reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

madziaa21 z tego co pamiętam to nam pediatra mówiła żeby się zastanowić jak chcemy szczepić, bo potem trzeba już kontynuować takim samym systemem przez wszystkie szczepienia.

My dziś byliśmy na drugim szczepieniu. Malutki dzielny bo tylko chwilkę zapłakał jak pani robiła zastrzyk:). Ogólnie Mariuszek zdrowy, pięknie się rozwija:), waży 6,5kg więc jeszcze 100g i podwoimy wagę urodzeniową, a wymiarowo jest taki jak jego starszy brat jak miał 5 miesięcy, wagowo też:). A jak się urodzili to praktycznie byli identyczni:)
 
reklama
super wieści :)

my dziś mieliśmy zaległe szczepienie..
mała płakała, ale bardziej przy ubieraniu i rozbieraniu, bo jej drzemkę przerwałam i psioczyła żeby dać jej święty spokój :-p

aaaa córcia waży 5950 i ma 62cm :) Pani Dr zaprezentowała się pięknie, chwytała Panią za bluzkę jak tylko się dr nad nią nachyliła, chwaliła się jak głowę wysoko zadziera, niemal na samych dłoniach się podnosiła, gibała się na boki -już by się chciała przewracać aż się Pani śmiała że pannica to by chciała więcej robić niż wiek jej na to pozwala :p
wszystko oki, bioderka super -nie trzeba pieluchować, ćwiczyć specjalnie..także niech nam tak dalej rośnie Melcia :)
 
Dziewczyny a słyszałyście o czymś takim że np pierwszy raz dziecko było szczepione np 6 czy 5 w 1 a potem juz dalej bezpłatnymi? W ogołe można tak ? Bo wiem że 5 i 6 w 1 mozna zamieniac ale nie wiem jak z tymi bezplatnymi i nie moge za bardzo znalezc inf tym.
Z tego co wiem, to jak idziesz jednym torem to trzeba się go trzymać.
Madzia-83, Truskaffka super wieści, pięknie Wasze Maluszki już ważą i świetnie znoszą szczepienia.
My mamy odwleczone do końca czerwca.
Jutro mamy usg bioderek, w piątek usg nerek.
 
Ale 6w1 na 5w1 mozna zmienic? Bo to chyba to samo jest tylko w 6w1 jest dodatkowo zółtaczka a teraz nie musze ja na nia szczepic przeciez.... jak wam sie wydaje?? Bardzo nie chce szczepic ja ta 6w1 i dlatego kombinuje jak sie da zeby bron boze tylko nie ta 6w1 , a tak w ogole mnie pediatra o niczym niepoinformował ze jak wybiore ta czy inna szczepionke to teraz musze ta sama ja szczepic...:baffled:

My jutro mamy szczepienie :sorry: nieznosze ich, ostatnio mała darła sie w niebogłosy przez 15minut...
 
źle nie zniosła, tu nie chodzi o to, po prostu wg mnie jest ta szczepionka za bardzo nafaszerowana, po co jej dodatkowa zoltaczka tyle razy skoro wystarczy jeszcze tylko jedna dawka w 7 msc ? Chce dlatego przejsc na 5w1, do tego jest o prawie 100zl tansza... a to tez wazne
 
aa to może z pediatra pogadaj? jak ten dotychczasowy jest mało chętny do rozmowy na argumenty to może jakiegoś innego znajdziesz
my się szczepimy pojutrze
 
Madzia21 pogadaj z pediatrą skoro uważasz, że tak będzie lepiej.
Trzymam kciuki za szczepienie i u Was Betina79 też :-)

Gabi dziś miała usg bioderek, wszystko dobrze więc żadnych zaleceń nie ma, kontrola jak skończy 6 miesięcy.
 
z tym ze moja pediatra uwaza ze te 6w1 to sa najlepsze i je wznosi w niebiosa jakie to cudowne sa i jest wrecz bardzo nachalna z nimi , strasznie naciska na nie i dlatego za pierwszym razem dalam sie skusic...
najchetniej bym przeszla na refundowane, ale 5w1 to tez juz lepiej niz te 6w1 ...:baffled:
 
reklama
madziaa - chyba nie można zmieniac jak sie zaczęło jakimiś... ale nie wiem czemu...
moja dr dlatego od razu kazała mi robić 5w1 żeby nie dawać dodatkowej dawki żółtaczki...
daj znać co doktorka powie... ja płace za 5w1 150 zł....
a właśnie sie dowiedziałam, że ta na pneumokoki kosztuje 310 :wściekła/y: szok po prostu....
moi starsi mieli już tak dawno, ze zapomniałam....

u nas szczepienie jutro albo pojutrze....

Kania - super, że bioderka Gabi ok!!!! a czemu to USG nereczek - może pisałaś, ale chyba niedoczytałam...
a opóźnione szczepienia masz przez to obniżone napięcie??
jak pisałaś o tym nietrzymaniu głowy i obniżonym napięciu to sobie skojarzyłam, że moja sąsiadka jak była ostatnio to sie zdziwiła, że jasiek tak trzyma głowę, bo jej synek tak trzymał jak miał 5 miesięcy... a potem powiedziała, że on jeszcze sam nie siedzi - a ma prawie 8 miesięcy.... może to od obniżonego napięcia???

betina - kciukam za spokojne szczepienie &&&&

truskaffka - super, ze Melcia sie tak pięknie zaprezentowała i tak pięknie wazy ;)

Madzia - Mariuszek to jest super chłopczyk z tą waga i wymiarami ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry