reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gin, zdjęcia USG, mama w połogu.

No właśnie ja się martwię bo mi babeczka nie zbadała szyjki USG, dotąd miałam badane normalnie a dziwi mnie to, bo w poprzedniej ciąży w czasie połówkowego badania miałam badaną szyjkę.
Mam to jak wół w wynikach a teraz nie mam.

Izaa z tego co czytałam to trzeba uważać na upadki, nie dźwigać. Po za tym jak się dobrze czujesz i nie plamisz to nie ma większych ograniczeń. Ja jestem ciekawa ile mi lekarz popuści 10.06, bo po tym krwawieniu oprócz zakazu dźwigania, biegania itp, dostaliśmy też zakaz seksienia. Po za tym nakaz leżenia co najmniej przez pół aktywności dziennej i to nie tak, że 6 godzin chodzę a potem 6 godzin leżę, tylko pochodzę pół godzinki to potem to odleżeć.
 
reklama
ja też nie miałam badanej szyjki na usg, a przynajmniej lekarz mnie o tym nie poinformował.
a chce iść jeszcze prywatnie, bo to będzie 4d, no i może coś więcej się dowiem. pozatym może drugi lekarz płeć potwierdzi.
 
My też po USG- Dzidzia rośnie "podręcznikowo", waży ok. 480 g, pooglądał wszystko dokładnie, pomierzył i jesteśmy szczęśliwi, że wszystko w porządku :-)

Miałam wczoraj USG szyjki, nie znam się na tych wynikach nabazgrolonych , więc nie wiem gdzie wpisał, ale szyjka długa, ponad 4 cm.

Mam tylko paskudną nadżerkę :-(w styczniu zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży wyszła mi III na cytologii, teraz miałam ponowną cytologię- zobaczymy co wyjdzie w badaniu, ale tak gołym okiem to lekarz powiedział, że nie jest ciekawie...:wściekła/y:

I mamy wpisaną do karty ciąży- CÓRECZKĘ :-):-):-) Dostała wczoraj pierwszy tom bajek, pierwszego pajacyka, 2 pary skarpetek, body i pikną kiecką (to ostatnie to od Taty ;-)).
 
szyjkę podczas usg ponoć bada się dowcipnie... :confused::confused::confused:

w piątek mam badanie u swojego gina to zapytam.

Martikka ja też mam nadżerkę, wiem od pierwszego badania ginekologicznego kiedy miałam 17 lat, ale cytologia zawsze wychodziła mnie dobrze... Leczy się ją po porodzie z tego co wiem.
Gratuluję zdrowej córeczki, cieszę się że wszystko dobrze :tak::tak::tak:

Catedra ja teraz byłam na badaniu prywatnie i nie miałam badanej szyjki - nie ma reguły na to...Ale z Twoimi dolegliwościami i wynikami to musisz mieć kontrolowaną tą szyjkę...
 
Ja jestem ciekawa ile mi lekarz popuści 10.06, bo po tym krwawieniu oprócz zakazu dźwigania, biegania itp, dostaliśmy też zakaz seksienia.

Ja teraz to nawet nie pomyślę o seksieniu - tak mnie przeraziło to łożysko. A wcześniej to ajajajaj, jedno tylko w głowie :-D
 
My też po USG-

Mam tylko paskudną nadżerkę :-(w styczniu zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży wyszła mi III na cytologii, teraz miałam ponowną cytologię- zobaczymy co wyjdzie w badaniu, ale tak gołym okiem to lekarz powiedział, że nie jest ciekawie...:wściekła/y:

;-)).
Co do nadżerki też miałam wieku 18lat miałam 5 lat nadżerke zaszłam w ciąże i uslyszalam że mogę poronić urodziłam a po dwoch latach poszłam na wypalankę i znow zaszłam w ciąże a z tego co wiem po porodzie ona znów się odnawia .Wszystko będzie dobrze niemartw się ja też tak się martwilam lekarz mnie straszył a jak chciałam się za to zabrać to zwlekał
 
Ja wczoraj tez byłam u gina, ale usg nie miałam:-(, czyli nic nowego nie wiem... usg dopiero 1.lipca... buuu... to za 4 tygodnie... rozmawiałam tylko z ginką i jeśli pod koniec ciąży jakiś tam wymiar miednicy nie będzie przekraczac 18 to chyba będę miała planowana cesarkę, ale to jeszcze dużo czasu i na nic sie nie nastawiam...
 
Miałam wczoraj USG szyjki, nie znam się na tych wynikach nabazgrolonych , więc nie wiem gdzie wpisał, ale szyjka długa, ponad 4 cm.
I mamy wpisaną do karty ciąży- CÓRECZKĘ :-):-):-) ).
Też mam ponad 4 cm.
Super:-)

szyjkę podczas usg ponoć bada się dowcipnie... :confused::confused::confused:
Dokładnie.
Ja do tej pory to tylko na fotelu miałam badaną szyjkę a teraz przy usg też mi zbadała. Ale to był pierwszy raz.
 
Mam tylko paskudną nadżerkę :-(w styczniu zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży wyszła mi III na cytologii, teraz miałam ponowną cytologię- zobaczymy co wyjdzie w badaniu, ale tak gołym okiem to lekarz powiedział, że nie jest ciekawie...:wściekła/y:

kochana pilnuj tej nadżerki, bo u mnie od tego się zaczęło, poprzedni gin olał sprawę, nie wyleczył do końca, dodaj to tego wirusa hpv i masz w wieku 21 lat stan przednowotworowy :zawstydzona/y:

pilnuj dokładnie. Wymrażanie nadżerki nie jest bolesne. Niech Ci da skierowanie na kolposkopię bo przy 3ciej grupie powinni Ci zrobić na wszelki wypadek.
 
reklama
Ja już po USG, co do płci to jeszcze nie wiadomo, lekarka szukała jajeczek i nie znalazla, ale powiedziała, ze dzidzia nie chce współpracować, więc jescze się nie napalam:-D
Poza tym wszystko w porządku, łożysko na przedniej ścianie ale nie przodujące, no i dziecko ułożone miednicowo. Jestem ciekawa czy teraz się przekręci czy też ma wszystkich gdzieś jak starszy braciszek:rofl2:
Na następne USG pójdę prywatnie za m-c może już coś będzie widać.
Zdjęcie wkleję w poniedziałek z pracy bo w domu nie mam skanera.
 
Do góry