reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

reklama
BigChild cudowne zdjęcie :tak:

ewelinak co do ułożenia maleństwa to mój gin tylko pomaca po brzuszku i już wie jak jest mały ułożony, wie gdzie przyłożyć mikrofon żeby było słychać bicie serduszka... Nie miałaś żadnego badania ginekologicznego? :szok: no jak to tak? Ja mam za każdym razem...
 
Ostatnia edycja:
Gratki dla wszystkich dziewczyn po wizytach!! Naprawdę nieźle my - Wrześniówki się trzymamy!:-D
Miki jak to jest z Twoimi wizytami? Piszesz, że wizyta za 3 tyg, a usg 17.08. Usg to nie wizyta? Kto Ci robi to usg, bo rozumiem, że nie lekarz prowadzący..??
Big Child śliczne fotki!!
Ewelinak, widzę, że w UK nie jest tak wcale kolorowo z tą opieką medyczną:szok: A opcja prywatnego lekarza nie wchodzi w grę? Jakie to są koszty?
Zdrówka wszystkim życzę!
 
Biedrona Biodro - uświadczyć tutaj lekarza ginekologa - to graniczy z cudem. A jak pojechałam do prywatnej polskiej kliniki - zapłaciłam 150 funtów - i wizyta wyglądała identycznie jak z NHS. Żadnego badania ginekologicznego.
W ogóle tu nie ma wizyt u ginekologa - nawet jak nie jest się w ciąży - nie masz żadnych badań ginekologicznych. Jedynie wymaz z szyjki macicy - który robi położna. Cała reszta - lekarz pierwszego kontaktu. Nawet o antykoncepcji on decyduje.
Dlatego raz na jakiś czas lecę do Polski - robię podstawowe badania. Niestety będąc w ciązy - nie udało mi się polecieć, a teraz - nie wpuszczą mnie na pokład samolotu - chyba, że w drogich liniach lotniczych ;-)
 
no faktycznie trzymamy się mocno my mamy wrześniowe, ale juz się nie długo akcja i u nas zacznie:-)

BigChild ale śliczny jakie poliki usteczka;-) ja mam zdjęcie 4d z 20 tyg. to jeszcze mój synek taka chudzinka, ale tez jestem ciekawa czy będzie podobny, ale chyba powinien....
ewelina straszna ta opieka w UK nad ciężarnymi, nawet trudno to opisać jako opiekę....porównując to u nas jest luksus, ja sobie nie wyobrażam wizyty bez badania i usg, a chodzę teraz co 2 tygodnie. Wiwm, ze za bardzo wyjścia innego nie masz, więc trzymaj się do końca mamusiu
 
Dzieki dziewczyny. No ja to sie az lekarza pytalam co on taki pucus maly, a on sie zaczal smiac ze w 20 tygodniu dziecko nie ma tluszczyku wogole i ze teraz mam fotki niemowlaczka poprostu. Moj maz jest w nim zakochany, siedzimy i zgadujemy co ma po kim :) Ciesze sie z tych zdjec, ogolnie przez cala ciaze nie dostawalam fotek i teraz nadrabiam, ale fakt wizyty 200zl. No ale musze na nie chodzic zeby tam rodzic.
 
Dzięki Kasiula. Ja teraz mam wizytę u położnej 16 sierpnia - więc może będzie wiedziała jak Malutka jest ułożona. Ale USG już niestety mieć nie będę - chyba, że zrobię kolejne prywatnie - ale to znowu ponad 100 funtów... Sama nie wiem... Na prywatne USG wydałam już 350 - mogłabym za to cos maleńkiej kupić...
 
Dziewczyny, gratuluje udanych wizyt!
BigChild sliczny przystojniak z niego. Ehhh tez chcialabym jeszcze takie zdjecie dostac teraz. Ostatnio mialam robione w 20tc a to taaaaka roznica dla takiej malej kruszynki.
Ewelinak normalnie przeraza mnie jak czytam to co piszesz o opiece w UK. Myslalam ze jesli jest ciaza z problemami i wyniki sa kiepskie to wtedy przynajmiej sie jakos bardziej interesuja kobieta i ciaza ale patrzac po Twoim przykladzie niestety nie bardzo.
Nie martw sie na zapas. Moze faktycznie cos Ci ta polozna powie wiecej o malej i co z Toba.
Ja mam wizyte w piatek i juz nie moge sie doczekac chociaz tak jak mala bryka to raczej wszystko jest ok :-)
 
reklama
Big Child az trudno uwierzyc ze takie dzieciatko jest w brzuszku juz.... ja naprawde czasami jak patrze na brzuch i wezmie mnie na rozmyslania to powiemm ze to jest dla mnie nie pojete i niewyobrazalne... jak narazie to cos tam siedzi w srodku ale zeby to bylo dzieciatko...wrrr....uwierze dopiero jak dostane namalacny dowod...przy porodzie...ahhhh to moje pierwsza ciaza wiem pewnie dlatego...
Ewelinak dlaczego na kase chorych tylko jedno usg...to naprawde dziwne... ;-/ powiem tylko ze ja pierwsze usg mialam w 12 tyg, pozniej ze wzgledu na badania za zespol dauna w 17 tyg. pozniej polowkowe usg.w 22, nastepnie w 29 tyg usg. a teraz czeka mnie jeszcze jedno 15 sierpnia ze wzgledu na to ze may jest w ulozeniu posladkowym...
Strasznie to wszystko dziwne... wiem ze min. to 2 usg w uk ;-/
nawet nie wiem co bys mogla sciemnic zeby zrobili ci w szpitalu usg bo z nimi to naprawde kiepsko...a placic kolejne 150 czy 100 funtow za usg to porazka normalnie szczegolnie teraz kiedy kasiorka potrzebna jak nigdy wczesniej...bo przeciez nikt nie ma jej za duzo.... powiem ci tylko ze ja bylam miesiac temu u midwife bo mowie ze infekcje mam a ona mi badanie na nadzerke zrobila.a to jakies inne paskudztwo i mecze sie do dzisiaj...koniec koncow nadzerki nie ma i nawet zadnego kremu czy cus nie dala...ahh wiem ze napewno pod wzgledem opieki ginekologicznej w polsce w ciazy jest znacznie lepiej...
co nam pozostaje...miec nadzieje ze wszystko bedzie ok....i maluszek zdrowy...


Make a pregnancy ticker
 
Ostatnia edycja:
Do góry