reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

To super ! Organizm zwalczył wirusa i powinnaś się cieszyć ! ❤️❤️

Cześć dziewczyny. Może któraś z Was drążyła temat HPV i może mi odpowiedzieć ...
Cytologia w ub roku OK. Cytologia dziś wykazała zmiany związane z HPV i CIN1. Testu na HPV nie robiłam. Z innych powodów czekam na histeroskopoię w grudniu.
Moje pytanie o wirus HPV. Doczytałam że organizm może sam zwalczyć do 2 lat (możemy wielokrotnie się zarazić w ciągu życia).
Jak jest z utajonym HPV - ile można go nosić w sobie nie wiedząc o tym ?
Cytologie były OK, ale to chyba nie jest zadna gwarancja, ze nie było go wcześniej. Prze 5 lat byłam sama, teraz od 7 miesięcy spotykam się z kimś i mam mętlik w głowie. Wiem, że nie da się ustalić na 100 % sposobu zakażenia (jest jeszcze fryzjer :) i igła w laboratorium ? reszta wykluczona) , ale męczy mnie to .... Zastanawiam się nad tym utajonym HPV bo 4 lata temu miałam kurzajki na podeszwie stopy. Wymrożone bez nawrotu ...
 
reklama
Tez miałam kurzajke i opryszczke na ustach .
Po płynnej cytologi z typowaniem hpv nic nie wykazało.
Wiec to inny typ hpv
Powinnaś zrobić cytologię plynna z typowaniem hpv .
Wtedy pelen obraz masz
 
Cześć dziewczyny. Może któraś z Was drążyła temat HPV i może mi odpowiedzieć ...
Cytologia w ub roku OK. Cytologia dziś wykazała zmiany związane z HPV i CIN1. Testu na HPV nie robiłam. Z innych powodów czekam na histeroskopoię w grudniu.
Moje pytanie o wirus HPV. Doczytałam że organizm może sam zwalczyć do 2 lat (możemy wielokrotnie się zarazić w ciągu życia).
Jak jest z utajonym HPV - ile można go nosić w sobie nie wiedząc o tym ?
Cytologie były OK, ale to chyba nie jest zadna gwarancja, ze nie było go wcześniej. Prze 5 lat byłam sama, teraz od 7 miesięcy spotykam się z kimś i mam mętlik w głowie. Wiem, że nie da się ustalić na 100 % sposobu zakażenia (jest jeszcze fryzjer :) i igła w laboratorium ? reszta wykluczona) , ale męczy mnie to .... Zastanawiam się nad tym utajonym HPV bo 4 lata temu miałam kurzajki na podeszwie stopy. Wymrożone bez nawrotu ...
Utajona infekcja według tego co wyczytałam na anglojęzycznych stronach może trwać nawet I 20 lat. Wystarczy osłabienie organizmu i wirus się reaktywuje. Może się też aktywować u partnera i wtedy ty się zarażasz po raz pierwszy pomimo, że jesteście razem od lat. Ten wirus nie jest prosty. Podobno kurzajka to inny typ, nie atakuje szyjki macicy, choć u mnie przed pojawieniem się koilocytów, córka miała kurzajka podeszwy stóp, gdzieś na basenie złapała, i dermatolog kazała mi bardzo uważać bo mega zaraźliwe. Nie miałam kurzajek, natomiast z wycinków wyszły koilocyty. Na chwilę obecną jestem zdrowa, wirus sobie poszedł jeśli był, bo testy wyszły negatywne. Nie zadręczaj się szukaniem źródła zakażenia, bo go nie znajdziesz a tylko sobie zrobisz mętlik w głowie.
 
Do góry