reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

O to mi właśnie chodzi! :) Można to wykryć wcześniej i trzeba się badać! Jak ktoś się nie bada to niestety skutki bywają różne. Właśnie jak to jest z piersiami? Jestem młoda a ginekolog ostatnio mi powiedziała, ze pierwsze badanie mogę wykonać jak będę miała 30 lat. A teraz nie ma po co.. I czy raka piersi można tez tak wychwycić jak szyjki macicy? Wiecie coś na ten temat? Wiem, se się robi badania okresowe, ale nie wiem czy tu tez jest taka skutecznosc..
Tez w sumie nigdy nie robiłam usg piersi. Ktoś coś wie ?
 
reklama
O to mi właśnie chodzi! :) Można to wykryć wcześniej i trzeba się badać! Jak ktoś się nie bada to niestety skutki bywają różne. Właśnie jak to jest z piersiami? Jestem młoda a ginekolog ostatnio mi powiedziała, ze pierwsze badanie mogę wykonać jak będę miała 30 lat. A teraz nie ma po co.. I czy raka piersi można tez tak wychwycić jak szyjki macicy? Wiecie coś na ten temat? Wiem, se się robi badania okresowe, ale nie wiem czy tu tez jest taka skutecznosc..
Hmmm ja znam z innej gr dziewczynę po raku piersi w wieku 26 lat. Podobno rozwinął się u niej bardzo szybko. Chyba podawała ramę czasową pół roku. Nie jestem pewna.
A USG piersi mój gin na NFZ zlecił mi w wieku 25 lat co 2 lata po 30 co roku. Jak ktoś ma obciążenia rodzinne to co pół.
 
O ile nie znam nikogo po raku szyjki tak znam sporo babek po rakach piersi. Jakaś plaga. Wszystkie żyją. Powiedzmy że większa połowa po mastektomii mniejsze pół zachowała pierś. W sumie nigdy nie pytałam jak to u nich się zaczęło. Zwykle mówili że albo nic nie czuły albo pierś bolala jak na okres i poszły się zbadać dopiero bo ktoś je postraszył i no niestety. Wydaje mi się że cycki są bardziej nieprzewidywalne.
 
O ile nie znam nikogo po raku szyjki tak znam sporo babek po rakach piersi. Jakaś plaga. Wszystkie żyją. Powiedzmy że większa połowa po mastektomii mniejsze pół zachowała pierś. W sumie nigdy nie pytałam jak to u nich się zaczęło. Zwykle mówili że albo nic nie czuły albo pierś bolala jak na okres i poszły się zbadać dopiero bo ktoś je postraszył i no niestety. Wydaje mi się że cycki są bardziej nieprzewidywalne.
Czyli kolejne badanie mnie czeka ‼️ nigdy nie robiłam, ostatnio w czerwcu moja ginekolog sprawdzała ręcznie ale nic po za tym.
 
Chora hpv, najpierw załatw jedno, bo się zmęczysz badaniami. Co do mięśniaków i okresów, to ja miałam potok 😀 po usunięciu mięśniaka jak ręka odjął. Mam chyba normalne krwawienia, a był czas ze się lało. Zabieg krótki, szpital jednego dnia. Polecam! To wszystko niby krótkie zabiegi, ale ja już tam byłam tak często, ze mnie się odechciewa na sama mysl. Ja poważnie myśle,ze genetycznie jestem zaburzona w sprawach kobiecych, za dużo tego. No ale, nic nie poradzimy. Jeden ma problemy z gardłem a drugi ginekologiczne. Jakoś damy rade.
 
Chora hpv, najpierw załatw jedno, bo się zmęczysz badaniami. Co do mięśniaków i okresów, to ja miałam potok 😀 po usunięciu mięśniaka jak ręka odjął. Mam chyba normalne krwawienia, a był czas ze się lało. Zabieg krótki, szpital jednego dnia. Polecam! To wszystko niby krótkie zabiegi, ale ja już tam byłam tak często, ze mnie się odechciewa na sama mysl. Ja poważnie myśle,ze genetycznie jestem zaburzona w sprawach kobiecych, za dużo tego. No ale, nic nie poradzimy. Jeden ma problemy z gardłem a drugi ginekologiczne. Jakoś damy rade.
powiem szczerze ze jeżeli chodzi o mnie to już sobie tak wkręcam ze brak słów 😱 wszystko mnie boli zaraz już coś czuje 😱 najchętniej to w jeden dzień przebadalabym całe ciało pod każdym względem 😱 straszne są te choroby i co człowiek musi przejść 🥺 tez dużo przeszłaś 🥺podziwiam
 
powiem szczerze ze jeżeli chodzi o mnie to już sobie tak wkręcam ze brak słów 😱 wszystko mnie boli zaraz już coś czuje 😱 najchętniej to w jeden dzień przebadalabym całe ciało pod każdym względem 😱 straszne są te choroby i co człowiek musi przejść 🥺 tez dużo przeszłaś 🥺podziwiam
Badania rób na spokojnie, bo ja przez swoje HPV wpadłam w szał i chciałam wszystko robić od razu, a robiłam prywatnie i przez 3 miesiące po 1500 zł zostawiałam u lekarza, a to było dawno temu i przed inflacją podczas pandemii. Przebadałam wszystkie znamiona, zęby krtań i dupę. Później doszłam do wniosku, że człowiek i tak wszystkiego nie przewidzi i nie będę latać po wszystkich lekarzach. Może za rok profilaktycznie zbadam swój żołądek czy nie mam jakichś wrzodów kamieni na woreczku. Około 40 lat zrobię sobie kolonoskopię ze względu na to właśnie, że ta ciotka co miała raka szyjki macicy umarła później na raka jelita grubego i choć proktolog mówił mi, żebym na to nie patrzyła, bo to nie w linii prostej to mojej babce też się robią polipy w jelicie. Więc nigdy nie wiadomo. Swoją drogą babka ma 80 lat i okaz zdrowia. Po prostu tak zalecam z takich najważniejszych badań dla kobiet morfologia mocz cytologia cycki i tarczyca. Ja na przykład pierwszy raz w życiu będę badała tarczycę poza TSH, bo zawsze wyniki mi wychodziły bardzo dobre.
 
Chora hpv, najpierw załatw jedno, bo się zmęczysz badaniami. Co do mięśniaków i okresów, to ja miałam potok 😀 po usunięciu mięśniaka jak ręka odjął. Mam chyba normalne krwawienia, a był czas ze się lało. Zabieg krótki, szpital jednego dnia. Polecam! To wszystko niby krótkie zabiegi, ale ja już tam byłam tak często, ze mnie się odechciewa na sama mysl. Ja poważnie myśle,ze genetycznie jestem zaburzona w sprawach kobiecych, za dużo tego. No ale, nic nie poradzimy. Jeden ma problemy z gardłem a drugi ginekologiczne. Jakoś damy rade.
Zobaczę, co mi ten mój ginekolog powie za pół roku, bo szczerze mówiąc, to nie mam zbyt dużego doświadczenia z mięśniakami, a mam dodatkowo w tyłozgięcie macicy i faktycznie ten okres Nie dość, że się mi spóźnił, to skrzepy ze mnie schodzą długie jak makarony i normalnie szerokie jak kciuk jakbym coś miała zaraz urodzić. Czuję się, jakbym nie miała kontroli nad pęcherzem, jakbym zaraz miała się zesikać... chlup i już wiem, że podpaska jest pełna. Chociaż ja zawsze miałam obfite miesiączki i ze skrzepami, ale tato jest jakieś combo. Całe życie brała antykoncepcję i nie miałam takich numerów, chociaż może to po prostu przychodzi z wiekiem.
 
Tu mam liste badań kobitki jakie powinnyśmy robić. Ja i tak sporo omykam. Płuca to ja badałam XD ehmmmm XD w 2014 XD???
BADANIA DLA KOBIET
Warto raz w roku wykonać badania krwi:
  • morfologię z OB
  • próby wątrobowe
  • mocznik
  • kreatyninę
  • GFR
  • glukozę
  • lipidogram
  • TSH i hormony tarczycy

Ponadto zalecane jest wykonanie badania ogólnego moczu, badania kału na pasożyty, cytologii, USG jamy brzusznej, USG piersi. Warto ponadto pamiętać o regularnym kontrolowaniu ciśnienia krwi, masy ciała, a także wykonywaniu samobadania piersi.
Raz na pół roku warto odwiedzić gabinet stomatologa.
Raz na dwa lata zalecane jest wykonanie badania RTG płuc.
 
reklama
Zobaczę, co mi ten mój ginekolog powie za pół roku, bo szczerze mówiąc, to nie mam zbyt dużego doświadczenia z mięśniakami, a mam dodatkowo w tyłozgięcie macicy i faktycznie ten okres Nie dość, że się mi spóźnił, to skrzepy ze mnie schodzą długie jak makarony i normalnie szerokie jak kciuk jakbym coś miała zaraz urodzić. Czuję się, jakbym nie miała kontroli nad pęcherzem, jakbym zaraz miała się zesikać... chlup i już wiem, że podpaska jest pełna. Chociaż ja zawsze miałam obfite miesiączki i ze skrzepami, ale tato jest jakieś combo. Całe życie brała antykoncepcję i nie miałam takich numerów, chociaż może to po prostu przychodzi z wiekiem.
Wiesz co, to tez zależy gdzie jest mięśniak. Bo u mnie był w środku, wiec dostali się w trakcie histeroskopii. Ze mną leżała babka, która usunięcie 1 mięśniaka miała podzielone na 3 zabiegi, z tego co pamietam,ze był duży i jakoś dziwnie położony, ale powiedziała,ze ona sobie już w kalendarz co 2 miesiące wpisała zabieg 😀
 
Do góry