reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :)

Rajo gratulacje córeczki! Najważniejsze, że zdrowo się rozwija, a na zdjęcia przyjdzie jeszcze czas:happy:
 
reklama
Dziewczyny,
Czy któraś z Was ma zalecenie cc przez wadę wzroku?
Ja juz przy -4.00 usłyszałam od okulisty, że nie powinnam rodzić naturalnie, później od innego usłyszałam to samo... a dzisiaj dowiedziałam się, że moja znajoma urodziła przy -5.00 bo od -6.00 jest dopiero zalecenie cc, a musem jest cc od -12....
Ja obecnie mam -6.00 i nie wspominałam o tym jeszcze ginekologowi, gdyż wydawało mi się oczywiste, że jak okuliści powiedziali, że nie powinnam rodzić naturalnie, bo może to grozić nawet utratą wzroku to tak też mnie skierują na to cc. Ma któraś z Was doświadczenie?

PS: Przepraszam, że tak dorywczo. Czytam Wasze posty praktycznie codziennie. Ale nie miałam do tej pory kompletnie czasu na pisanie. Praca, uczelnia, organizacja wesela. Mam nadzieję, że zrozumiecie moje dorywcze pytanie i pomożecie. Teraz mam więcej czasu (juz po weselu) więc może i uda mi się w końcu nadąrzać za Wami i pisać.
 
Ja mam -4,0 i to nie jest wskazanie do cc. Nawet moje zwyrodnienie siatkowki nie jest wskazaniem bo jest zabezpieczone laserowo.
Moja znajoma rodzila sn przy -6.
Bierz tez pod uwage sytuacje ze nawet jesli ktos wystawi Ci takie zaswiadczenie to w szpitalu moga je odrzucic i kazac rodzic sn bo takie przypadki tez znam.
 
Tu nie chodzi o to, że ja nie chce rodzić sn... Wręcz bym wolała. Po prostu słyszałam dwa razy od okulisty, że nie mam sie nastawiać na sn bo to w moim przypadku niebezpieczne. Mam zespół suchego oka, jakąś tam chorobe związaną z przekrwieniem oka no i -6. Jeśli w szpitalu powiedzą, że sn to nie ma problemu, tylko co czy oni na prawdę się na tym znają i nie będzie to groziło tym, że nie zobaczę synka? Chodzi mi tylko i wylącznie o to czy faktycznie wada wzroku może nieść za sobą tak straszne powikłania jak mówią lekarze...?
 
justyna, poproś okulistę o notatkę, co jest z twoimi oczami i przedstawisz ją swojemu gin. To dla niego ważna informacja i będzie wiedział, czy warto ryzykować czy nie, bo w końcu on jest lekarzem i sie na tym zna. Sama wada nic nie wnosi ale jak piszesz masz inne dolegliwości, ktore mogą okazać się kluczowe. Gin jak spowiednik, wszystko musisz powiedzieć ;-)
 
reklama
Do góry