reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i zalecenia pediatry

Aniela, Wojtuś też koślawi stopy, lewą szczególnie:-(
Nam też pediatra kazała się wstrzymać z ortopedą, ale ja w czwartek idę na wizytę, bo mi to jednak spokoju nie daje. Wolę niech lekarz zobaczy i zadecyduje co dalej.
A co do butów, to Wojtek odkąd tylko zaczął chodzić miał zawsze usztywniane gdzie trzeba, wiązane, profilowane i wysokie, bo moja teściowa ma na tym punkcie hopla.
No i co z tego, kupa, miało nie być koślawców a są, choć tak bardzo o to dbaliśmy:wściekła/y::-(
 
reklama
Agik ja też już myślałam żeby pójść do ortopedy, ale z drugiej strony nie chcę z Zu tak latać po tych lekarzach... Tu dermatolog, zaraz alergolog, dwa bilansy, no będzie dziewczyna zestresowana. I chyba na chwile jej odpuszcze.
Koniecznie dajcie znać czy ortopeda coś zaradzi...:tak:
 
anielap daj Zu odsapnąć ale jednak potem wybierz się do ortopedy - byle dobrego :tak: Jednak pediatrzy nie są omnibusami i lepiej zaufać specjaliście :sorry2:
agik jakby tak profilaktyką dało się wszystko załatwić... :baffled: Przykro, że tak wyszło, choc uwazaliście :sorry2:
 
Odświeżam....​


Bilans zrobiony, waga i wzrost już pisałam w innym wątku.
Ale .... te koślawe nogi mnie zwaliły z nóg.... I kolana i stopy... Zalecenia na razie mamy takie, żeby jak najwięcej chodzić na boso i cos tam sobie ćwiczyć. Powiedziała, że z ortopedą na razie mozemy się wstrzymac, bo Zu ma jeszcze czas na poprawę tego...

Aha... i buty, koniecznie ze sztywną piętką...:-(​

anielap a mówiła Wam pediatra, żeby Zu siedziała po turecku a nie na pupie z nogami podgietymi po bokach ( nie wiem czy jasno opisałam:sorry2:).

To dość ważne ćwiczenie.
 
anielap a mówiła Wam pediatra, żeby Zu siedziała po turecku a nie na pupie z nogami podgietymi po bokach ( nie wiem czy jasno opisałam:sorry2:).

To dość ważne ćwiczenie.
Nam też ortopeda o tym mówił a najlepiej gdy dziecko siedzi z nogami wyprostowanymi do przodu i tez zalecił butki ze sztywna piętką i kapcie "woźnej":tak:. A i mówił tez że na razie jest za wczesnie by stwierdzić jakies nieprawidłowości (byliśmy w lutym) bo to wszystko jest jeszcze w fazie wzrostu:tak:.
 
Dzięki dziewczyny za wskazówki i słowa otuchy. Baczniej będę się teraz przyglądać tym koślawym nóżkom. No i może uda się coś poćwiczyć...​
 
Dziewczyny, nie macie się chyba co za mocno przejmować.:tak: Wszystko jest jeszcze na tyle "miękkie" że da się wyprostować. Weronika też miała koślawe kolana i właśnie ortopeda kazała Jej jak najczęściej siadać po turecku lub robić kolanami "motylka". Nie wiem czy wiecie o co chodzi - dziecko siada na podłodze i nogi układa trochę tak jak po turecku, tylko że nie jedna na drugą, a tak żeby stopy się stykały razem. I potem macha kolankami tak żeby dotykać kolankami do podłoża. Nie wiem natomiast jak to jest z koślawymi stopami.:sorry2:Kurcze, zaczynam się zastanawiać, bo nam na bilansie dwulatka pani doktor nic nie powiedziała, a patrzyła jak Magda chodzi. Czyżby to znaczyło że wszystko ok???? :dry:
 
Dzagud no skoro doktorka patrzyła jak Magda chodzi to napewno żeby zwrócić uwagę czy wszystko jest prawidłowo. Więc jeśli żadnych uwag nie miała to napewno jest ok:tak:
Próbowałyśmy dziś z Zu siadać po turecku... Ubaw miałyśmy po pachy, bo się dziewczyna kiwała i przewracała:-D
 
agik dowiedziałam się - poślizg to atecortin - taka substancja do oczu i uszy (ze sterydem - czyli nie używać dłużej niż 7 dni). Synkowi koleżanki pomogło już po 1 dniu, ale stosowali jeszcze 4. Teraz nadal cwiczą, już ze zwykłą oliwką. Mam nadzieję, że Wojciowi pomoże :tak:
 
reklama
Esia, Agik-przepraszam ze sie wtracam, nie wiem dokladnie o czym piszecie ale Atecortin jest przeciwskazany u dzieci do 12 roku zycia! Ma on steryd-hydrokortyzon przeciwzapalny ale tez tetracykline-to wlasnie ona jest przeciwskazana u takich malych dzieci. Tetracykliny moga niszczyc tkanki bogate w wapn jak kosci i zeby.
 
Do góry