reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D

Ja wale witaminy D nie podaje nikt mi nic nie mowil ze trzeba:confused::confused::confused:na co ta witamina dziala moj zidzius ma 7 miesieciy i tylko a b c takie najzwyklejze mu podaje od miesiaca:tak::tak::tak:
 
reklama
Trudno skonfrontować zalecenia lekarza czytając internet. Sam już nie wiem, staram się mysleć, że lekarz wie co robi. Jednak trudno nie martwić się czytając, że lepiej mało D niż przedawkować.
 
ja tez nie wiem co z ta witaminka robic... Mieszkam w Szkocji i health visitor powiedziala mi ze mam jej nie podawac, bo tutaj nikt tego nie robi. Ja jednak nadal mam watpliwosci... Podaje malej witaminke d ale tylko 2 razy w tygodniu (czasami tylko raz, bo zapominam:)). Pozatym karmie piersia i biore sama witaminki w ktorych jest d.
 
Ostatnia edycja:
Moja Oliwia ma 3 miesiace i jest niestety tylko na mleku modyfikowanym, ktore zawiera w swoim skladzie witamine D3 i mam zalecone od pediatry co drugi dzien 1 krople - Devikap.
 
Czyli co lekarz to inaczej. W mleku mod. już jest vit. D, a 1 kropla vigantolu to podobno 500jednostek, przy czym dziecko powinno dostać ok. 400 (tak czytalem), a więc dawka dodatkowej vit. D powinna vbyć przy karmieniu sztucznym indywidualnie dobierana, a tu jak widzę lekarze jak komu się podoba.
 
reklama
Do góry