reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

witamina D

To zależy ile ci przepisał lekarz i czego używasz. Vita K - ampułki to wystarczy rano raz, witamina K w słoiczku to 2 razy po pare kropli (nie wiem ile bo używałam ampułek) rano i wieczorem. Cena jest podobna a ampułki się lepiej stosuje bo tylko raz. Witamine D używam od 8 tygodnia do teraz po jednej kropli rano. Ale to zależy ile kropli zapeci lekarz.
 
reklama
witamine K to się nie wypowiem, bo bardzo krótko dawałam, ze względu na kolki, ale D3 raczej podaje się w trakcie jedzenie lub przed, tak żeby dziecko popiło:)
 
Przyponiała sobie o tym, że jeżeli dokarmiasz dziecko mlekiem mod to nie trzeba podawać witamiany K bo on jest już w tym mleku. Jeżeli jest to 1 butelka na tydzień to trzeba podać tą witaminke a jeżeli jedna na dzień to nie
 
Niekoniecznie z ta wit K.... ja podczas kryzysu laktacyjnego raz dziennie dokarmialam malego modyfikowanym a mimo to mialam podawac witamine K i D3 normalnie, bo w modyfikowanym jest tego bardzo malo :tak:

Witaminy zawsze podaje przed jedzeniem, a jesli podajesz dziecku butelke raz dziennie to mozesz mu zakroplic np witK do tej butelki - tylko upeewnij sie ze dziecko wszystko wypije!
 
no ale to tylko dokarmialas małego, generalnie karmilas cyckiem, a witK podaje sie wyłacznie wtedy jak wlasnie karmisz piersia, gdy karmisz wylacznie modyfikowanym to nie ma takiej potrzeby.
Ja mojej witaminy podaje przed jedzeniem wieczorem. Witamine K juz skonczyłysmy, zostala nam tylko D.
 
Na witaminie D jest napisane, że podawać w niewielkiej ilości płynu i uważać na przedawkowanie, więc nie prosto do buzi, a K mam w tych ampułkach. Ja robię to tak, że biorę troszkę mojego mleczka na łyżeczkę, do tego wkraplam te witaminy, hop małemu do buzi i potem karmię.
 
Ostatnia edycja:
witaminkę K podawaliśmy do 3 miesiąca :tak: witaminkę D najpierw podawaliśmy raz dziennie, potem co drugi dzień a teraz wcale - zalecenie pediatry :tak: nasza córcia ma malutkie ciemiączko, a witaminkę D łapie póki co ze słoneczka i ma to je na razie wystarczyć ;-)
 
Ale apel :szok::szok:
A co jeśli nie podam tej witaminy?
Moje dziecko będzie chore umysłowo lub koślawe?
Lekko przesadzasz z tym apelem :-p
Czy Twoje dziecko odczuwa braki tej witaminy?
Czasem mam wrażenie,że matki z lekkością przyjmują to co im powie lekarz..
a lekarz lekarzowi nie równy....
 
reklama
co do witaminy D3 to akurat wiekszosc jest zgodna...ze nalezy podawac aby dziecko nie mialo krzywicy...a od poszczegolnych przypadkow zalezy czy dziecko nie powinno jej wcale czy powinno wiecej niz 1 krople...w toku podawania to wychodzi....nie wiem anineczka po co sie tak "rzucasz" na..widac swieza, mloda, wrazliwa mame :)
 
Do góry