reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u ginekologa z NFZ

A ja mam pytanie z innej beczki. Obowiązuje ustawa o przyjmowaniu kobiet w ciąży do lekarza poza kolejnością po okazaniu zaświadczenia o ciąży. Jak to wygląda z pierwszą wizytą, na której chcemy dopiero potwierdzić ciążę? Czy bez problemu można się na nią zapisać na NFZ poza kolejnością np. po okazaniu wyników z krwi? Czy niestety trzeba jednak iść prywatnie?
mhmm nie rozumiem przecież dzwonisz do poradni K i mowisz ze chcesz potwierdzic ciążę i cie zapisuja
 
reklama
mhmm nie rozumiem przecież dzwonisz do poradni K i mowisz ze chcesz potwierdzic ciążę i cie zapisuja

Moje wątpliwości wynikły z tego, że wszędzie mówią, że trzeba okazać zaświadczenie o ciąży, którego na tym etapie się jeszcze nie ma. Dzięki za odpowiedź :)
 
Wiesz na pierwszą wizyte u ginekologa zapisujesz się choćby telefonicznie, potem już masz umawiane w gabinecie następne wizyty. Dok. ci potrzeby jak np. nie widać ciąży i chcesz bez kolejki zrobić krew, mocz, iść do stomattologa itp.
 
Hmmm.. Nie wiem co robic drogie Panie. Kolejną wizytę mam dopiero 17.05.. Będę już wtedy prawie pod koniec ciazy, bo termin mam na 07.06
A tak z innej beczki.. Ile razy w ciągu godziny powinno ruszac się maleństwo ? I czy powinno ruszać sie również kiedy chodzę i sie ruszam ?
 
Bardzo sie boję, że przez wybór tej właśnie lekarki zaszkodzilam mojemu małemu skarbowi.. Boję się. Gdyby coś było nie tak to chyba bym zauważyła, prawda ?
Pocieszam się tym ze prenatalne potwierdziły ze z dzidziusiem jest dobrze wiec mam nadzieję ze mała jest zdrowa i wszystko z nia dobrze..
Mam wrazenie ze ta lekarka sugeruje sie tylko wynikami badan prenatalnych i tym ze wyniki badan mam calkiem niezłe i dlatego nic nie sprawdza bo moze jej sie nie chce ..
 
Zapisz sie do sensownej poloznej na nfz, moze ona Cie uspokoi. Powie o ruchach, zbada tetno dziecka itp.
 
reklama
Nie wiedziałam że tak można, nikt mi o tym nie mówił. Tam gdzie chodzę do ginekologa "siedzi" na recepcji położna ale tez nigdy nic nie mówiła. Podjadę tam i zapytam
Ja chodzę do ginekologa do jednej przychodni, a ze swojej przychodni rodzinnej mam położna. Trzeba iść do swojej przychodni do której się należy i poprosić o kartę z deklaracja położnej środowiskowej
 
Do góry