reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

Nie mam pojęcia 3 lata wiem że mam a ile przed 🤷 w prawdzie nie mam typu 16 i 18 tylko te pochodne ale jest. Przepisują na to leki z reguły po kilku miesiącach wirus sam się potrafi wyciszyć. Pytanie jest tylko czy masz partnera z którym współżyjesz regularnie czy jesteś sama. Bo jeżeli masz kogoś to prawdopodobnie ta osoba też ma wirusa i w ten sposób zakażacie się oboje jeśli u któregoś z was on się wyciszył. Prezerwatywy nie chronią przed wirusem.
Nie mam. Od kilku lat jestem sama :/ na facetow od paru lat mi się nie chce nawet patrzeć 🤮
 
reklama
Nie mam. Od kilku lat jestem sama :/ na facetow od paru lat mi się nie chce nawet patrzeć 🤮
W takim razie trochę łatwiej jest stosować leczenie jak się nie współżyje. Poproś lekarza o jakiejś leki. Koleżanka przyjmowała propolis dopochwowo i jadła łyżeczkę pyłku pszczelego z witaminą D na wzmocnienie. Jej się udało że w tej chwili wirus jest nieaktywny.
 
Nie smuć się nie musi być źle stres też wcale nie jest dobry. Wie, że łatwo się mówi ale trzeba mieć nadzieję. A co do propolisu to stosowała kropelki a nie dopochwowo źle napisałam
 
Mam męża, który nigdy się nie badał i nie chodził do urologa. Od kiedy wie, że ja mam HPV 16 to się boi o swoje zdrowie. Czy wiecie jaki test HPV powinien zrobić w tej sytuacji? Czy można samodzielnie go wykonać? Nie boję się już konizacji szyjki, tym bardziej, że mam dziecko i więcej nie planowałam. Obawiam się, że mogłam zarazić męża i teraz będzie cierpiał 😪
 
reklama
Mam męża, który nigdy się nie badał i nie chodził do urologa. Od kiedy wie, że ja mam HPV 16 to się boi o swoje zdrowie. Czy wiecie jaki test HPV powinien zrobić w tej sytuacji? Czy można samodzielnie go wykonać? Nie boję się już konizacji szyjki, tym bardziej, że mam dziecko i więcej nie planowałam. Obawiam się, że mogłam zarazić męża i teraz będzie cierpiał 😪
Nie powinnaś się obwiniać równie dobrze to on mógł zarazić Ciebie. Prawda jest taka że HPV można złapać nawet w toalecie publicznej w jakimś barze itd... można wykonać wymaz z cewki moczowej ale nie wiem jak to wygląda jeżeli chodzi o prywatne badanie musiałabyś się zapytać w jakimś laboratorium. Może ci się wybrać do urologa albo do zakaźnika.
 
Do góry