reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

reklama
Ja mam połówkowe 8 stycznia, a będę już wtedy w 23 tygodniu... Tak mnie moja lekarka umówiła i już xD Trudno, poczekam sobie ;)
 
Ja mam połówkowe 23.12 i to będzie 21 tydzień skończony ale to dlatego że mała akurat powinna być wagowo:) Bo jak byłam w poniedziałku to miała około 200 g a dobrze jak dziecko ma te minimum 300g bo podobno lepiej tam wszystko widać. Tak mi ginka powiedziała i na taki termin umówiła:)
 
W ogóle jak byłam u gin tydzień temu to były same kobiety w ciaży, a jak ktoś przychodził się zarejestrować do pielegniarka opierdzielała że jest grudzień i oni już nie mają funduszu, zapisywała dopiero na styczeń.... Pewnie dlatego mnie też tak zapisała :/
 
bo USG połówkowe można robić od 18 do bodajże 24 tc, czyli wszystkie się mieścimy w terminie, a każdy lekarz ma swoje kryteria wykonywania badania:happy: mój jak zapytałam, czy lepiej się umówić przed świętami, czy po, powiedział że jestem szczupła więc jak mi wygodniej, bo i tak będzie dobra widoczność. Więc trzeba zaufać ginom i tak iść;-)
 
Witajcie,

byłam dzisiaj u lekarza, ale na zwykłej wizycie bez usg. W sumie to nawet mnie nie zbadał… Dziwne… Dobrze, że chodze prywatnie jeszcze…
W każdym bądź razie umówiłam się na badanie połówkowe, będzie też usg 4d z nagrywaniem na płytę, koszt 300zł. Termin 30.12.2013 (Martusia - możesz mnie w chwili wolnej dopisać -dzięki :) ). Będę wtedy w 20t 4d (wg OM), 21t 0d (wg USG).
Termin ten zalecił mi lekarz (ten prywatny, z resztą ten dzisiejszy w sumie go potwierdził), także tego się trzymam.
 
reklama
Gratuluję udanych wizyt i poznania płci dzidziusiów.
Ja również wczoraj miałam wizytę( ze względu na zagrożenie mam wizyty co tydzień). Dobra wiadomość jest taka, że z maleństwem wszystko ok. Na kazdym usg ssie palce, a wczoraj dodatkowo dzidzia bawiła się pępowiną.
Niestety są też 2 złe wiadomości. Krwiak jak był tak jest i mimo, że cały czas leżę i wstaję tylko do toalety ,to się troszkę powiększył i trofoblast pokrywa całkowicie ujście wewnętrzne szyki macicy ( to większy problem niż krwiak). Kolejna wizyta 17.12 i znów zobaczymy, co tam się dzieje.
Mimo,że od początku jem normalnie i nigdy nie miałam mdłości, moja waga jest niższa niż przed ciążą (stres mnie zjada).
Na razie muszę cieszyć się tym, że leżę w domku, bo to o wiele lepsze niż szpital.
to leż, odpoczywaj, dbaj o siebie i się nie stresuj :* będzie dobrze :)


Ja tez jestem po wizycie. Wszystko dobrze. Szyjka długa i zamknięta, ciśnienie nadal niskie. +2 kolejne kg. Słyszałam tętno dzidzia. Usg wczoraj niestety nie miałam. Ale dostałam skierowanie na USG połówkowe na 2.01. Już się nie mogę doczekać.

Przed następną wizytą morfologia i mocz + obciążenie glukozą. Jakoś wcześniej mi każą robić.

Dziewczyny a jak to jest, na połówkowym gin musi powiedzieć płeć? A co jak dzidzia nie będzie chciała pokazać??

Już chce styczeń!:-)

Martuśka- usg połówkowe mam 2.01 a wizytę 7.01.
super, fajnie że wszystko ok :) ja muszę się spytać czy mi da skierowanie czy mam płacić... a jak wam mierzą tą szyjkę? na usg? bo mi gin o długości szyjki nic nie mówi...

Gratuluje udanych wizyt:)
Lena_no Ja to bym nie dała rady mieć 3 USG a już 1 przez całą ciąże to bym zwariowała:p Ale dobrze że u nas w Polsce jest jeszcze inaczej:)
Kurczaczek gratuluje synka:)
no tak, w Polsce jest inaczej o ile się chodzi prywatnie :p bo z nfz też przysługują 3 usg na całą ciążę :D

A w sumie to dokładnie nie wiem. Gin powiedział tylko ze przed świętami za wcześnie, więc zaraz po nowym roku. Będę wtedy 21t3dc. Za późno??
mi powiedział że mam iść koło 23 tygodnia, więc raczej nie :)

Witajcie,

byłam dzisiaj u lekarza, ale na zwykłej wizycie bez usg. W sumie to nawet mnie nie zbadał… Dziwne… Dobrze, że chodze prywatnie jeszcze…
W każdym bądź razie umówiłam się na badanie połówkowe, będzie też usg 4d z nagrywaniem na płytę, koszt 300zł. Termin 30.12.2013 (Martusia - możesz mnie w chwili wolnej dopisać -dzięki :) ). Będę wtedy w 20t 4d (wg OM), 21t 0d (wg USG).
Termin ten zalecił mi lekarz (ten prywatny, z resztą ten dzisiejszy w sumie go potwierdził), także tego się trzymam.
no to rzeczywiście że nawet Cię nie zbadał... ehh... i po co się te składki płaci, skoro jak przychodzi co do czego to i tak trzeba chodzić prywatnie żeby się czegoś dowiedzieć... ja serio bym wolała to co płacę do zus odkładać sobie miesięcznie i by mnie chyba było już dawno stać nawet na poród w wypasionej prywatnej klinice :/ a tutaj nawet należytej opieki nie można mieć...
fajnie tak, usg przed samym sylwestrem :) ja mam dzień przed wigilią wizytę więc też zaraz przed świętami malutką zobaczę :D
 
Do góry