reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D

Jesli dziecko jest na butelce to nie ma potrzeby podawania witaminy D3 ,ja bylam ostatnio w polsce u pediatry i powiedziala ze juz jej nie zalecaja bo teraz jest wystarczajaca ilosc w mleku modyfikowanym. Oczywiscie co innego jesli dzidzia jest na cycu wtedy chyba powinno sie podawac
 
reklama
co do witaminy D3 to akurat wiekszosc jest zgodna...ze nalezy podawac aby dziecko nie mialo krzywicy...a od poszczegolnych przypadkow zalezy czy dziecko nie powinno jej wcale czy powinno wiecej niz 1 krople...w toku podawania to wychodzi....nie wiem anineczka po co sie tak "rzucasz" na..widac swieza, mloda, wrazliwa mame :)
Nie wiem może po to,że czasem lekarze są nadto wrażliwi? Zwłaszcza w Polszy?
A moze dlatego,że sama jestem z Wysp i moje dzieci nie potrzebowały wit.d3.Ale zawsze będzie różnica między Wyspami i Polską i zawsze te mamy w polsce będą namawiały do podawania bo lekarz "tak kazał" a tymi co są na wyspach i lekarz "tak nie kazał":dry:
Ciul go wie.
Dziewczyna zrobiła raban i wielkie halo a chyba to jest w sumieniu matki i miejsca zamieszkania czy poda tą witaminę czy nie.
Jakoś nie zauważyłam dzieci skrzywionych w Irlandii lub Anglii :no:
 
Ostatnia edycja:
Jesli dziecko jest na butelce to nie ma potrzeby podawania witaminy D3 ,ja bylam ostatnio w polsce u pediatry i powiedziala ze juz jej nie zalecaja bo teraz jest wystarczajaca ilosc w mleku modyfikowanym. Oczywiscie co innego jesli dzidzia jest na cycu wtedy chyba powinno sie podawac
Tak tu się zgodzę :tak:
Ale jeśli dziewczyna ma takie znajomości przez mamę to powinna wiedziec od początku ciąży;-)
Podawanie wit.D3 zawsze będzie kontrowersyjne,ale nie uważam,że trzeba robic z tego tak wielkie HALLO!!
A jako mod. powiem tyle! Obowiązkiem forumowicza jest by najpierw wpisac w wyszukiwarkę dane hasło i wyskoczy kilka wątków na ten temat ;-) Bo wiem,ze nie raz jest pisane o tym ;-)
 
anineczka co do lekarzy masz racje...ostatnio nawet zauwzylam ze jak z dzieckiem cokolwiek jest nie tak to zaraz mowia ze alergia :/
nie wiem kto ma racje odnosnie witaminy d, natomiast mysle ze klimat tez ma duze znaczenie w tym czy dzieci powinny czy tez nie...trzeba by bylo poprostu poszukac informacji ile dzieci na wyspach ma krzywice i porownac z ta iloscia w polsce to moze by jakas odpowiedzia bylo ;)
ja podaje witamine d, moze nie tak kurczowo codziennie ale staram sie pamietac hehe
 
anineczka co do lekarzy masz racje...ostatnio nawet zauwzylam ze jak z dzieckiem cokolwiek jest nie tak to zaraz mowia ze alergia :/
nie wiem kto ma racje odnosnie witaminy d, natomiast mysle ze klimat tez ma duze znaczenie w tym czy dzieci powinny czy tez nie...trzeba by bylo poprostu poszukac informacji ile dzieci na wyspach ma krzywice i porownac z ta iloscia w polsce to moze by jakas odpowiedzia bylo ;)
ja podaje witamine d, moze nie tak kurczowo codziennie ale staram sie pamietac hehe
No i chwała,bo w małej ilości nie zaszkodzi,ale już z nadmiarem może byc nie dobrze.
No i klimat ma duże znaczenie,ale nie wierze,że w Anglii nie ma słońca.To prwada,że lato zaczyna się szybciej,ale to nie jest "kraina deszczowców" .
Lato zaczyna się szybciej i kończy szybciej niż w Pl,ale jest!!!
Uwierzcie mi,że jest!!! i są promienie słoneczne na które można wystawiac dziecko.
Moje dziecie nie ma często czapeczki gdy idziemy na dwór,czasem nie do pomyślenia dla rodzica w Pl,a dla mnie jak najbardziej.
Ale to właśnie chodzi o wychowanie w danym kraju.I ten kto mieszka w PL nigdy tego nie zrozumie.A ta mama co mieszka w Irlandii ,Anglii od miesiąca,dwóch i dopiero co urodził dziecko sporo się musi nauczyc....

Poczytajcie o nadmiarze witaminy D3,a większośc mam podaje witaminy na oko,na widzi mi się.Bez konsultacji z lekarzem zapodają 2-3 krople choc wystaczy tylko jedna albo wcale.
Tutaj wypowiedz kogoś:
Przyczyna opisanych dolegliwości może być nadmiar witaminy d3 w diecie.(Chodzi o bóle brzuszka.Otóż Pani pediatra po ukończeniu przez małą 3 tyg. zapisała vigantol i po badaniu dziecka na tzw "oko" kazała przyjmować dwa razy dziennie po dwie krople!) Zgodnie
z zaleceniem niemowlętom donoszonym podaję się od 3 tyg życia 400j.m. Vit D3.
Tyle zawiera 1 kropla Vit D3,w Vigantolu jest jej 600j.m. Wszystkie mleka
modyfikowane są wzbogacone w tą witaminę i w 1litrze mleka jest 400 j.m. Jeśli
dziecko wypija prawidłową ilość mleka to nie ma potrzeby dodatkowej
suplementacji vit d3,
jeśli natomiast zjada niewystarczającą ilość mieszanki to
lekarz pediatra zaleca dodatkowo 1 kroplę codziennie lub co drugi dzień.

No i tak ja będę sobie a inne mamy sobie....ale chodzi mi o to,że napisała to dziewczyna z UK i powinna się wypowiadac na wątku Mam z Uk a nie mam z Poski.
Bo rózńice w medycynie i kulturowe zawsze się będą gryzły!!!



Dlatego mi chodzi o to by nie siac takiej sensacji!!!!
Gdyby napisane było pytanie a nie wielka Uwaga to innaczej bym zareagowała,ot tyle!
 
Ostatnia edycja:
tak, tez sie zgadzam z tym ze jesli dziecko pije mleko modyfikowane w odpowiednije ilosci to nie ma potrzeby vit d podawac...

jartynka to pewnie mama ci powiedziala ze teraz wedlug nowych zalecen lekarzy witamine d nalezy podawac do 3 roku zycia a idealem byloby jakby do 18 przyjmowaly? :)
 
Moja chrześnica miała kolki po witaminie D. Lekarz stwierdził, że lepiej nie podawać witaminy. Mała jakoś żyje jest zdrowa,a cały czas była na cycu. Ja małej podaje choć nie zawsze bo czasem mi wyleci z głowy
 
witam:happy2:
mój antoś ma 6 m-cy jest dzieckiem butelkowym i na ostatnim szczepieniu pani pediatra powiedziała mi że jest słoneczna pogoda jest na mleku modyfikowanym więc witaminy D3 czy też wigantolu mam już zdecydowanie nie podawać bo mogę bardziej zaszkodzić jak pomóc:tak:
 
reklama
Tak to prawda zaczyna się robic ciepło i dziecko edąc na podwórku czerpie witaminę D i dlatego nie musisz już podawać maleństwu jej,pozdrawiam Agnieszka-mama 22 miesiecznej Roksanki
 
Do góry