reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

reklama
Ellsi dobrze, ze chociaż dzidziuś coś przybrał 2 kg to nie jest źle i jak by co to sobie poradzi:-)


ja tez po wizycie, na ktg synuś sie spisał i wszystko wyszło ok serduszko ładnie bije, zero skurczy....potem wskoczyłam na fotel i na usg i tez wszsystko dobrze, szyjka długa zamknieta, ale coś pomału zaczyna mi łożysko dojrzewać i termin CC z 12.09 mam przełożone na 08.09 czyli za 3 tygodnie:szok: za tydzień samo ktg, a za 2 tygodnie ostatnia wizyta
aha! odebrałam wyniki paciorkowca nie mam i dostałam listę badać juz do szpitala
 
Super, że wizyty przebiegły pomyślnie. Oby tak dalej dziewczyny.
A propo dojrzewającego łożyska, właśnie na ostatniej wizycie lekarz powiedział mi, że na łożysku zaczynają pojawiać się punktowe zwapnienia- czytałam, że to jest wtedy gdy łożysko właśnie jest dojrzałe. A ja mam jeszcze 4 tygodnie do końca. Nie za szybko mi się ono "strarzeje"?
 
Tofilesia mysle ze jakby było cos nie tak to gin by Ci powiedział. Jesli oprocz tego jest wszystko w porzadku to nie ma sie czym martwić.
 
Ja dziś byłam u mojego gina pokazać się z tą moją nieszczęsną opryszczką :wściekła/y: Nie jest zachwycony że mi się pojawiła ale też pocieszył że nie miałam na to wpływu. Pytał czy to moja pierwsza opryszczka czy już przechodziłam - ja od zawsze mam "zimna" więc się uspokoił bo gdyby to była pierwsza w życiu to by było gorzej. Mam zażywać Heviran 5 razy w ciągu dnia, brać do zakończenia opakowania ( czyli 6 dni :wściekła/y:) Smarować Hascovir pro i bardzo dbać o higienę by nie przenieść tego "paskustwa" w inne miejsce :wściekła/y: Nie wiem jaki opryszczka ma wpływ ale mierzył tętno mojemu synusiowi, troszkę się zaniepokoił gdy zobaczył tylko 102,synuś się okręcał właśnie, ale po chwili się wyrównało i osiągnęło 125. Kazał też kontrolować ruchy, jutro znowu do gina tylko tym razem po wynik z posiewu....


A jaki może mieć opryszczka wpływ na ciążę? Bo ja na samym początku miałam, ale do lekarza nic nie mówiłam i teraz się zaniepokoiłam troszkę:zawstydzona/y:

Gratuluje wszystkim udanych wizyt, u nas dopiero 31 sierpnia.
 
Super, że wizyty przebiegły pomyślnie. Oby tak dalej dziewczyny.
A propo dojrzewającego łożyska, właśnie na ostatniej wizycie lekarz powiedział mi, że na łożysku zaczynają pojawiać się punktowe zwapnienia- czytałam, że to jest wtedy gdy łożysko właśnie jest dojrzałe. A ja mam jeszcze 4 tygodnie do końca. Nie za szybko mi się ono "strarzeje"?
Teofilosia ty masz termin tak jak Ja chyba nie?Na 15-go?U mnie też ginek powiedział że na łożysku pojawiają sie malutkie zwapnienia ale powiedział że na ten tydzień ciąży łożysko jeszcze świezutkie jest ;-)
Ellsi o kruszynke masz.A miałaś badanie na przepływy bo dzidziulek faktycznie dość wolno przybiera.Dobrze że to kontrolują bo nie wspominała ci ginek o hipotrofii??No i najlepiej że dzidziulek sobie posiedzi jeszcze by mógł podrosnąć ;-)
Dzoana Opryszczka i ciąża
Jak każdy wirus to i ten moze byc groźny dla dziecka jak jest nie leczony ;-)
Iga fajnie ze dzidziulek się nie pcha na świat no i obyś pozbyła się bakterii.ja dostałam clotrimazol dopochwowo by oczyścić troszke to i owo choć posiewu nie robiłam.
 
reklama
Cześć, my po usg dzisiejszym.
Mały waży 2000g, lekarz stwierdził że mama drobna to skąd dziecko ma być duże. Do porodu nie powinniśmy 3kg przekroczyć. Poza tym wszystko w porządku, dalej ułożony jest główkowo, ale jeszcze nie wstawił się główką w kanał rodny.
Byłam też na kolejnych zajęciach w szkole rodzenia i trochę w szoku jestem bo wyszło na to że lekarz się umawia z każdą pacjentką na poród - czyli zachodzę na wizytę, on widzi że szyjka zgładzona, to kazuje przyjść wtedy i wtedy, dają kroplówkę i rodzimy. Z jednej strony dobrze, ale z drugiej to ja wcale nie mam ochoty na oxy...
No zbaraniałam dosłownie :sorry:
W poniedziałek idziemy na wizytę, zobaczymy jak się tam nasza szyjka ma, bo w sumie 36tc będzie skończony i ciąża donoszona.
 
Do góry