reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
Koriander- na sam koniec ciąży się robi, a mi w ogóle lekarz nie zrobił z Filipem chociaż się upomniałam. Miałam robiony w szpitalu dopiero przed porodem...

szyszunia- nie do końca jest to dobre podejście tak sobie myślę. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Znam osoby, które jadły za dwóch i potem nie mogły schudnąć latami. W ciąży nie można jeść bezkarnie, zbyt duże tycie źle działa na skórę i zdrowie.Ja sobie raz odmawiam, raz folguję- wszystko w pełnej kontroli. Tylko, że ja mam skłonności do tycie i wiem, że nie mogę jeść zbyt dużo.
 
Ja ze zrzucaniem problemów nie mam i nigdy nie miałam , ale rozciągnięta skóra , nigdy w 100 proc nie wróci do siebie , po ciąży jest na pewno ( u mnie ) mniej jędrna , ale też się specjalnie nie ograniczam , musiałabym jeszcze 12,5 kg przytyć żeby mieć tyle co poprzednio , mam nadzieję że tak się nie stanie .
 
Mi sie kiedys wydawało też że jak bede w ciąży to niczego sobie nie bede odmawiać, bo to przecież taki czas że bez stresu można sobie dogadzac... Ale teraz mysle że warto przede wszystkim jeść dobrze i zdrowo.
I usprawiedliwianie jedzenia za dwoje jedzenia i slodyczy ciążą do niczego nie prowadzi. No ale ja tez dosc spokojnie ciaze przechodze i nie mam na szczescie za dużo zachcianek :)
 
Heh...to ja znów do szóstego miesiąca nie tknęłam niczego słodkiego, jadłam tylko zdrowe rzeczy, a z początkiem szóstego mój organizm sam zaczął domagać się takich rzeczy i przyznaję, że od czasu do czasu pozwalam sobie na batonik czy ciacho, chociaż znów zaczyna mi się okres tylko owocowy, co mam nadzieję wyjdzie mi na zdrowie:tak: Ale od czasu do czasu można sobie dogodzić, a co:-) A jedzenie za dwoje to nie to samo co dla dwojga:tak:
 
Ja też zachcianek nie mam, staram się jeść też zdrowo, ale ostatnio bardzo szybko tyję - myślę ze przez brak ruchu, od początku września walczę z infekcjami - a to pęcherz, a to gardło, a dziś też mi przepisała antybiotyk dopochwowo, bo żółty śluz mam...no i mam leżeć... Ale najważniejsze, że mały jest zdrowy, rośnie i kopie, więc te 83 dni dam radę:tak:
 
Ja po wizycie u ginka :-) Dziś szybko poszło, wyniki badań ok, dostałam skierowanie na następne, serduszko pięknie bije, szyjka długa, a co do mojego przeziębienia, to paracetamol i wapno+wit. C, no i leżeć dużo mam i się wygrzewać:tak: Za miesiąc kolejna wizyta, wtedy też usg i ostatnie badania:tak:
 
reklama
Do góry