reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

Aniu nic się nie stresuj :tak: Przezierność jest w porządku :tak:
Wiecie co tak sobie czytam i po prostu nie mogę uwierzyć jak ginowie Was w błąd wprowadzają. To, że dziecko ma dobre NT i kość nosową nie świadczy o tym, że wszystkie wady genetyczne są wykluczone. W wielu przypadkach wady genetyczne są niewykrywalne, a jedynym sposobem na ich wykrycie są badania inwazyjne. Prawidłowe wyniki usg genetycznego zmniejszają tylko prawdopodobieństwo wad genetycznych, ale gin nie może dać takiej gwarancji. Jeszcze jeśli chodzi o badania nieinwazyjne typu test PAPP-a czy test potrójny to też bardzo często wprowadzają więcej zamętu niż to warte. Znam wielu rodziców dzieci z ZD gdzie testy wychodziły rewelacyjnie, a dziecko miało ZD, znam także wielu rodziców, którym testy wychodziły fatalne, a dzieci rodziły się zdrowe.
Jak Wam gin powie, że gwarantuje, że wszystkie wady są wykluczone to zapytajcie się go od kiedy to kariotyp określa się na oko poprzez usg?
 
reklama
aniawos Mi dziś gin powiedział, że norma jest do 3:sorry:

kacha_wawa oj, profesjonalistka z Ciebie:tak: Będzie kogo pytać w razie wątpliwości;-)
 
Aniawos nie zamartwiaj się na zapas, twoja dzidzia mieści się ładnie w normie, a poza tym lekarz powiedziałby ci gdyby coś go zaniepokoiło :tak: no i gratuluję 90% dziewczynki :-)
Asia odpoczywaj i stosuj się do zaleceń lekarza, bo sama wiesz, że masz zbyt wiele do stracenia :tak:
Kacha dobrze mieć tu ciebie :tak:, wiadomo, że kariotypu nie określą ci na usg, co najwyżej fenotyp w pewnym sensie :-D. Ja jednak nie sądzę, żeby jakikolwiek gin zagwarantował wykluczenie wad, myślę, ze co najwyżej może stwierdzić w jakim stopniu jest ryzyko jej wystąpienia. Zgadzam się oczywiście z tobą, że trzeba dopytywać i zadawać nawet niewygodne pytania, bo tu przecież chodzi o nasze dzieci! I dowiadywać się z różnych źródeł, czytać, czytać albo kachę pytać!!!:-)
Zapomniałam dodać, że dzieciątka z waszych zdjęć po prostu piękne cudeńka!!!! Ja jutro idę zobaczyć swój mały cud i trochę mam stresa, czy wszystko ok, ale nie mogę się juz doczekać. Piękne skarby!!!!
 
Ostatnia edycja:
Sliczne zdjecia, sliczne maluszki! Widze ze juz wiekszosc miala usg 3 D. Ja zapisalam sie na 12 tydzien. Myslicie ze to dobry czas? Robiono wam go przez brzuch czy dopochwowo? Widze ze u wielu z was rozpoznano juz plec, ciekawe czy u mnie cosik zobaczy.
Juz nie moge sie doczekac :-)
 
Ok, przestaję się zamartwiać..dzięki dziewczyny..
mi robił jeszcze dopochwowo, chociaż zastanawiał sie czy nie przez brzuch, ale dopochwowo było super widać i tak zostało..a dlubał mi tam chyba ze 40 min..blee...ale czego sie nie robi, zeby poogladać dzidzię.
 
Mi robił i przez brzuch i dopochwowo, bo się uprałam żeby zajrzał maluchowi między nogi.
No i raczej chłopak jak nic coś tam sterczy. Trochę sie podłamałam bo marzyłam o dziewczynce, ale mąż za do w 7 niebie.
Maluszech zdrowy i ruchliwy, wszystko tak jak być powinno. Bardzo się cieszę i nie moge już doczekać.

u mnie nt wyszło 1,66
a maluch ma 67,3 mm ( pamiętam jak na pierwszym usg miał całe 6 mm :) )
kość nosowa 2,4mm

Chciałam powstawiać fotki, ale mam filmik na płycie i coś mi nie chce zrobić nawet preent screena, wychodzi czarny obraz. Musze ztym powalczyć jutro jak bede mieć chwile. Chyba że znaciejakiś szybki sposób jak wyciągnąć zdjęcia z filmu.
 
Śliczne maleństwa dziewczyny:-)

Bafinka mi gin mówił,że genetyczne robi sie między 11-14 tc.

Ania gratuluje dziewuszki, chyba chcieliście druga???

Big child mi powiedzieli, że 3d jest przez brzuch. Chciałam mieć pewność bo będę z mężem i córa , więc dopochwowe odpada:no:

Kacha mój gin stwierdził, że usg genetyczne nie wyklucza ani nie potwierdza w 100% wad genetycznych. Powiedział że decyzja należy do mnie , bo właściwie powinny robic je kobiety, ktore ewentualnie myślą o usunięciu uszkodzonego płodu. Ponieważ u mnie nie ma wskazań wiekowych i rodzinnych to wolę ta kase wydać na 3d.
Podobnie jak Ty uważam że tego typu badania bardziej mieszaja nam w głowach niż coś rzeczywiście potwierdzają.
Asia to raczej chlopak będzie bo rzadko coś odpada;-) Gratuluję
 
Dziewczyny troche jestem w szoku że już lekarze widzą płeć, zawsze myślałam że o wiele później można dojrzeć co tam jest między nóżkami :-) Chociaż z drugiej strony to tak naprawde już prawie 1/3 ciąży za nami... ale ten czas leci :szok: Ja w poniedziałek mam wizytę, to pierwsze dziecko więc płeć jest dla nas obojętna, najważniejsze żeby było zdrowe
 
reklama
Witam,

To i na mnie pora pochwalić się maleńtwem, jestem zakochana :) Dziś po wizycie kamień z serca mi spadł, wszystko jest ok, badanie przezierności karkowej w normie, dzidzia w normie . . . uf .... oby tak dalej

jaka jestem szczęśliwa :o)
 

Załączniki

  • skanuj0001.jpg
    skanuj0001.jpg
    21 KB · Wyświetleń: 80
Do góry