reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gin, zdjęcia USG, mama w połogu.

Tak szczerze powiedziawszy nie zastanawialam sie, myslalam ze do tego sluzy to forum i ze forumowiczki potrafia wyluzowac ale widze ze panuja jakies zasady o ktorych najwidoczniej nie mialam pojecia. Nie pisalam w jednym z egzystujacych watkow bo w wiekszosci maja one juz po kilkadziesiat stron, myslalam ze tak bedzie latwiej i nie uwazam tez zeby bylo to zasmiecanie forum , ale widac sie mylilam.
 
reklama
Witam pazdziernikowe brzuszki:) ja dzis bylam u gin mala wazy 2300 i jest ulozona glowka do gory pupka na dol :szok: zaa 2 tygodnie zas usg jak sie nie obroci to za 3 tygodnie cc

Mała ma jeszcze czas, żeby się odwrócić. Także spokojnie. Moja cały czas się kręci. To ma czkawkę bardzo niziutko, to na górze, albo po lewej... hmmm tylko po prawej stronie nie miała :-p

Cześć dziewczyny, ja też jestem po wizycie. I na szczęście wszystko dobrze.

Super wieści :-)
 
a ja dziś odebrałam wyniki krwi i moczu. wszystko w miarę ok, 3 parametry na pograniczu, i glukoza po godzinie - norma poniżej 140 a ja mam 150. dziś idę do gina, więc zobaczymy, co powie.
 
tylko mnie jedno zastanawia jak lekarz nie da mi L4 a będe ciązęe 2tygodnie przenoszę to mi się liczy chyba jkuż macierzyński ? a ja tak niechce bo wole te dwa tygodnie spędzić z dzieckiem a nie bez ! i tego właśnie nie rozumiem !!chyba że mój lekarz to trąba

czytałam trochę o tym i zgodnie z prawem lekarz powinien wystawić zwolnienie do porodu (a nie do przewidywanego terminu). Więc nawet jak przenosisz 2 tyg to powinien dawać zwolnienie, a nie wysyłać na macierzyński. Jednak niektórzy lekarze boją się zusu i wcześniej kierują na macierzyński. Nie musisz się na to godzić, a jak mimo wszystko nie będzie chciał wystawić zwolnienia to najlepiej udać się do rodzinnego.

Ja dzisisaj tez byłam na wizycie. Rozmawiałam z lekarzem na temat znieczulenia i jestem trochę załamana. Okazuje się że u nas w szpitalu nie dają znieczulenia zewnatrzoponowego nawet za odpłatnością.:no: Polecił mi inny szpital ale jest 50 km od mojej miejscowości i nie bardzo mi sie usmiecha jechac taki kawał ze skurczami. Poza tym nie będzie tam mojego lekarza i sama nie wiem co mam robic. Muszę szybko podjąc decyzję bo trzeba się umówic wcześniej na znieczulenie.

Badania na paciorkowca miałam robione już 2 tyg. temu. Wynik wyszedł pozytywny więc przed porodem bedę miała podawany antybiotyk:tak:
Poza tym z dzidzia wszystko dobrze i do porodu jeszcze sie nie śpieszy.:tak::-)

Wiola znam ten ból. Wczoraj w szkole rodzenia dowiedziałam się że znieczulenie zewnątrz oponowe w moim szpitalu to taka fikcja.A do cholery tak się chwalili na stronie rodzić po ludzku że jest darmowe :wściekła/y: Pani położna ze spokojem powiedziała że praktycznie nikomu go nie dają bo w szpitalu jest jeden anestezjolog i on w sumie obsługuje chirurgię. Oni niby dają jakieś znieczulenia, ale jak nie zzo to co apap mi dadzą????? No wkurzyli mnie strasznie, bo ten szpital wybrałam m.in ze względu na to znieczulenie. Fakt że może zdąrzyła bym jechać do szpitala w Olsztynie, ale już nastawiłam się że tu będę rodzić.
 
a dziewczyny tak po za tym nie dostałam od ginna skierowania na żadne badania !!chyba będe musiała na własny rachunek zrobić
 
Justyna ależ my jestesmy wyluzowane:rofl2:, a zasady panują zarówno tu jak i na każdym innym forum, a wątki mają czemus służyć... dlatego ten przenoszę do "wizyt u gina" i absolutnie nikt się nie czepia, a link który podała Amelkowa chyba warto przeczytać:tak:
 
reklama
My tez po wizycie... dzidzia lezy główką w dół, oczywiście pokazac się znowu nie chiała, no i znowu przypuszczenia pani doktor, że to dziewczynka, więc tego się trzymam... podobno nie powinna przekroczyć przy porodzie 3,5kg, jak dla mnie git:tak:... łożysko już nie jest przodujące... tylko to chyba było ostatnie usg:-(... teraz dostałam skierowanie na HBS ... za 2 tygodnie nast. wizyta i wtedy pobiorą mi wymaz, a badanie krwi i moczu na początku października...

I mam pytanko: czy Wam tez te wymazy pobierają/pobiorą i z pochwy i z odbytu?
 
Do góry