reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

wpiszę tu tylko kilka słów odnośnie toksoplazmozy . Natomiast co do badań ponownych na toxo po jego przebyciu to lekarze prowadzący na zakaźnym w pierwszej ciąży zalecili powtórzenie badań przynajmniej na pół roku przed planowanym zajściem w ciąże gdyż toxo potrafi zaatakować ponownie nawet osobę która już miała z tym do czynienia, dlatego jak najbardziej wskazane jest powtórne badanie w ciąży. Taka mała dygresja, a badanie wskazane wszystkim ciężarnym - pozdrawiam
 
reklama
Elzu faktycznie tutaj w anglii z tymi lekarzami to problem ale jesli bardzo sie martwisz mozesz isc do ogolnego lekarza i powiedziec ze bardzo boli cie brzuch (to nie musi byc prawda) on najprawdopodobniej wysle cie na usg mnie wyslal i we wtorek ide sprawdzic czy jest dobrze tylko ze mnie ten brzuch naprawde bardzo bolal no ale nie udowodnia ci czy mowisz prawde a zrobisz sobie badanka i uspokoisz sie

No to jest dobry pomysł z tym symulowaniem...najgorsze tylko jest to że trzeba się tyle nakombinować żeby się dowiedzieć czy z dzidziulkiem wszystko dobrze.

JA już nie mogę się doczekać mojej wizyty w piątek.
 
W piatek zobacze sie poraz pierwszy z moja polozna i z nia pogadam, zapytam sie ja skad mam wiedziec czy np moja ciaza nie jest pozamaciczna albo cos zobaczymy co powie.
 
W piatek zobacze sie poraz pierwszy z moja polozna i z nia pogadam, zapytam sie ja skad mam wiedziec czy np moja ciaza nie jest pozamaciczna albo cos zobaczymy co powie.

To może zrób na własną rękę betaHCG. Jak wychodzi ładny przyrost to można wykluczyć ciążę pozmaciczną.
 
Elzu najlepiej zrobić 2 razy, drugie po 48h...ważne aby wartość rosła. Z tego co pamiętam to mi ginek mówił że po 48h powinno urosnąć min o 75%.
 
Ja się dopisuję - już po pierwszej wizycie u lekarza. Ciąża pojedyncza, prawidłowo umiejscowiona, tylko... trochę starsza :-D Ma o całe trzy dni więcej. Mierzy 13 mm i tak fajnie mu bije serduszko.
Do tego okazało się, że lekarz, którego chciałam wybrac na prowadzącego pracuje w tym szpitalu, w którym chcę rodzić i dzisiaj wieczorem idę do niego na jeszcze jedną wizytę, tym razem już w zwykłym gabinecie (u nas USG i zwykłe badania robi się w oddzielnych gabinetach, nawet jeśli lekarz jest ten sam - to prywatna przychodnia, więc wiadomo o co chodzi ;-)).
 
reklama
Do góry