reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

Ewa dobrze ze sie wyjaśniło , gratulacje pomyslnych wizyt .
ale jestem w ciężkim szoku co sie dzieje w polskiej służbie zdrowia... I jeszcze ze by mąż mógł wejść to dopłacać???? Tu możesz pól rodziny ze sobą wziąć i dzieci zeby nowego członka rodziny zobaczyly... Nie rozumiem tego , komplikują wszystko do granic możliwości , polityka prorodzinna wlasciwie nie istnieje ....a pózniej sie dziwią ze ujemny przyrost naturalny....:mad::mad::mad:
 
reklama
Ewa - super!!! Szkoda tylko, że się musiałaś najeść tyle strachu.
A z tą dopłatą to szczyt wszystkiego! Ja bym to gdzieś zgłosiła, gdyby każdy zgłaszał to z pewnością baliby się tak robić. Na 100% nigdzie nie jest napisane, że tylko kobieta w ciąży może zobaczyć USG nieodpłatnie. Ojciec jest ojcem i jest tak samo ważny jak matka!
 
U mnie tak samo można wejść z tatusiem, bez żadnych problemów. Nie wiem, co to dla nich za problem, czy tylko mama, czy również z tatą, żadna różnica..
 
My dziś po wizycie. Wszystko dobrze, ale mam hemoglobine na dolnej granicy.. Lekarz przepisał mi tabl, ale dopiero później przeczytałam w internecie co to jest.. Są to tabl z oleju z rekina i innych ryb, kosztują ok 70zł i można je dostać w sklepie zielarskim. A myślałam, że przepisał mi żelazo.. :sorry2: I mam również zrobić EKG, bo szybko łapie zadyszkę. :zawstydzona/y: Powiedział, żebym się na martwić na zapas, bo to nie musi nic oznaczać, ale lepiej, żeby wszystko sprawdzić, czy nie mam np. kłopotów z sercem :-(

Ewa to dziwne, ja też chodzę na NFZ, a przy każdej wizycie może mi towarzyszyć mąż. Powinno się takie traktowanie zgłosić do odpowiednich władz i może lepiej by traktowali kobiety w ciąży :angry:
 
A ja odebrałam dziś wyniki krwi krwi z testu papa i podsumowując:
ryzyko zespołu downa (tristomia 21) 1:9587 - podobno genialny wynik!!!
zespołu ewdardsa ryzyko <1:20000 :D
zespołu patatua <1:20000 :D

dzidzia zdrowa!!!!!!!!
 
A ja odebrałam dziś wyniki krwi krwi z testu papa i podsumowując:
ryzyko zespołu downa (tristomia 21) 1:9587 - podobno genialny wynik!!!
zespołu ewdardsa ryzyko <1:20000 :D
zespołu patatua <1:20000 :D

dzidzia zdrowa!!!!!!!!



super wiesci! :tak:
ja swoich jeszczenie mam ale rozmawialam z polozna , wyniki bardzo dobre, male ryzyko. wizyte mam przed wyjazdem 02.07 to dostane do ksiazeki :) wtedy sie podziele cyferkami
 
jestem zdecydowanie spokojniejsza.... po samym usg było ryzyko ok. 1:5500, a po krwi ryzyko spadło do 1:9500.... jutro idę pochwalić się do gin!!!
Dawajcie znaka jak będziecie miały wyniki - ja wreszcie jestem spokojna :)
 
reklama
Do góry