reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Chodzę na NFZ... ale teraz na wizycie jak będę to powiem, żeby mnie umówił do siebie prywatnie. Kiedyś do niego chodziłam to wizyta naprawdę długo trwała, wszystko szczegółowo tłumaczył iwgl, a na nfz... raz dwa i koniec.

Ja chodzę na NFZ i tez mam wszystko dokładnie. Jak robi mi usg to tak dokładnie ze aż się boję że coś tam złego wypatruję. Od początku ciąży miałam 3 wizyty i na każdej usg ale wydaje mi się ze teraz trochę przystopuję z tym usg ;/ już nie będę mieć na każdej wizycie. Ale tez bym chciała isć prywatnie na usg ale to już troszkę później jak już będzie pewniejsza płeć.
 
reklama
Ja już po usg prenatalnym. Ogromna ulga, bo z dzidziusiem wszystko w najlepszym porządku. Wszystkie wyniki w normie: serduszko 174 ud/min, długość 53 mm (czyli wg USG 11t6d), przezierność 1,4 mm, kość nosowa obecna, przepływy moje i dzidziusia też w porządku. Ryzyko wad genetycznych jak dla mojego wieku o wiele niższe, badań krwi nie robię.
Widziałam małe słodkie stópki, paluszki u rączek, nerki, serce, śliczną buźkę :-) Jestem bardzo szczęśliwa! :-D Na samym początku w ogóle dzidziuś spał, a potem jak zaczął się wiercić to musieliśmy czekać dość długo, żeby się dobrze do badań ustawił. W sumie badanie trwało ponad 30 min, dowcipnie i przez brzuch. Sprzęt po prostu super, wszystko mi lekarz pokazał, czuję się naprawdę uspokojona i bardzo zadowolona po tym badaniu. Chyba na to drugie prenatalne też się do nich wybiorę. Zdjęć nie dostałam żadnych, natomiast mam całą płytę z badania, kawałek jest w 3D :-) Później pokombinuję to może uda mi się coś wkleić.
A jeszcze mi się przypomniało, że lekarz mi zmierzył też długość szyjki, że bardzo długa. I że ciąża jest z prawego jajnika :)
 
Ostatnia edycja:
zosiasamosia
rzeczywiście bardzo dokładnie wszystko wytłumaczone masz:)...nie każda ma takie szczęście:/;)....gratuluje wszystkim pięknych zdrowych skarbków:)
 
Ja tez wlasnie wróciłam z usg:)wszystkie pomiary w normie,małe ryzyko wystąpienia wad genetycznych takze test pappa sobie darowalam.
Zastanawia mnie tylko czemu lekarz powiedział ze bejbik ma 6,8 cm i tak jest na zdjęciu a na certyfikacie jest 6,1 cm...no zglupialam.Teraz pytanie czy zle przepisal czy ogolnie gdzies sie pomylil i wyniki nie sa prawidlowe...
 
reklama
Witajcie,
w czwartek mialam USG z pomiarami. Wszystkie parametry wyszły w porządku, kamień spadl mi z serca bo jednak zawsze przed wizyta jestem zestresowana i boje sie czy wszystko bedzie ok. Dzidzius mial 65mm i zmienil mi sie termin porodu o 3 dni- teraz wyszlo, ze 23 maja a byl 26 maj. Lekarz powiedział, ze obstawia w 70% dziewczynke:) Jutro mam wizyte kontrolna w gabinecie i rano robie badania- krew i mocz.
super, gratuluję :) witamy kolejną dziewczynkę :D


Ja już po usg prenatalnym. Ogromna ulga, bo z dzidziusiem wszystko w najlepszym porządku. Wszystkie wyniki w normie: serduszko 174 ud/min, długość 53 mm (czyli wg USG 11t6d), przezierność 1,4 mm, kość nosowa obecna, przepływy moje i dzidziusia też w porządku. Ryzyko wad genetycznych jak dla mojego wieku o wiele niższe, badań krwi nie robię.
Widziałam małe słodkie stópki, paluszki u rączek, nerki, serce, śliczną buźkę :-) Jestem bardzo szczęśliwa! :-D Na samym początku w ogóle dzidziuś spał, a potem jak zaczął się wiercić to musieliśmy czekać dość długo, żeby się dobrze do badań ustawił. W sumie badanie trwało ponad 30 min, dowcipnie i przez brzuch. Sprzęt po prostu super, wszystko mi lekarz pokazał, czuję się naprawdę uspokojona i bardzo zadowolona po tym badaniu. Chyba na to drugie prenatalne też się do nich wybiorę. Zdjęć nie dostałam żadnych, natomiast mam całą płytę z badania, kawałek jest w 3D :-) Później pokombinuję to może uda mi się coś wkleić.
A jeszcze mi się przypomniało, że lekarz mi zmierzył też długość szyjki, że bardzo długa. I że ciąża jest z prawego jajnika :)
no to pięknie że wszystko ok :) gratuluję :) czekam na zdjęcia z niecierpliwością :D


Ja tez wlasnie wróciłam z usg:)wszystkie pomiary w normie,małe ryzyko wystąpienia wad genetycznych takze test pappa sobie darowalam.
Zastanawia mnie tylko czemu lekarz powiedział ze bejbik ma 6,8 cm i tak jest na zdjęciu a na certyfikacie jest 6,1 cm...no zglupialam.Teraz pytanie czy zle przepisal czy ogolnie gdzies sie pomylil i wyniki nie sa prawidlowe...
ale na zdjęciu masz że CRL 6,1cm? :) bo tam na zdjęciu są różne pomiary, a CRL to długość bobasa :D
najważniejsze że wszystko ok :) ja test pappa miałam w pakiecie więc robiłam :) gratuluję udanej wizyty :)
 
Do góry