reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
To i ja dolaczam w koncu zdjecia do albumu naszych dzieciaczkow!!

USG mialam wczoraj, dziecie troszke starsze, suwaczki zmienione :) Nasze szczescie ma 7,2 mm :D chyba odpoczywalo jak lekarz mierzyl przeziernosc karku (1.8) a pozniej przewrocilo sie na plecki i sie rozbrykalo, lekarz smial sie, ze juz jezdzi na rowerze ;) Jakie to szczescie zobaczyc swojego maluszka! oboje bardzo sie zruszylismy, kilka lez polecialo..

aha, lekarz powiedzial tez, ze przeziernosc ponizej 3.5 jest w normie :)Zobacz załącznik 567171Zobacz załącznik 567172
 
dziub super foto, w pierwszej chwili, mowie co trojaczki
laugh.gif
laugh.gif
laugh.gif
 
Szyszunia bo jak zwykle za szybko chcialam sie pochwalic i cos namieszalam ;) no i mialo byc 7.2 cm a nie mm rzecz jasna ;D
 
aha, lekarz powiedzial tez, ze przeziernosc ponizej 3.5 jest w normie :)

jestem zdania nie ma na sensu porównywać między soba wyników z usg, bo każdy będzie inny. Poza tym wraz ze wzrostem CRL rośnie NT więc przyzierność zmienia się wraz z terminem wykonania usg. Dlatego uważam, że zestawienie jednego wyniku z innymi może tylko wywoływać niepotrzebny stres i obawy o zdrowie dziecka. Ja sama miałam 2,5 (!) ale badanie robiłam tuż przed 14tc. W polsce przyjmuje się granice NT do 2,5mm, ale jeżeli wykonany badanie w 14tc może ono wynosić nawet 3,0mm. W innych krajach, tak jak pisze Dziub zakres jest większy i wcale nie oznacza, że dziecko jest chore
 
reklama
jestem zdania nie ma na sensu porównywać między soba wyników z usg, bo każdy będzie inny. Poza tym wraz ze wzrostem CRL rośnie NT więc przyzierność zmienia się wraz z terminem wykonania usg. Dlatego uważam, że zestawienie jednego wyniku z innymi może tylko wywoływać niepotrzebny stres i obawy o zdrowie dziecka. Ja sama miałam 2,5 (!) ale badanie robiłam tuż przed 14tc. W polsce przyjmuje się granice NT do 2,5mm, ale jeżeli wykonany badanie w 14tc może ono wynosić nawet 3,0mm. W innych krajach, tak jak pisze Dziub zakres jest większy i wcale nie oznacza, że dziecko jest chore

dokładnie, + każdy sprzęt jest inny i inne wartości są, zresztą na moim wyniku jest ze wynik zależy od sprzętu
ja na NFZ marnym sprzęcie miałam jakoś 1.1, a prywatnie, najlepszy sprzęt we wro 1.5, wiec?? nie ma co porównywac;-)
 
Do góry