reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Czesc dziewczyny.
Kaira gratulacje bo chyba jeszcze nie gratulowalam:-)

Wczoraj mialam wizyte i z maluchem wszystko ok.
Tylko z tych pomiarow wychodzi,ze albo ciaza starsza,albo dziecie jakies duze.
Wymiary,ktore ma moje dziecko odpowiadaja bardziej 14 a nawet 15 tc.
Zapomnialam dodac,ze pani doktor powiedziala,ze wyglada jej to na chlopca:-)
Tak wiec maly mierzy 9,6 cm i ma ok.50 gr.
Zobacz załącznik 595823
 
reklama
Martwi mnie to, że mało mówi bardzo mało wszystko rozumie oczywiście ale z mową ciężko...
EwelinaK26 - nie martw się, Adrianna do dziś mało gada, mało słów konkretnych, co prawda odkąd poszła do przedszkola jest poprawa, próbuje, codziennie pojawia się jakieś słowo, ale uwierz mi dłuższy dialog jestem w stanie poprowadzić z Weroniką niż z Adrianną, bo dla odmiany Weronika bardzo ładnie powtarza proste słowa. Adrianna ma problem z literami "k" oraz "t" a te litery pojawiają się w wielu słowach, więc każde słowo, które zawiera te litery jest nie do wypowiedzenia, ale cierpliwie czekamy, ćwiczymy.
 
EwelinaK, nie martw sie - ma jeszcze czas. Karol mowi dosc duzo, ale chwilami trzeba wiedziec co jest co, zeby go zrozumiec. Slownik Karolowo-polski rosnie.
abac (miekkie c) - zobacz, agn lub agnagn - auto, aptete - otwarte, azie - jedzie, baacia - babcia, bada - woda, bagnga - balagan, baja - bajka,kreskowka w TV, Bejla - Bella (imie psa), ble - cos brzydkiego, paskudnego, ohyda, buzi - calusek, ces (miekkie s) - chcesz, daba - dawaj (forma dopingu), dada lub bejbi - dzidzia, male dziecko, das (miekkie s) - dac, gadi - dziadek, gogo - szczekanie psa, guzi - duzy, is - mis, kamy/kaby - kabel, kapaka, kepaka - kanapka, kapejka - karetka, kem/kam - krem, kopaka - koparka, Mijaka - Miyuki (imie kota), moje - kiedy sie przytula, obas (miekko) - zobacz, pac (miekko) - patrz, pajizie - pali sie, pesie - piesek, posiaja - smieciara, tasie - ptaszek, tysie - Tysiek (imnie kota), siee - czesc, siekasieka - serek, siepasia - przepraszam, sikaba, sikalesie - mokro w majtkach, sitalka, sietalta - cysterna.
Jedyne co mowi czysto i wyraznie to "am" i... "myndo". Wiec kiedy leci do kogos z wyciagnieta na powitanie reka i wrzeszczy "siee, myndo", jakos ludziska kumaja, co poeta ma na mysli.
 
No cóż miałam za dużo na głowie i w głowie. Tata mój nagle zachorował zostałam z rodzeństwa tak jakby sama bo dwaj bracia za granicą więc badania jeżdżenie po lekarzach po sto km w jedną str kilka razy w m-cu po szpitalach pilnowanie tego wszystkiego, leków, rodziców uczenie się o raku prostaty z przerzutami do kości wypytywanie lekarzy jak nie dało się drzwiami to oknem jak to się mówi walka trwała rok pochowaliśmy tatę 2 tygodnie temu. Był całym moim światem a ja jego taka córeczka tatusia pewnie wiecie o co mi chodzi pomagał mi jak mógł mogłam na niego liczyć o każdej porze dnia i nocy. Jestem cały czas sama z dzieciakami A. w de dalej. Więc przez ostatni rok nie miałam czasu naprawdę na nic. Szymon choruje dostaliśmy orzeczenie o niepełnosprawności na wadę serducha ma dwupłatkową zastawkę aortalna co kwartał kardiolog no i co kilka m-cy szpital bo ni z gruszki ma zapalenia oskrzeli bądź płuc jeździmy teraz też do pulmologa sprawdzić czy to nie jest astma oskrzelowa A tak po za tym jest wspaniałym, ślicznym, mądrym chuliganem:-D
Kacperek uczy Szymonka jak być niegrzecznym i mam cyrk w domu. To tak w skrócie co u nas;-) Mam nadzieję że chociaż troszkę nadrobię:) co tam u was:)
Buziaki

Tyle czasu zadnych wiesci od Ciebie
Bardzo mi przykro z powodu Twojego taty
[*]

Nie zazdroszcze wizyt lekarskich a zwlaszcza szpitali, mialam "przyjemnosc" i mam nadzieje nigdy wiecej....
chyba ze trafil wam sie jakis ludzki szpital

Koniecznie wklej zdjecia swoich urwisow tutaj
https://www.babyboom.pl/forum/poronienia-f33/tecza-po-burzy-czyli-nasze-ukochane-malenstwa-66660/

Pozdrawiam ciezarowki!!!
 
Witaj kochana!!!
Nie odzywałam się baaardzo długo ale pamiętam a Was o Tobie...:) Wchodziłam czytałam musiałam wiedzieć co z Wami się dzieje...
Emytwój synek jest śliczny o miłość w Twoich oczach bezgraniczna i oczy szczęśliwsze:)
Przeszłyśmy sporo kobitki prawda?? Zżyłyśmy się tutaj jak siostry zrobiona kawa i WY to wystarczało abym przetrwała:) Najlepsi psychologowie nie umieliby tak jak WY zrozumieć wesprzeć i BYĆ bo to najważniejsze:)
Także cieszę się i dziękuję że Was poznałam:)

A tak z dzisiaj hmmm na ostatniej wizycie u kardiologa było kiepsko bo... Szymon nie dał się zbadać nie dał sobie zrobić usg tak krzyczał tak wiercił że Pani dr stwierdziła że za pół roku może będzie z nim lepiej poszukam prywatnie kogoś kto będzie mógł zapanować jakoś nad jego emocjami (chyba głupi Jaś :-D pomoże tylko)
mysiak masz rację też wydaje mi się że jak zacznie to będzie jak papuga:-)
kłaczek widocznie będzie wesoło z rocznikiem 2012:-D
lilimój Kacper w wieku Szymka składał zdania i mówił już jak dorosły z przeklinaniem włącznie:zawstydzona/y:

Zdjęcia dodano:)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny bardzo dawno mnie nie było, długo się zastanawiałam czy pisać i zdecydowałam się po przeczytaniu wiadomości Kairy.
U nas wszystko jest w porządku dzieciaki rosną jak na drożdżach Kinia już w 2 klasie, a Seba od Października w przedszkolu. I w październiku spotkała nas wielka niespodzianka bo na teście pojawiły się dwie kreseczki. I Seba będzie miał na urodzinki prezent malutki.
Pozdrawiam i serdecznie gratuluję wszystkich dwóch kreseczek i życzę nudnych ciąż.












Moje aniołki:
Olek 10.11.2008
[*]

Mikołaj 23.03.2009
[*]

Michał 04.11.2009
[*]

Ada 04.05.2010
 
kasiawd , no jak też mogłas się zastanawiać czy napisać ... kolejna ciąża tylko z BB ! Gratulacje serdeczne , teraz bedziesz miała pełny domek dzieci , calkiem jak ja :-p zagladaj ....
 
reklama
Do góry