reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Gosiu właśnie Szymek marudził od 18 do 20...i o 20 na butli padł i śpi.
Tylko że u nas zmiana czasu nie miała żadnego znaczenia bo różnie kładę Szymka spać, raz zaśnie o 20 a innym razem o 22. Generalnie jak zje w ciągu dnia co miał zjeść to zasypia a że nieraz nie wrócimy odpowiednio wcześniej do domu to wtedy młodego z jedzeniem przeciągamy. I zasypia później.
 
reklama
a my szliśmy do tego kościoła na 19.30 a ostatnio o tej porze kąpiemy niunia i o 20-21 śpi. zasnął w wózku ok 20 ,w domu przełożyłam do łóżeczka i już widziałam,ze to tryb nocny, bo inaczej leży.na noc odwraca się na boczek i kuli na barierkach tzn ochraniaczu.a w dzień śpi na pleckach.o 22 obudzil sie na cyca i śpi.będzie spał już do rana na brudasa.już ze dwa razy zdarzyło mi się,że padł bez kąpieli. ale w dzien ost wygląda tak,że ok 7mej budzi się,o 8mej je kaszkę,o 9tej śpi 30minut-1godz maks.11.40 cyc butla i spacer.po spacerze czyli o 15tej cyc butla czasem.i potem już spania raczej nie ma.bo śpiący robi isę o 19tej to już wolę go zawsze troche przetrzymac i wykąpąc i wtedy na noc śpi.

angelka na pewno Staś niedługo będzie mnioej marudny,Julek codziennie płakał o tej samej porze teraz już od dłuższego czasu jest ok.
Mysza jaki rozm Szymuś nosi?
pardoes teraz musisz częściej foty nam wklejać:) fajny ten Twój kacperek
 
Czesc dziewczynki.
Choc malo pisze to caly czas podczytuje...
Pracowalismy dzis na balkonie tzn Najpierw A malowal a pozniej ja posadzilam bratki w skrzyneczki.
Kupilismy tez dzis malej wiadereczko i lopatki do piaskownicy i zobaczymy jaki bedzie ''pierwszy'' kontakt z piaskownica.
No w domu to mi wybiera ziemie z kwiatow i chce ja zjesc...
W weekend u nas ma byc 23 stopnie.W ogole codziennie jest tak cieplo,ze jak wychodze na dwor to na bluzce.
Wczoraj na sloncu bylo 47 stopni.

Mala wczoraj w nocy dala nam popalic...
my po 24 ladnie zasypiamy a ona sie obudzila i znowu byl krzyk...
Byly tez cztery proby polozenia do lozeczka...
O godzinie 3.30 wypila mleko i w koncu ok 4 zasnela...
Spala do 9.30...
mam nadzieje,ze dzis bedzie normalna noc.

Zmykam teraz z psem i do wyrka co zadaze sie wyspac-hihi.

Olus Julek slicznie prezentowal sie na basenie.Super!!!
Aniolki sliczne zdjecia Olafka.
Kasik a Pola to juz duza i sliczna dziewczynka.


Milej nocki.Do juterka
 
Ola** przegapiłabym 4 miesiace Julusia - wszystkiego naj
Aniołki i dla Olafka też wszystkiego naj z okazji 2 miesięcy, moje dziecko za 6 dni też tyle skończy :-)
Agnieszka u nas też ma być coś koło 20 stopni w weekend. Znając życie to w 3mieście będzie mniej.

Kurde normalnie jak tu wtedy małego ubrać, niby ciepło ale zdradliwie.

Jeżynka a co u Ciebie i Boryska?
 
Ola różne te rozmiary...68,74 a np body z EarlyDay i MotherCare 3-6, bluzeczki z Nexta 6-9...i właśnie nie wiem co robić bo muszę mu troche ciuchów dokupić i upatrzyłam na allegro fajne z Nexta ale jakoś dziwne wydaje mi się żeby zamawiać 9-12msc choć oni tam niby podają że to takie 74/80.
Jak mi mierzyła tydzień temu Szymusia pediatra to miał 68cm.

Gosiu wydaje mi się że lepiej lżej ubrać i w razie potrzeby przykryć kocykiem.
 
Hey kochane :)

Dołączam się się do grona mam z marudzącym dziećmi ;-);-)
daria od kilku dni tak daje popalić, że nie wiem jak się nazywam :sorry2::sorry2: a tu jeszcze mgr muszę pisać :dry::dry:

my wczoraj pierwszy dzień z mięsnym słoiczkiem (królik z bobovity) ... no i niestety nie skończyło się dobrze :dry::dry: mała miała dzisiaj straszny problem z kupą :dry::dry:prężyła się, była cała czerwona i płakała. w końcu wzięłam 1/4 czopka glicerynowego, nóżki do brzuszka i jakoś poszło, ale kupka była twarda i namęczyła się malutka przy tym nieźle.
chyba poczekamy kilka dni i spróbujemy jakiś słoiczek z indykiem... no i jednak musi chyba pić soczki... samej wody wypije mi góra 50ml dziennie, ale już jak jest z soczkiem z bobovity (winogrona, rumianek, melisa), to wypije w ciągu dnia całą butelkę 150ml. Soczek oczywiście rozrabiany z wodą (butelkę soku na 3 dni mam).
problem mamy też z owocami. młoda jest prawdopodobnie uczulona na jabłko :dry::dry:
więc bardzo dużo słoiczków nam odpada. zostaje jeden z bobovity (banan, brzoskwinia, marchewka), a tak to kilka z hippa możemy. Te ostatnie niestety mają w składzie cukier, ale no trudno. jakieś owoce jeść musi (morela i śliwka królują).
kaszki u nas w ogóle na nie są :dry::dry: Z obiadków to szpinak, brokuły, zupki jarzynowe też nie. W zasadzie młoda cały czas by jadła dynia-ziemniak lub marchewka-ziemniak z hippa. Ostatecznie warzywa z ogrodu (czy jakoś tak) z babydream mogą być :dry::dry: A całą resztą pluje dalej niż widzi :dry::dry:
Mleka powinna wg rozpiski zjadać z 180 ml wody, a je z 120/150 co 2,5-3 godz (ale nockę przesypia od 22-6). tak więc u nas jedzeniowe sprawy to niezła zabawa .

Co do rozmiaru ubranek,to my 74-80 :-)

Przepraszam, że ja tylko o sobie dzisiaj,ale spadam spać, bo jutro mam zajęcia jeszcze :sorry2::sorry2:Całe szczęście teraz mam 3 godz zajęć w śr i 1,5 w czw :tak::tak: Ale jakby nie było mgr się sama nie napisze. Pochwalę się jednak, że jedną już mam, teraz tylko parę poprawek :-):-) Za to z drugą w d***e jestem :sorry2::sorry2:

mam jeszcze pytanko - jak Wy teraz dzieci ubieracie na spacer??

Mysza - kiedy przechodzicie na mleko nr 2?
 
Witam

Piszę, bo mały przysnął, nie wiem jak będzie potem. Małego strsznie swędzi i sie drapie. Musze go smarować też w nocy, żeby skóra mu ise nie przesuszała. Doszły znowu problemy z brzuszkiem, nocka średnio przespana. Już tak uważam jak jem i co jem. Nawet słuchajcie nie wiem czy już tu pisałam chciałąm zrobić sobie zupę jarzynowa i chciałą kupić mrożonki do tego a tam w skaładzie napisane oprócz warzyw laktoza i gluten:szok::szok::szok:

Mysza dokładnie, lepiej dokryć kocykiem.

Daa powodzenia w pisaniu pracy mgr. Ale i tak podziwiam, 2 prace jednocześnie, że Ci się to nie pomiesza. A co do mleka następnego to one są od 6 miesiąca życia. Kiedyś były od 4, ale się zmieniło z 2 lata temu.
 
hejka!

Trzymam kciuki, żeby te Wasze żywieniowo-skórne problemy poszły w siną dal!!!

podczytję, ale jakoś do pisania weny brak.
Na poniedziałek zapisałam Szymka na kontrolne echo, jak możecie to trzymajcie kciuki. Tak bym chciała, żeby się okazało, wszystko jest ok, że tamta lekarka źle coś spojrzała i sama sobie tę dziurkę wymyśliła. Staram się o tym nie myśleć (bo i tak wpływu nie mam), ale gdzieś tam w środku stresa zaczynam łapać.

miłego dnia! korzystajcie ze spacerków ile się da!
 
mysza to mi wychodzi ze Julek ma 67-68cm. a ciuszki nosimy 68 i 74.z tym ze rozm jak to rozm bo body 68 sa mocno na styk.a lubię ubierac go w 74 a nawet 80body.spodnie 68 ok.a bluzy 74nosi.

my tez mamy dzien marudera od wczoraj.zastanawiam się czy nei zęby.nie doczytalam was jeszcze

chwalę się...:)Julek waży dokładnie 6kg:) przytył przez meisiąc 660gram i zjadł dziś słoiczek marchewki ze smakiem:)on nie lubi mleka chyba
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mało sie odzywam bo chorujemy. Chociaż dalej nie wiem czy Pola chora czy to od wychodzącej cały czas dwojki ale ja na pewno chora.
Dziekujemy za komplementa:) Poli oczęta rzeczywiscie duże ale a propro jedno dalej jej ucieka i nie wiem czy wybierac sie do okulisty czy nie.
A ciuszki to my generalnie nosimy 6- 9 czyli 74-80 a przeciez Pola duża dziewczynka to ja nie wiem może ja za bardzo obcisle ciuchy jej zakładam:( Oczywiście jak założe 80 czyli 9-12 to wcale nie są za duże. Wiadomo cześć już 74 za mała ale cześć jeszcze spokojnei nosimy. Mamy nawet część 68 jak np z H&M bluzy
Olu - ciesz sie jedzeniem. Polcia tez mały żarłoczek ale teraz chyba od zebów nie je własiciwie nic:(Dziewczyny czy u was też tak sie zdarzalo . Zupek właściwie żadnych . Pare łyzeczek ale musi byc jak aksamit bez grudek bo innaczej nic. Kaszek nie je jedynie sinlac wieczorem. I troche mleka
Just - korzystamy ile sie da. I kciukasy bedziemy trzymac za Szymusia
Mysza - bo Next do 12 miesięcy ma zaniżone troche rozmiary
Agnieszko - buziole i spokojnej nocy
Gosiu wspólczuje.A moze to AZS? Chcociaż słyszałam że tak na prawde ujawnia sie po 3 miesiącu dopiero
 
Ostatnia edycja:
Do góry