reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

U nas usg bioderek co trzy miesiące. Byliśmy zaraz po urodzeniu, potem w styczniu a teraz idziemy w kwietniu. Okazuje się, że co przychodnia to inne zwyczaje.
 
reklama
my u ortopedy byliśmy po 6 tygodniu:tak: u nas czy jest stwierdzona dysplazja czy nie dostaje się skierowanie na usg:tak:
 
U nas między 4 a 6 tyg.ż. a potem już nie dostaje skierowań.. Wszystko było oki, ale hmmmm czy Wasi lekarze dają te skierowania standardowo czy jeśli coś się dzieje??
 
Agnieszko u nas - jak sie okazuje - oba badania usg bioderek robione są standardowo :tak:

asheara ja właśnie podłożyłam swoją pieluche i koniec..nie było dalszej rozmowy

boozqowa o vojcie słyszałam sporo ale nieprzyjemnych rzeczy niestety..owszem skuteczna metoda, ale dzieci jej bardzo nie lubią..przychylniejsza jest NDT Bobath
 
Ostatnia edycja:
No i my po wizycie.
Malutka waży 6400 g,także w 6 tygodni przybrała 800 g,czyli o.k :tak::tak::tak:.No i pediatra była pod wrażeniem,że Mała taka silna,tam Ją podnosiła,przekręcała i co nie tylko,a Mała tylko się śmiała.No a potem Ją szczepili i zaczął się płacz,aczkolwiek nie płakała tak mocno,jak za pierwszym razem :tak::tak::tak:
Za to po powrocie do domu,tak sie męczyła,płakała,żaliła,nie mogła zasnąć,dopiero niedawno nam usnęła,takze padam na...buzię ;-).
 
My mamy 8 kwietnia drugie usg bioderek u Maxia, bo ma nierówno fałdki na nóżkach i musimy je skontrolować.

Ania ma nierówne fałdki a do ortopedy już nie musimy iść, bo na usg wyszło wszystko bardzo dobrze :tak::tak:

dziewczyny... wszystkie dzieciaczki mialy robione usg bioderek?
do kiedy ewentualnie powinno sie je zrobic? Pamietam, ze Gemelo chyab mowila, ze najlepiej do 7 tyg zycia? A ewentualnie do 4 miesiaca?

U nas każde dziecko dostaje skierowanie na usg bioderek w szpitalu przy wypisie.
Na drugie usg bierze się skierowanie od pediatry - u nas nie było żadnego problemu.
 
Czarodziejka a po co wy robicie testy na alergię, przecież one dopiero u przedszkolaków wychodzą i to też nie zawsze.

Tak to prawda, ale lekarze stwierdzili, że jeśli będzie bardzo silnie uczulony to wyjdzie. A takie podejrzenie było.
Szczerze powiem, że nie bardzo byłam przychylna tym testom, ale wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy od czego były bezdechy i stwierdziłam, że to nie zaszkodzi, a może coś wyjaśni.
 
reklama
A ja dziś byłam u pediatry bo mała od kilku dni pokasłuje a dziś rano miała strasznie gardło zawalone i nocek budziła się w nocy przez to często:confused2: no i ma zapalny stan więc dostałyśmy antybiotyk Ceclor, prebiotyk+ probiotyk Lacido baby i jeszcze Sanosvit calcium- masakra no i jeszcze przy okazji kupiłam mleczko dla małej i 120 zł zostało w aptece..:wściekła/y::confused2: mam jej to dawać przez 6 dni.. no i zero spacerków co mnie osobiście przeraża bo siedzenie w chacie mnie juz dobija.... niech przyjdzie wiosna i lato oj..tak...
 
Do góry