reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
A ja byłam wczoraj na wizycie, Mała waży 2055 g, ma podobno długie nogi :D i włosy na karku.... Pani dr. mnie uspakajała, że do porodu zejdą bo to jakieś lungo... bo przecież dziewczynka nie moze mieć włosów na karku!!!!
Ile Wasze krusyzny ważyły w 32 tc? Bo nie wiem czy moja mała jest czy duża....

U mnie na razie nie ma wskazań do cc, więc wszystko będzie naturalnie, ale już się boję jak cholera..... panikara jestem.....

A wiecie, ze już niedługo pierwsze z nas zaczną się rozpakowywać :D Jak cudnie!!!!
 
Domi ja była dwa dni temu na takiej wizycie- osobiscie mam wade wzroku (-4) i nosze 15lat soczewki
Faktem jest ze te 15lat zaniedbalam temat i nie chodzilam do okulisty bo bylo wszystko ok ale teraz uznalam ze warto

Wada wzroku nie jest juz wskazaniem do cc chyba ze ma sie wysokie cisnienie w oku itd
Badanie wygladalo dosc powaznie bo kropelki z atropiny a potem juz dwa aparaty ktore mierza,badaja i swieca w oko
Generalnie do przezycia - pozniej kropelki znieczulajace do oka bo zaklada sie na galke oczna specjalna "soczewke" i to juz jest nie fajne - ja ogarnelam bo nosze na codzien cos w oku wiec nie rusza mnie to ale mysle ze dla kogos kto nie nosi nic w oczkach moze byc bardzo nieprzyjemne bo to nie cienka soczewka tylko cos duzego co trzyma okulistka w trakcie badania i napiera nam na siatkowke

Niemniej jednak do przezycia.
Niestety badanie proponuje robic po 16:00 - tak jak ja to zrobilam - na dlugo powieksza źrenice i czuje sie duzy swiatlowstret i o prowadzeniu pojazdow nie ma mowy do konca dnia a najlepiej jak maz zabierze do domu - ja po kroplach nie widzialam wiele i nie wiedzialam ktore to gabinet a ktore wc bo nie dalam rady czytac :)

mimo wszytsko warto - u mnie wszystko ok i chociaz raz na jakis czas warto sprawdzic jak tam nasze oczy żyją :)
 
Michalina - mój olbrzymek ... równo 32 tc miał 2888 g ... w 35 tc ok 3430 g ... ale to trochę za dużo jak na ten czas .... na parenting.pl masz siatki centylowe , zerknęłam i jesteś powyżej średniej :tak::-) 5 centyl 1527 g średnia 1950g , a 95 centyl 2373 g ... czyli duża laseczka będzie !
 
Michalina nie panikuj, grunt to dobre nastawienie :) Mój Mały w 30,1tc ważył 1500g, więc Twoja córa bym powiedziała, że chyba tak normalnie :) a co do włosów na karku to nawet jak nie zejdą to będzie nosić długie, rozwiązane włosy, nic nie będzie widać i itak będzie śliczna :)
 
Michalina mój Mały w 32 tyg ważył ponad 2 kg, więc myślę, że Twoja córcia jest jak najbardziej w normie:tak:. A porodem się nie stresuj, tylko ciesz, że póki co wszystko wzorcowo, cc to naprawdę żadna "fajna" alternatywa:confused2:
 
Dziewczęta..te na finishu:) dał wam lekarz do powtórki w III trymestrze Wassermana?? Czy tylko HBS i HIV?
Bo nie mam skierowania, a chcę to ogarnąć po niedzieli, żeby było w razie czego:) Bo mój gin ma mi dać skierowanie w 38tc jak zdąży..:tak::eek:
 
mb ja dostałam na Wassermana, HIV, HBS i coś tam jeszcze;-)
Jestem już po wizycie mały nie wybiera się jeszcze na drugą stronę brzuszka, waży już ok 2700g, wszystkie parametry jak najbardziej okej są, wymaz GBS pobrany, kolejna wizyta 27.11 więc mało prawdopodobne, że urodzę w listopadzie a szkoda bo już mi ciężko:-p, ale skoro mu tam dobrze :-)
 
mb ja też dostałam Wasermana, HBS, HIV,HCV (wszystko do powtórki, bo miałam też na początku ciąży)
AgKrK dobrze, że wszystko ok :) eee to nigdy nic nie wiadomo, może Maluch dojdzie do wniosku, że jednak nie jest już tak dobrze i wyskoczy w listopadzie :)
 
reklama
Mb, to się porobiło ... jak tak dalej pójdzie, to nikt nie zostanie na grudzień :-D
ja na następna wizytę mam zrobić morfo, mocz, wymaz, aptt, hbs, hcv, hiv
Michlina, u nas na skończone 32 tyg. było ok.2100 ... tyle, że na odwrót, bo krótkie nóżki i duża głowa ;-) ja się na stawiam na dużego malucha, bo poprzednio usg pokazało w 36 tyg 2200, a 4 tyg później młoda urodziła się 3680 :eek:
porodu się nie bój ... są gorsze rzeczy ;-)
 
Do góry