reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

A ja juz pobralam krew wypilam glukoze 75 g i teraz 2 godziny czekania przedemna na kolejne pobranie
Krwi ale za chwile podejde sobie na ktg , tylko przestanie mnie troszke mdlic
 
reklama
dziewczyny, wcale nie za późno! ja miałam robioną 3 razy w ciąży - z czego dopiero w 35 tygodniu wyszło mi nieprawidłowo, ale za to po bandzie i jestem teraz na insulinie. lekarka mi powiedziała, że jak są jakiekolwiek wskazania albo człowiek jest w grupie ryzyka to lepiej nawet kilka razy zrobić, a wykryć, bo nie wszystkie przypadki się ładnie wykluwają w 28 tygodniu, zdarzają się i takie jak mój, że dużo później, ale i takie, że dużo wcześniej, zwł. jeśli wcześniej była cukrzyca w poprzedniej ciąży.

a co do chodzenia, to faktycznie, każda aktywność fizyczna pomiędzy pobieraniem fałszuje wyniki!
 
Tigi - 3 razy :szok: o matko :szok: współczuję , a miałaś jakieś wskazania czy lekarka miała intuicję ? bo wiem że jeśli są na granicy to można powtórzyć , albo jeśli są predyspozycje tj nadwaga , cukrzyca w rodzinie , wcześniejsze problemy z cukrem ... ale u nas jak komuś raz dobre wyjdą , nie ma glukozy w moczu ani w krwi za wysokiej to naprawdę po 26 góra 28 się nie robi :eek:
 
reklama
Nie zapozno ja mam robiona po raz 4 bo u mnie w rodzinie cukrzykow mam no i moje dzieciaki tez cukier podwyzszony maja niewiele bo lekko ponad 100 ale maja i sa na diecie. Ja mialam z tym cukrem narazie wszystko w pozadku ale kazal mi jeszcze raz zrobic.. posiedziala ktg zrobilam przez 20 min 5 skurczy do 70 procent , lekarz moj na dyrzuze byl usg mi zrobil i skwitowal ze duze dziecko z tym ze glowka ponizej normy ..i jutro bedzie myslal co dalej jak przyjde na wizyte i beda wyniki ,, jakis tajemniczy nagle
 
Do góry