reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza :)

reklama
Wizyta jest "obowiązkowo" u mojego gin, ale zaświadczenia nie wymaga. Ja się go jednak słucham i dbam bardzo o zęby więc byłam już 2 razy na kontroli, na 3 pójdę już po porodzie. Zęby są bardzo ważne i nie ma co się bać dentysty bo nic nie boli, mnie najwyżej po kieszeni:-(

zuzia, ja już do kościoła nie dam rady:-(
 
Ech a ja na dzisiejszą wizytę idę jak na ścięcie. Liczyłam, że się młoda obróci ale chyba nic z tego rano kopniaki z lewej i prawej a dół i góra pusta. Ach jak bym się chciała się mylić bo zaczynam fiksować i co dziennie myśleć o tym porodzie pośladkowym. Normalnego się nie boję i nie straszę ale pośladkowy :baffled:

A do dentysty chodzić trzeba czy to w ciąży czy nie przynajmniej raz na pół roku więc nie ma co tego odkładać.

no i oczywiście, że żadne badanie nie jest obowiązkowe ale na pewno poważnie zalecane

powodzenia dziś badanym
 
Właśnie słyszałam o tym, że w ciąży się psują strasznie zęby. Teraz po sesji mam więcej czasu, więc pomyślę o tym, żeby w najbliższych dniach się przejść do dentysty ;-)

W kościele ostatnio byłam 2 tygodnie temu, na chrzcinach u kuzynki. Ciężko wystać, szczególnie jak na dworze taka pogoda. Mogłoby się już trochę ochłodzić, a z tego co słyszałam to ochłodzenie dopiero od czwartku :( Nie wiem jak was, ale mnie strasznie męczy ta temperatura. Nigdy nie lubiłam upałów.

Ja badanie mam w środę, już się nie mogę doczekać. Trzymam kciuki za badane dziś, powodzenia! Czekamy na dobre wieści. :-)
 
Ostatnia edycja:
Kakakarolina, nie bój sie, jeszcze ma dziecko sporo czasu żeby się obrócić!! Może to zrobić i dzień przed porodem, ja wiem że dla spokoju psychicznego lepiej by było wcześniej ale cóż zrobisz. Czekaj cierpliwie:tak:

Co do denstysty- moja ginka strasznie pilnuje i spr czy mam wpis w karcie ciąży, ale ja raczej leczę zęby regularnie więc nie bylo problemu. W ciąży i podczas karmienia się starsznie sypią zęby, lepiej spr naprawdę bo potem się okaże że kilka do wyrwania, a poza tym teraz jeszcze jest czas żeby iść do tego dentysty, a potem z małym dzieckiem- owszem też można, ale zawsze to trudniej znaleźć czas. Ja polecem wizytę kontorlną w każdym razie :)
 
Ja też trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Chyba wszystkie zaczynamy być trochę zestresowane zbliżającym się nieuniknionym i przez to większa nerwówka przed wizytami. Przynajmniej ja tak mam.
W zeszłym tygodniu byłam u okulisty i na szczęście wszystko jest w porządku. Nie mam przeciwskazań do sn. Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieje że synek też będzie ładnie współpracował i przyjdzie na świat naturalnie ale nie za wcześnie!
Ja mam wizytę jutro!
 
kakakarolina, będzie dobrze, myślę, że Twoja Ola jeszcze ma czas i Cię zaskoczy:-) Ja mam wizytę w pt z pierwszym ktg więc swoje pewnie tam wysiedzę. No i odstawiałam dzisiaj acard, teraz tylko heparyna i witaminy, zawsze mam stres po odstawieniu leku.

Marcia, ja po tardyferonie - 1 dziennie mam morfologie lepszą niż przed ciążą, teraz biorę go co 3 dzień.

Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie wizyty!
 
mój gin też mi kazał odbębnić kontrolę u stomatologa, chodzi o to że można mieć np jakieś bakterie (zepsuty korzeń zęba, zmiany ropne) które zagrażają dzidzi. Nie musimy przecież jak coś od razu naprawiać mini dziurki, czyścić kamienia itp. ale choćby pod kątem tego co pisałam sprawdzić
 
Mi ginka co prawda nie kazała isć do stomatologa, ale ja sie probuje zebrac od miesiecy sama
Normalnie nigdy nie bałam sie dentysty - moze dlatego ze to mama mojej przyjaciółki z dziecinstwa wiec ja dobrze znalam, lubilam no i miala piekny czysciutki gabinecik, aż sama cisnelam na mame by co pol roku chodzic na kontrole :-D
teraz mnie to przeraza bo musze niestety pojsc do stomatologa na nfz, nie moge sobie pozwolic na prywatnego gdy dzidzius w drodze.. :baffled: boje sie i tego ze bedzie brzydko w gabinecie , ze doktorka bedzie niemila, ze moze nie do konca kompetentna i ze jeszcze zaczne tam u niej rodzić...
 
reklama
ja chodzę na NFZ, dopłacam tylko za białe plomby :tak: kosztuje mnie to około 40zł, a że moją stomatolog znam 20lat, bo była dentystką w naszej podstawówce, plomby robi nie do zdarcia :-p minus trzeba się o 5 rano w kolejce ustawić :sorry2:
 
Do góry