co wypada na 5 marca
Trzymam kciuki za wizytę.
A rehabilitacje mamy pierwszą na 24 marca i 10 wizyt metodą Vojty...
Orientuje się może któraś z was jak ta metoda wygląda?
Ja obejrzałam sobie filmik na you tubie- dzieci płaczą bo nie lubią jak ktoś im każe leżeć inaczej niż one chcą.
Szybko zleci i będą super efekty

No i my po wizycie.
Malutka waży 6400 g,także w 6 tygodni przybrała 800 g,czyli o.k .
Super:-)
A ja dziś byłam u pediatry bo mała od kilku dni pokasłuje a dziś rano miała strasznie gardło zawalone i nocek budziła się w nocy przez to często:confused2:
Zdrówka życzę:tak:
Hej dziewczyny, pamiętacie jak pisałam o kłopotach z Majką gdy dostała " drgawek?" wczoraj miałyśmy wizytę u neurologa i okazało się że wszystko o.k, teraz wrócił kłopot z ulewaniem, refluksu nie ma- robiłam usg, jest na Bebilonie Pepti, może dlatego ulewa? Jak myślicie?
Super wiadomości:-D
Moja jest na cycu i raz ulewa a raz nie czasem przez tydzień jest spokój a później znowu.

Damian nie mial robionego usg bioder, nie dostał skierowania ani w szpitalu, ani od pediatry, ani pediatra nie dawal skierowania do ortopedy...
U nas standardowo wpisują w szpitalu do książeczki w zaleceniach usg bioderek
Plakala o dziwo tylko przy klociu wiec bylo super, waga 5,6kg (przybiera 200g na tydzien) wiec jestem mega szczesliwa i juz sie tyle jej niedojadaniem nie przejmuje :tak:
Pięknie mała rośnie:-)
Dziś Filipek miał robioną morfologię, anemia poszła precz:)
Same dobre wiadomości:-D:-D
My też po wizycie. Filip waży 8kg,
No ładnie ładnie;-)
My po wizycie u neonatologa i neurologa. Max waży 8730 ima 67cm, a Alex 7400 i ma 66 cm.
Max więcej je czy taka ich uroda, fajnie widać jak dzieci są różne nawet bliźniaki:-)
 
Kinguś, Alex ulewa, a Max nie. Poza tym ma zupełnie inną budowę niż Maxio. Wdał się w siostrę, która przez prawie połowę swojego życia miała niedowagę.
 
Co do metod ważenia to u nas zawsze proszą o położenie własnej pieluszki i ważymy bez pampka (no one to czasem potrafią ważyć) :tak:

Guziczku zdrówka dla Zosi :happy:

Wszystkim zdrowo i pięknie rozwijającym się dzieciaczkom gratuluję i życzę oby tak dalej !!! :tak::tak::tak:

O okładach na udka piszę trzeci raz – może komuś pomoże. :-D
Okłady z sody (1 łyżeczka na pół szklanki wody) przyłożyć na miejsce klucia i potrzymać ok. 15-20 min. U nas nie było śladu po szczepieniu i nic nie bolało. Polecam. :tak:

My w poniedziałek biegaliśmy po przychodniach. Rano pobranie krwi i ważenie - Olga waży już 5280 :-):-):-) także przez tydzień nadrobiła 0,500.
Butlę pokochała :-D i niestety moje bufety odchodzą powoli w odstawkę :-(, co prawda pociamka je trochę ale cały czas głowa jej chodzi w poszukiwaniu konkretu, czyli butli :tak:. Jak nie dawałam jej przez jeden dzień cycuchów (zaszalałam i pojadłam co nieco:happy:) to udało mi się tylko 100ml z obu ściągnąć. A do butli to faktycznie łatwo się przekonać i z czasem wydaje mi się to wygodniejsze także na silę Olgi nie zmuszam jak już wierzga nogami przy cycu, że NIE to nie …
Wieczorkiem byliśmy na usg brzuszka – wszystko na szczęście prawidłowo się rozwija, i powtórzenie wyników z krwi to potwierdza :tak::-D.
Młoda trochę zaczęła nam kasłać i bardziej jest „zagiloniona” ale mamy się tym nie przejmować. Także umówiłam się na poniedziałek na szczepienie, może tym razem będą zrobione – choć wołałabym, żeby ten Katarek też jej przeszedł do tego czasu :-(
 
Dentico racja ;-):tak::tak::tak:

KSM ślicznie Olga przybrała :tak::tak::-) ja o sodzie pierwszy raz przeczytałam :-p jakoś mi musiało umknąć między wierszami chyba... Następnym razem spróbujemy, bo Ania też miała obrzęki tym razem.
 
oj już sie zaczynam denerwować troszkę :-(dzis na 12.00 same śmigamy na szczepienia
 
reklama
Do góry