reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gin, zdjęcia USG, mama w połogu.

reklama
A ja jestem po wizycie jednak zadnych konkterow sie nie dowiedzialam poniewaz mojemu doktorkowi zepdsolo sie usg:confused2: ide w sobote na kolejna wizyte do jego 2 gabinetu:confused2:
ja też żadnych konkretów od lekarza nie mam nigdy zagląda w te USG i mówi że wszystko jest dobrze a jak czytam dziewczyny to dużo wiedzą o dziecku :confused2:przynajmiej dowiedziałam się co u mnie siedzi ale czy to się sprawdzi i nawet nie wiem kiedy będe miala te usg 3D
 
A ja u mojego gina na usg to nie dowiaduję się szczegółów, bo on tak dokładnie nie wymierza, za to na tych genetycznych w 12tc i teraz w 20tc to wszystko bardzo dokładnie radiolog sprawdzała, łącznie z oglądaniem i mierzeniem wszystkich organów, sprawdzaniem przepływów w serduszku i jakiś ech w mózgu.
Teraz to nawet zabawnie było, bo mały nie chciał czegoś pokazać i pani radiolog go wypędzała, żeby zmienił pozycję :sorry:, muszę powiedzieć, że drugi syn też zapowiada się z charakterem, bo się uparł, że nie pokaże się z drugiej strony i dopiero po dłuższej chwili udało się pani doktor go odwrócić tak jak potrzebowała do badania.
 
Znalazłam taki kalkulator ale za chiny nie wiem jak tam zrobić wartość ułamkową (np 3,3cm) może ktoś mi pomoże
Wiek ciąży a wymiary USG (BPD,AC,FL oraz waga płodu) :: MediWeb.pl

A z tego co rozczytałam to mój dzidziuś wczoraj w 20tc+5dni miał większy obwód brzuszka (168mm) wskazujący na 21tc+6dni i wiekszą kość ramieniową (33mm) wskazującą na 21tc +2dni a pozostałe wielkości zbliżone do @ tygodnia ciąży. A wychodzi, że ma dłuższe rączki niż nóżki. Ale jak wpisałam mniej więcej te dane w kalkulator to wychodzi 50 centyl, czyli średniaczek rozmiarowo.
 
U mnie tez baba siedzi (od razu mówiłam ze Zosia będzie to mój kochany łudził się ze Juliusz) ale jakieś 3 tyg temu pani radiolog z 3d stwierdziła za na 70 % babeczka, ale w sobotę potwierdzi się bo idę na usg full wypas tzn ze będzie mierzenie warzenie i inne ciekawostki:tak:
 
Witajcie :)

melduję się posłusznie po echu serce i przepływach DD. P. Doktór powiedziała, że maluch jest zdrów, serce bije jak dzwon i nie mamy się czym martwić.
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
rozwija się pięknie i jest duży... waży już pół kg.... :eek: no i w związku z wykonanymi pomiarami możliwe, że maluszek jest starszy o tydzień niż myślałam pierwotnie...
 
gratuluję chłopców i dziewczynek :) zdjęcia macie ślicznościowe :tak:

przepraszam:-D:-):-D
dziewuchy się poobrażały:-p
ale jak podliczymy procentowo to i tak baby górą:-D:-D:-D
;-) jakieś tam statystyku mówią, że jest 56% dla dziewczyn. więc - matematycznie też powinno być kobitek więcej ;-)
 
Melduje się po wizycie. Niestety nie mam zbyt dobrych wieści, no może poza tym, że mam DZIEWCZYNKĘ :-)
Niestety mam łozysko na przedniej ścianie, przodujące. Lekarz powiedział mi, że mam się tym nie przejmować, że ma to dopiero znaczenie przy porodzie. Jak się nie podniesie, to będzie cesarka. Ja oczywiście wróciłam do domu i dopadłam internetu, aż mi się włosy na głowie zjeżyły :-:)-:)-( Kazał mi się nie przejmować, ale wiecie jak to jest...
 
reklama
Izaa ja też mam na przedniej ścianie, mojej koleżance się w 32tc podniosło z przodowania więc ma jeszcze dużo czasu na podniesienie a jak dotąd nie plamiłaś ani nie krwawiłaś tzn. że nie ma dużego ryzyka, tylko uważaj na upadki. Ja też się naczytałam o tym przez ostatnie tygodnie, zwłaszcza, że mi się odklejało.
 
Do góry