reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwna wizyta u ginekologa.

reklama
Możesz chodzić do 2 ginekologów, tego na NFZ po skierowania i prywatnie na samo badanie. Ale tak jak ktoś napisał, potem już tylko badasz morfologia, mocz i inne raczej tańsze badania robisz. Ale ginekolog za 220 zł to i tak jak dla mnie drogi.
 
A ja nie widzę nic złego w zachowaniu lekarki na NFZ. WHO zaleca 3 USG w okresie ciąży. Nie ma naprawdę żadnej potrzeby by robić je na każdej wizycie i lekarka widząc wynik USG z poprzedniej wizyty uznała za bezzasadne (ja się z nią zgadzam) robienie ponownie badania.

I uważam, że jak na lekarza przyjmującego w ramach NFZ lekarka super- powiedziała o witaminach, o odżywianiu o badaniach prenatalnych. Dała zalecenia...
Ja bym się nie czepiała bo po co płacić jak na NFZ można miec dobrego lekarza.
 
Malaja -to tez fakt. Ale co sądzisz o tym, ze nie zbadala mnie na fotelu ginekologicznym ? W zasadzie to wydawalo mi sie najdziwniejsze.
 
Myślę że badanie na fotelu ma na celu głównie potwierdzenie ciąży ale w dobie usg to nie jest potrzebne. Bada się również w celu wykrycia infekcji i pobrania cytologi ale widocznie lekarka uznała ze nie ma po co skoro dopiero byłaś badana a zas wielu lekarzy uważa że za częste badania na fotelu nie są wskazane wiec ja bym się tej lekarki nie czepiala
 
A ja uważam że powinna zrobić usg bo to etap kiedy już można usłyszeć bicie serca. Ale pomijając usg ja bym najbardziej czepiał a się tego że nie założyła karty ciąży. Gdyby cokolwiek Ci się stało jest ważne żebyś miała ją przy sobie.
 
Ja napiszę tak.

Wybierz sobie jednego lekarza,który bedzie Ci prowadził ciążę. Skoro chcesz mieć nieodpłatne badania to niech to będzie lekarz na NFZ.
Często lekarze zakładają kartę ciąży dopiero ok 8-9tydz, a wcześniej jeśli na usg będzie bijące serce.
W którym tygodniu jesteś?

Koszt badań prywatnie to rzeczywiście ok300 zl na początku, w drugim i trzecim trym troszkę mniej, dlatego ja nie widzę sensu robić ich prwatnie.

Jeśli chodzi o badanie prenatalne, to również wydatek rzędu 100-250 zl zależy od miejscowości, refundowane dla kobiet w grupie ryzyka z uwagi poronień itp.i dla kobiet po 35 rż.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry